Skocz do zawartości
Gość

DIY domowe jedzenie dla ryb i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem czy to jest takie niedrogie?

To jest tylko dla ryb?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajnie , tylko gościu używa mrożonek , a to źle . Najpierw są mrożone , potem się rozmrażają i znów są mrożone . A to dyskwalifikuje takie jedzenie . Jak by użyć świeżych składników , jak najbardziej jestem za . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że karmi ryby w oceanarium. Akurat na raz wystarczy i nie trzeba zamrażać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hmm,  to Keith Berkelhamer
więc chyba wie, co i jak?:ru::whistling:

51oOOFZkUPL.jpg

czy nie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupę czasu przygotowywałem z mrożonek żarcie dla paletek i nigdy nie miałem z tym problemów, nie rozmrażasz tego na długi czas więc nic się z tym nie dzieje. Myślisz że w sklepach nie rozmrażają się mrożonki które kupujesz dla siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię mieszankę szpinak z krewetkami i co 2-3 dni daję do zbiornika, z rozmrażaniem i zamrażaniem to nie ma pewności, czy akurat w chłodniach jest przewożone na full zamrożone czy jest przed dostawą do sklepu zamrażane, kiedyś na kontrakcie poznałem kierowcę chłodni to opowiadał jak przełożą towary w chłodniach, to samo jest ze sklepami, jaką mamy pewność czy kierownik danego sklepu nie wyłącza zamrażarek na noc

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To , że ten pan zna się na akwarystyce morskiej , nie znaczy , że zna się na procesach produkcji i przygotowywania produktów . Pisałem jak powinno być . Tak przygotowany pokarm się rozmraża ( temperatura w której jest przygotowywany powinna mieć około -1 stopień ) . Wiem co mówię . A to , co robią sklepy i kierowcy , to już inna bajka . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach nazwisko na okładce książki nie świadczy o tym ze ta osoba to napisała :)

Poza tym gość zrobił paczki tak na oko po około 200g nie wiem czy ma takie akwarium ze taka paczkę na raz wrzuca ale jeśli nie to chyba rozmraża i zaś zamraża :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jest Panowie, facet który prowadzi własną akwakulturę, jest autorem kilku książek - głównie o hodowli SPS i otrzymał „ileś” tam nagród - się myli, i nie ma pojęcia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napisałem tylko jak powinno to wyglądać . Również przy altumach orinoco sam robiłem jedzenie , tylko ze świeżych produktów . A paczki łatwo się łamie jeśli są cienkie , grubsze trudniej jest odłamać mały kawałek .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic wspólnego z akwarystyką morską,a tym bardziej doświadczenia, lubię czytać wasze wątki itd, ale czasem odnoszę wrażenie że traktujecie to hobby jak bożyszcze bogów, nie wolno pierdnąć przy odpieniaczu bo zaraz ph spadnie lub coś innego się wydaży, a co do mrożonek to kupując produkty w sklepie za 5zł, to moim zdaniem ten produkt nie będzie zbyt świeży lepiej dołożyć drugie 5 i ma się pewność że na 50% produkt zanim trafił do paczki na mrożenie był w miarę świerzy.


Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, Ariel napisał:

To , że ten pan zna się na akwarystyce morskiej , nie znaczy , że zna się na procesach produkcji i przygotowywania produktów . Pisałem jak powinno być . Tak przygotowany pokarm się rozmraża ( temperatura w której jest przygotowywany powinna mieć około -1 stopień ) . Wiem co mówię

Ale jak zrobić to poprawnie, to już wspomnieć zapomniałeś

 

10 godzin temu, azgar napisał:

W dzisiejszych czasach nazwisko na okładce książki nie świadczy o tym ze ta osoba to napisała :)

to m.in Delbeeck, Sprung, Shimek, czy Baumeister tez tylko widnieją na okładkach?

całą wiedzę zaczerpnęli na forach i przelali na papier jako swoje? czy jak?

:facepalm:
 

Temat prosty „ domowe jedzenie, dla ryb, koralowców itp.”

Z czego dwie osoby, napisały coś z sensem. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tam nie ma jak algi z allegro i solowiec z akwarystycznego. I rybki zadowolone. 

Po tym pokarmi

6 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Tak jest Panowie, facet który prowadzi własną akwakulturę, jest autorem kilku książek - głównie o hodowli SPS i otrzymał „ileś” tam nagród - się myli, i nie ma pojęcia ???

Ten pokarm to pewnie dla twoich NP bo one bardziej są wybredne

Edytowane przez karol86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tam nie ma jak algi z allegro i solowiec z akwarystycznego. I rybki zadowolone. 
Po tym pokarmi
Ten pokarm to pewnie dla twoich NP bo one bardziej są wybredne
Nie powiedział bym czy NP takie wybredne, u mnie jedzą co z obiadu zostanie

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, karol86 napisał:

Ten pokarm to pewnie dla twoich NP bo one bardziej są wybredne

„Gość” zajmuje się SPS- ami, pisze poradnik na temat SPS, w swojej akwakulturze hoduje SPS

W jaki sposób wpadłeś na pomysł, że to dla NP?

Koniec Tematu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną tube z np ale bez dokarmiania przynajmniej raz w tygodniu to strasznie marnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jedną tube z np ale bez dokarmiania przynajmniej raz w tygodniu to strasznie marnieje
Ciekawi mnie jak byś ty był raz w tygodniu dokarmiany czy byś nie marniał

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×