Skocz do zawartości
maciek3535

Komin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Chciał bym zamówić akwarium 112 l z zewnętrznym kominem akwarium długie 80cm moje pytanie jest takie jakiej powinien być. szerokość i wysokość komin w takim akwarium oraz jakie dać przeloty na spływ i rewizję 20 czy 25 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spływ i rewizja 25 powrót 20 , jeśli chcesz dać komin na woku to może być na szerokość . Im dłuższy grzebień tym woda w akwarium się mniej spiętrza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin raczej na tylniej ścianie myślałem tak na szerokości 30 cm bo akurat taki mają w erybce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 cm do takiego akwarium wystarczy spokojnie, i przy okazji polecam pompę kupić ze sterowaniem co 1% np jebao dcp oszczędzisz sobie kupę nerwów z ustawianiem spływu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle żebyś mógł tam rękę wsadzić żeby przykręcić to np lub w razie czego i żeby śrubunki nie były przy samej szybie np z 10 cm a wysokość coś z 15 cm  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin na tylnej szybie bez sensu jeśli.robic komin to tylko na boku i wymusić cyrkulację w kierunku komina chyba że ze względów estetycznych ale zawsze gdzieś w rogu będzie sie woda kręciła w miejscu .

Przeloty wedle uznania ale.20 i 25 minimum wielkość komina czym.wiekszy tym.lepszy ale nie za głęboki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem komin z boku, w rogu, za zewnątrz a teraz mam na środku w formie trapezu i jest najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dla Ciebie ale kompletnie beznadziejnie jeśli chodzi o przepływ wody w akwarium i zbieranie filmu ...ale jeśli jest najlepiej to super .......

Natomiast najlepiej jest ja woda nawet bez cyrkulator płynie swobodnie w kierunku gdzie jest spływ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×