Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Po pronto to moje pierwsze forum

Po drugie pronto to mój pierwszy morski baniak

A wiec

odkupilem akwa 40× 34 na 28 (na sump) i nie wiem ile komór wkleić 

Wszedzie czytam ze taki maly sump to na 2 komory -pompa i odpieniacz. 

Ale ja mam odpieniacz zewnetrzny wiec co zrobic 

3 male komory? Zlew z odpieniaczem , media  i 3 na pompę?  Czy radzicie coś innego?

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Edytowane przez dufber
za malo czytelne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć , napisz coś o akwarium . Wstaw zdjęcia , bo może wcale nie potrzeba sumpa i tylko będzie więcej prądu szło . Akwarium ma komin , czy dasz pudełko przelewowe ? . Opisz najlepiej co masz , jaka jest sytuacja ze zbiornikiem i co chcesz . Bo dodać sumpa , zwiększyć litraż o kilka % i zwiększyć pobór prądu o 100 % względem filtracji jest bez sensu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz po środku dać np. przegrodę na 30 cm długa i woda by płynęła w tworząc literę U 

 

Edytowane przez azgar
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Weź pod uwagę , że sama pompa powrotna zajmie dużą cześć sumpa . Jeszcze musi pomieścić wodę , która spłynie . Odpieniacz masz zewnętrzny , ale i tak w sumpie jeśli chcesz dać jakieś media , to powinna przed nimi być wata , lub skarpeta . Wiec może się okazać , że wydasz kasę i będzie lipa . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie 

Dzieki wszystkim za zainteresowanie i odpowiedzi 

Ariel bedzie pudelko przelewowe (w drodze) akwa dojrzewa drugi tydzień ,mialem oryginalny filtr wewnętrzny (widac na fotce po prawej) ale zmienilem na kubeł a co chce trzymac? Jak większość pare lahtwych korali i kilka rybek...

Zdjecie wstawie jak wrócę do domu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skałę kleiłeś ? Jeśli nie , to poklej , bo potem będzie się się gibać i może spaść . A wtedy wiadomo czym to grozi . I jeśli stoi na piasku to źle , powinna być na szybie , a potem piasek . Może coś podkopać i się wszystko osunie . Pudełko też ma wady , ale da się to ogarnąć . Jakie masz oświetlenie ? Bo trochę biało . Jeszcze jak ten filtr juwela wywaliłeś , to można by się pokusić o odsunięcie skały chociaż od ścian bocznych , by można było je czyścić . Z tyłu możesz mieć problem z syfkiem , który się będzie zbierał . Ale można to załatwić małym cyrkulatorem . Widzę , że masz jeden cyrkulator wiec może być problem w późniejszym czasie z ustawieniem obiegu wody w akwarium , tak by syfek się nie zbierał i by nie dmuchało zbyt mocno na korale . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ariel

Nic sie nie gibie dobrze stoi mam wprawe ?na piasku tez nie stoi znajomy polecil by cyrkulator przestawic na przeciwko.

Ale pomysle o drugim bo masz racje ten jest jebao rw8  wyrywa piasek z korzeni?

Swiatlo fluval aquasky 2 led

O jakich wadach myslisz bo pietro nizej mam 65 cali smarta ?

Jeszcze jedno mam aqlink box...

Jakie pompy współpracuja z boxem ???

Dzieki za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też mam wprawę . I przez to teraz pokleiłem . No to na oświetlenie wydałeś kupę kasy , poczytaj trochę , dobrze Tobie zrobi . Wywalanie kasy w błoto , nikomu nie służy . Pudełko potrafi się zapowietrzyć i wtedy wiesz .... kupisz nowy telewizor . To znalazłem , ale pewnie inne też  

Jebao DC1200 / DC2000 / DC3000 / DC6000 / DC9000 / DC10000 / DC12000
Jebao WP10 / WP25/ WP40 / WP60
Jebao RW4 / RW8 / RW15 /RW20
Jebao FS8000 / FS14000
Jebao PP4 / PP8 / PP15 / ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubełka to nie używaj,  skałę co prawda troszkę można by pokleić ale sam mam tez sporo nieposklejanych kawałków tzn mało co sklejone i plus jest taki ze można coś wyjac przestawić itd  

Edytowane przez azgar
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem akwa z tym oświetleniem za 200 zeta na polskie bo mieszkam uk

Ale o co chodzi z pudełkiem 

Jesli Obliczyć miejsce w akwa  w razie braku pradu i zapchaniu pudełka i zostawić miejsce  w sumpie plus dopływ to chyba nie ma szans na zalanie.  Co???

 

3 godziny temu, Ariel napisał:

Ja też mam wprawę . I przez to teraz pokleiłem . No to na oświetlenie wydałeś kupę kasy , poczytaj trochę , dobrze Tobie zrobi . Wywalanie kasy w błoto , nikomu nie służy . Pudełko potrafi się zapowietrzyć i wtedy wiesz .... kupisz nowy telewizor . To znalazłem , ale pewnie inne też  

Jebao DC1200 / DC2000 / DC3000 / DC6000 / DC9000 / DC10000 / DC12000
Jebao WP10 / WP25/ WP40 / WP60
Jebao RW4 / RW8 / RW15 /RW20
Jebao FS8000 / FS14000
Jebao PP4 / PP8 / PP15 / ?

 

3 godziny temu, Ariel napisał:

Ja też mam wprawę . I przez to teraz pokleiłem . No to na oświetlenie wydałeś kupę kasy , poczytaj trochę , dobrze Tobie zrobi . Wywalanie kasy w błoto , nikomu nie służy . Pudełko potrafi się zapowietrzyć i wtedy wiesz .... kupisz nowy telewizor . To znalazłem , ale pewnie inne też  

Jebao DC1200 / DC2000 / DC3000 / DC6000 / DC9000 / DC10000 / DC12000
Jebao WP10 / WP25/ WP40 / WP60
Jebao RW4 / RW8 / RW15 /RW20
Jebao FS8000 / FS14000
Jebao PP4 / PP8 / PP15 / ?

Światło mam ustawione na wschód słońca i zachód moze przez to jasne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, dufber napisał:

Jesli Obliczyć miejsce w akwa  w razie braku pradu i zapchaniu pudełka i zostawić miejsce  w sumpie plus dopływ to chyba nie ma szans na zalanie.  Co???

Właśnie o to chodzi ? . By zostawić odpowiednią ilość miejsca w sumpie i akwarium , na nadmiar wody . Popatrz co masz za światełko , bo może być do słodkiego . Lub ma zbyt dużo białego i jak swieci na pełnej mocy to , nie widać niebieskiego , oraz jaka moc lampki . Skały nie musisz całej kleić , ale newralgiczne punkty by się przydało . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ariel napisał:

Właśnie o to chodzi ? . By zostawić odpowiednią ilość miejsca w sumpie i akwarium , na nadmiar wody . Popatrz co masz za światełko , bo może być do słodkiego . Lub ma zbyt dużo białego i jak swieci na pełnej mocy to , nie widać niebieskiego , oraz jaka moc lampki . Skały nie musisz całej kleić , ale newralgiczne punkty by się przydało . 

 

Screenshot_20200614-090937_FluvalSmart.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ile lampa ma wat , i ten jeden cyrkulator jeśli przestawiłeś , to pewnie i tak nie pomoże . Problem polega na tym , że będzie dmuchał zbyt mocno w korale , a cyrkulacja musi być ustawiona by omywała skałę i korale . Jednym cyrkulatorem tego nie załatwisz . I jeśli mamy tobie pomóc to musisz dokładnie opisać co masz i co chcesz . Bo zrzut ekranu z programem nic nie mówi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

A wiec lampa fluval aquasky 16w 1100 lumenow

Falownik jebao rw8 na programie pulsacyjnym po sekundzie na 70%

Pompa zwrotna jebao 1200 ( w drodze razem z pudelkiem przelewowym

Grzalka byla, flyval 100

Swietlowka nie dziala (foto) i tu pytanie jaka?czy zainwestowac w ten sam zestaw ledów 

Tak jak mi wczesniej poradziles to bede kupował drugi falownik chyba taki sam

To chyba tyle...

Jeszcze jedne pytanie czy bakterie leje sie tylko przy dojrzewaniu? Czy caly czas mam na mysli co miesiąc bo nie wiem ile ml.kupic bo jest 250ml albo pol litra

20200614_180943.jpg

No i podkleiłem skałe bo mnie Ariel nastraszyłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lampy aquaela i fluwala to dobre do słodkiego ewentualnie ich lampki do małych kosteczek sa jeszcze ok, do większych akwarii to cena za wat wychodzi jak w markowych lampach 

obiegówka 1200 do 125l około to nieporozumienie, nie otwieraj odeślij i dopłać do mocniejszej to moje zdanie jeśli realnie ta pompa będzie miała wydajność 600l/h to i tak słabiutko a cos takiego będzie bo będzie podnosić wodę na około 1m

kup sobie cos takiego JEBAO DCP-3000 POMPA Z KONTROLEREM MAX 3000l/h bedzie za mocna kontrolerem ustawiasz moc na ile chcesz i prądu tez bierze mniej i łatwiej spływ opanujesz bo pudełko będzie ci pewnie chlupotać, zapowietrzać się czy jeszcze cos innego nie wiem nie miałem ale jestem pewien że nerwów sobie napsujesz.

Bakterie na start zwykle się leje więcej a po miesiącu czy dwóch używa w mniejszych dawkach zwykle producent podaje.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×