Skocz do zawartości
lil_buck3t

Akwarium dwustronne w ścianie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem w trakcie wykańczania domu i postanowiłem zrobić sobie akwarium w ścianie. Miałoby ono być widoczne od korytarza i jadalni(zdjęcie wykonane od strony jadalni). Jestem totalnie zielony jeśli chodzi o akwarystykę i prosiłbym o pomoc i podstawowe informacje. Wymiary ściany to 1,75m x 2,6m x 0,15m. Akwarium miałoby być podłużne, praktycznie na całą szerokość ściany. Jakie maksymalne wymiary mogłoby mieć to akwarium według Was?

Jakiej grubości ścianę musiałbym "dokleić" do tej już istniejącej aby akwarium było na tyle głębokie żeby wszystko wytrzymało?

IMG_20200619_121552.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to sobie wyobrażasz, napisz które boki akwarium miało by być widać ?  a maks co bym upchał to 175x60x60-70h

Ja jak bym był na twoim miejscu to na pewno zrobił bym sobie sampa za ściana w małym pomieszczeniu technicznym (np jakaś spiżarnia które pewnie i tak planujesz) a  w podłodze pod akwarium odpływ do kanalizacji żeby odrazu można było wodę wylać z podmian 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystko zależy co chcesz , ale ścienne musi mieć skałę na środku i odstępy od przodu i tylu , bo masz wtedy dwa przody . Chcesz komin schować , czy ma być widoczny z któregoś boku . Moim zdaniem 60cm szerokość to minimum . I pewnie sumpa jeśli nie ma innego wyjścia upchasz w szafce , to wtedy lepiej by był  w jadalni . Ale to tylko przez to bo pomieszczenie jest mniej uczęstrzane . I wtedy chałas odpieniacza i pompy nie przeszkadza . I łatwiej wietrzyć . Pomysłów jest dużo więc troszkę poszukaj i wtedy pytaj . Bo skoro jesteś zielony to może być ciężko , a morskie kosztuje . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60cm szerokość to chyba za mało dla takiego akwarium po roku korale będą się przytulały do szyb. 

Co jest pod tą ścianą 15? I z czego jest wymurowana? 

Zrób zdj planów domu.

Może wystarczy wywalić cała ścianę i masz widok z 3 stron

 

Ps 

Listwy się wyrywa podczas tynkowania

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×