Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

I o taką odpowiedź mi chodziło . 
lampy Led firmy fluval nie są złe ale byś oświetlił nimi akwarium to przydało by się ich z 8 , a to napędzi konkretne koszty . Ich moc w watach a cena , nie wypadają zbyt dobrze . Świetlówka może nie świecić bo jest jedna . I tu musisz się zastanowić czy chcesz lampe używkę , czy nowom t5 i zostawisz sobie tego leda fluval by robił coś bloków i wschody oraz zachody , czy kupisz lampe Led o odpowiedniej mocy . 
Twoje akwarium ma 80x35 cm powierzchnie dna t5 24W będą lekko za krótkie a przydały by się ze 4 rury na początek , jeśli nie planujesz sps . Lub jakaś lampka Led może być nawet Chinka o mocy ze 120W koszt nie duży , a po wywaleniu soczewek trochę lepiej kolory się mieszają . Jeśli dasz skałę bardziej na środek to nie będzie problemu z niedoświetlonych boków , bo tam będzie piasek , lub jakieś miękkie , a bardziej na środku lps .
Pompa obiegowa to tak jak azgar pisał 2500/3000l/h z regulacją . Jebao są ok sam mam tylko , że 6000l/h przy 200 litrach chodzi na połowie mocy . Kupiłem większa niż trzeba , bo może coś jeszcze będzie zasilała . Drugi cyrkulator może byt ten sam , mają regulacje więc możesz skręcić . Ja mam też mocniejsze i chodzą na 50% . Grzałka może być , bakterie lej według instrukcji , możesz też lać pożywkę dla bakterii . Będzie potrzebna też automatyczna dolewka wody i nie widziałem czy masz filtr osmozy z żywicą czy kran ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz

Co do korali to raczej jakies malo wymagajace ...

Mieszkam w Angli i w lipcu przylatuje do polski takze po przyjezdzie zpowrotem zainwestuje w dolewke i swiatlo

Moze w Polsce zrobie zakupy?Bo w Anglii 2 razy drozej, co do filtra to mam z 3 komorami plus zywica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, dufber napisał:

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz

Co do korali to raczej jakies malo wymagajace ...

Mieszkam w Angli i w lipcu przylatuje do polski takze po przyjezdzie zpowrotem zainwestuje w dolewke i swiatlo

Moze w Polsce zrobie zakupy?Bo w Anglii 2 razy drozej, co do filtra to mam z 3 komorami plus zywica

To zastanów się co chcesz kupić i potem pytaj , zawsze coś się doradzi , by nie kupować dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś zaawansowany na drodze do sumpa,  co chcesz zrobić z odpieniaczem? Jeżeli ma tak zostać to sump może nie jest Ci potrzebny.

Grzałkę umieść w tym rogu co był filtr, cyrkulator przenieś na prawą ścianę skierowany lekko do góry w kierunku skały.  Może warto tak spróbować.

P.

Edytowane przez piotr7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie lejesz w trakcie dojrzewania , w końcu coś musi spowodować te nadchodzące plagi egipskie ?.

Pierwsza jest końska dawka po tygodniu połowe mniejsza a pożniej co 2 tyg troche mniejsze niż ostatnia .

Na fotce masz dawkowanie

Mój zbiornik dojrzewa przeszło miesiąc i dopiero teraz mam prawdziwy wysyp niespodzianek .

Co do sumpa to jak już sie zdecydujesz to ja np w swoim mam Żywa skałe , life bio fill , i 1kg kulek maxspecta no i odpieniacz

20200713_204024.jpg

20200711_194846.jpg

Edytowane przez Regus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2020 o 05:55, Ariel napisał:

I o taką odpowiedź mi chodziło . 
lampy Led firmy fluval nie są złe ale byś oświetlił nimi akwarium to przydało by się ich z 8 , a to napędzi konkretne koszty . Ich moc w watach a cena , nie wypadają zbyt dobrze . Świetlówka może nie świecić bo jest jedna . I tu musisz się zastanowić czy chcesz lampe używkę , czy nowom t5 i zostawisz sobie tego leda fluval by robił coś bloków i wschody oraz zachody , czy kupisz lampe Led o odpowiedniej mocy . 
Twoje akwarium ma 80x35 cm powierzchnie dna t5 24W będą lekko za krótkie a przydały by się ze 4 rury na początek , jeśli nie planujesz sps . Lub jakaś lampka Led może być nawet Chinka o mocy ze 120W koszt nie duży , a po wywaleniu soczewek trochę lepiej kolory się mieszają . Jeśli dasz skałę bardziej na środek to nie będzie problemu z niedoświetlonych boków , bo tam będzie piasek , lub jakieś miękkie , a bardziej na środku lps .
Pompa obiegowa to tak jak azgar pisał 2500/3000l/h z regulacją . Jebao są ok sam mam tylko , że 6000l/h przy 200 litrach chodzi na połowie mocy . Kupiłem większa niż trzeba , bo może coś jeszcze będzie zasilała . Drugi cyrkulator może byt ten sam , mają regulacje więc możesz skręcić . Ja mam też mocniejsze i chodzą na 50% . Grzałka może być , bakterie lej według instrukcji , możesz też lać pożywkę dla bakterii . Będzie potrzebna też automatyczna dolewka wody i nie widziałem czy masz filtr osmozy z żywicą czy kran ?

 

Dzieki wszystkim 

Temat juz nie aktualny 

Zainwestowalem w 200 l. Akwa i 80 l. Sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, dufber napisał:

Temat juz nie aktualny 

 Zainwestowalem w 200 l. Akwa i 80 l. Sump

Zawzięty jesteś ? . To dawaj z nowym tematem . Bo może te stare warto było wiercić , wkleić komin i porobić jak trzeba . Z chęcią doradzę jak by co . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×