Skocz do zawartości
Gość

Ważna równowaga intensywności światła i składników odżywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Równowaga intensywności światła i składników odżywczych

 

Jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczą harmonogramu oświetlenia: co to jest i czy mogę podać szczegóły?

Czy kiedykolwiek używałeś lub naśladowałeś harmonogramy światła ekspertów od rafowania w swoim akwarium, ale nie uzyskałeś rezultatu i sukcesu, który oni osiągnęli?

 Korale wyblakły lub nie uzyskały wzrostu lub kolorów, których się spodziewałeś? Ludzie mówią, że każdy zbiornik jest inny… 

Ale może istnieć inne wyjaśnienie.

Znajomość i zrozumienie związku i równowagi między natężeniem światła a obecnymi poziomami składników odżywczych w systemie. 

A z kim lepiej moglibyśmy porozmawiać o fotonach niż sam pan Photon? Jakiś czas temu miałem w domu profesora Sanjaya Joshiego i kiedy rozmawialiśmy o zbiornikach, koralowcach i sprzęcie, zadałem mu pytanie dotyczące tego właśnie związku, a on wyjaśnił to w kategoriach laika.

Na przykład twój koral prawdopodobnie będzie miał większą szansę na bielenie, jeśli twój system ma mało składników odżywczych i super intensywne światła. 

Sanjay opowiedział o swoim osobistym doświadczeniu ze swoimi systemami, w tym o swoim niesamowitym systemie 500 galonów.

 

 

art , by Afishionado

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

? ciągle coś wynajdujesz , to samo tyczy się akwarium roślinnego . Jak dałem 1W/1L to miałem problem by utrzymać parametry . W poprzednim zbiorniku Morskim 450l też miałem problemy bo miałem 8x54W t5 i teraz mam też W/L i ostatnio stwierdziłem , że mam zbyt dużo światła w stosunku do zapotrzebowania i mam jeszcze No3 i Po4 na 0 .  Jak były wykrywalne wszystko ładnie się pompowało , teraz glony przejęły pałeczkę . Ostatnio światło ograniczyłem i podnoszę No3 i Po4 glony po mału znikają a korale lepiej wyglądają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Ariel napisał:

? ciągle coś wynajdujesz

ok, już nie będę :rolleyes::whistling::wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, Osmodeusz napisał:

ok, już nie będę :rolleyes::whistling::wink:

To raczej ja nie powinienem się odzywać ? . Fajnie , że są takie tematy , bo czasami się człowiek zastanawia  na przykład mam dużo światła , zajebi... odpieniacz , super filtrację i coś nie trybi . Ja teraz odpieniacz włączyłem , ceramikę ograniczyłem do 30% reszta poszła do znajomego , światło ograniczyłem , leje dużo fito , jak na ilość korali , daje kostkę artemii dziennie I dwie krewetki na tydzień dla ukwiałów i no 3 oraz Po4 mam na 0 . Karmie też lps co dziennie i one kiepsko wyglądają . Muszę wkoncu ryby kupić , lub dozować No3 i Po4 , bo je zagłodzę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat który mnie dość mocno interesuje od czatu powstania 1 morszczaka

Najbardziej zastanawia mnie moc i spektrum które da najlepsze rezultaty

Obecnie chyba jestem na etapie równowagi w moim systemie bo wszystko rośnie i nic nie marudzi,ale gdybym miał lepszą wiedzę niż obecnie posiadam to było by mi łatwiej

Niestety w morszczyznie po zmianie 1 parametru musimy dość długo czekać na rezultaty czy zmiana była na dobre czy na złe

Najgorsza sytuacja jest jeśli mamy mieszany baniak i każdemu trzeba dogodzić i znaleźć ten jeden złoty środek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, Speedo1544 napisał:

Najbardziej zastanawia mnie moc i spektrum które da najlepsze rezultaty

proszę Juras :good2: https://aquariumadviser.com/best-light-spectrum-for-coral-growth/

to oczywiście tylko jeden z wielu artykułów, i powiedz że ja mam ciemno :ru::woot: 

temat rzeka, sam wiesz że telefon na dyskusji nieraz pada :drinks:

https://acrooptics.com/reefkeeping-basics-understanding-spectrum-and-intensity/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy już zauważyli posiadam zbiorniczek ktury dojrzewa przez niektórych wysmiany i skreslony ale to już inny temat. Powyższy temat u mnie faktycznie został potwierdzony i przerobiony. I tak jak świeciło 100w w ledzie w 60 litrach parametry były zerowe, szczepki znikały w oczach zato glony dominowały, jakimś cudem poszedłem w kierunku zmiany lampy na slabszą. I glony zeszły zoanthusy zaczeły się rozrastać parametry ruszyły. Co będzie dalej zobaczymy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×