Skocz do zawartości
GREGORIAN

start 60L

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Bart1996 napisał:

Kolezko, po 1 po to jest forum

Od kiedy my jesteśmy kolegami a tym bardziej koleżkami ?

Nie będę komentował czegoś takiego bo szkoda mojego czasu na Ciebie :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bart1996 napisał:

Kolezko, po 1 po to jest forum

Po 2, gdyby nie rady nie bylo by szklanki, wiec raczej pokornie ich wysluchiwalem

Po 3 ryby dawno juz plywaja, krab ma sie dobrze, w akwarium nie ma juz miejsca na nowe życie, wszystko sie kreci i jest dobrze. 

W porownaniu do innych, potrafilem wertowac tematy za tematami i czytać, czytac i czytac i dbac o to co mam. 

Ost przyszedl gosc po slimaki, jego ma miesiac. Z ciekawosci spytalem co planuje i wgl. 

A wiec po miesiącu u goscia jest quadricolor z kilkoma ZOA i blaznem zyjacym juz w ukwiale, chlop nie mial pojęcia o testach jakichkolwiek i jak je sie robi, dodam ze podmiany robi od 2tyg po zalaniu i wszystko sie kręci. 

Nie taki diabel zly jak go malują, nie chce udawac najmądrzejszego bo nim nie jestem ale bedac w miejscu zakladania szklanki sam mialem nadzieje ze ktokolwiek sie zainteresuje wrzuconym postem i jakkolwiek pomoze więc rozumiem ludzi ktorzy oczekuja pomocy ze strony forum i sam staram sie w jakikolwiek sposob pomoc. 

W tematach ktorych nie mam pojęcia sie nie udzielam. Robilem jak robiłem i jest dobrze. 

A jesli cos nie tak, poprawcie. ?

OD TEGO JEST FORUM?

I chlopy to na polu robią ?

pozdrawiam✌️

 

12 minut temu, Speedo1544 napisał:

Od kiedy my jesteśmy kolegami a tym bardziej koleżkami ?

Nie będę komentował czegoś takiego bo szkoda mojego czasu na Ciebie :facepalm:

Pozdrawiam✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci szkoda czasu to se kub wózek za wczasu. A tak poważnie coś mi się wydaje że pomyliłeś ludzi i pijesz nie do tego co trzeba. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mętne wody wokuł Kurska, naszczeście już się klaruje. Przepłukałem ten piach 8 razy w ro a i tak biało. 

15985062647041975286842076220389.jpg

Wiecie co teraz za mnom chodzi. 

1598506799784853866663318078436.jpg

Wrzucić piach skalę cyrkulator wodę z podmiany i niech się kręci z trzy miesiące. W rym czasie kompletowac sprzęt.  Ale naradzie nie czuje się na siłach rzeby ogarnąć 420l.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Woda już prawie klarowna. Zoa mają nowe grzybki i ogólnie wszystko idzie dobrze. Oczywiście wtop niebrakuje np: jakieś małe przeźroczyste robactwo namnożyło się na potęgę, pojawiły się też glony zielone na skalę. Narazie nie zamieżam tego ruszać. Glon zbija azotany a robactwo wsuwa resztki jedzenia co też służy zbiorników. 

15987660750585391484378912214098.jpg

15987662403236557521593344900325.jpg

15987668647954683885772778673328.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem testy wody ogólnie jest nieźle fosforany prawie niewykrywalne No3 _1, Kh-6 niskie chciałbym podbić do 7,5 sodą oczyszczoną i tutaj mam pytanie jakie dawki podawać i jak to rozrobić na te moje 60l+20l filtr? Doradcie dobrzy ludzie jak to zrobić żeby korale nieczuły dyskonfortu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie jestem, ogólnie to glonów jest mnóstwo u mnie co prawdopodobnie skutecznie zeruje mi azotany i fosforany. Wpusciłem jeżowca noi chłopina powoli ogarnia temat ale uwierzcie ma co robić. 

16020088345908976188666465717699.jpg

Przybyło jak widać też koralowców

1602010055114142994905603295425.jpg

Noi kupiłem sobie kolejny zbiornik ma wymiary 225cm,70cm-wysokości,80cm.z kominem i dwoma otworami na chydraulike. Oczywiście jak to u mnie wszystko ma jakiś defekt i tutaj też tak jest kupiłem go praktycznie za 1/10 ceny ponieważ ma pęknięte dno. Podwójna szyba 12mm każda, nie wytrzymała nabiera nią widlakiem, zostawmy to bez komentaża. Jest pomysł żeby podkleić dno z góry i dołu pleksą 6mm po całości na sylikon akwariowy. To taki temacie na wiosnę. A teraz myślę jak tu powoli i skutecznie pozbyć się glonów że zbiornika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, GREGORIAN napisał:

Jest pomysł żeby podkleić dno z góry i dołu pleksą 6mm po całości na sylikon akwariowy.

Uwierz mi, to nie jest dobry pomysł ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aby pozbyć się glonów dołożył bym jeszcze więcej życia to na pewno znikną:facepalm:. Cierpliwości to nie maraton.

Szyba do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej kompletuje. A w temacie mniejszego, zrezygnowałem z kubełka i dałem kaskade.Okazało się też że miałem źle skalibrowany refraktometr skutkiem czego było zbyt niskie zasolenie, żeby było jeszcze lepiej miałem bardzo niskie kh. Zasolenie przywruciłem do 1,023 a z kh powoli ciągne w górę. Oczywiście nie obyło się bez Dino i to po nim kapnełem się że coś jest na żeczy. Tak więc zbieram powoli cięgi i doświadczenie mam nadzieję że wam idzie lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi stało się odpaliłem tydzień przed nowym rokiem 400l+samp. Dzisiaj poszedł w ruch odpieniacz natleni wodę zobaczę jak będzie wyglądać sprawa z pH podłączyłem mu przewód z powietrzem z zewnątrz, zobaczymy czy to się sprawdzi. Lampa pali się drugi dzień 12h 4x60w puźniej dołożę jeszcze ledy. Akwarium posiada automatyczną dolewke i lampę UV 40w podłączyłem ją tak że jest regulacja przepływu bez konieczności ustawiania poziomu w kominie. Narazie jest wyłączona. Jestem otwarty na wszelkie sugestie. Póki co czekam aż zacznie się dojżewanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Więc tak obecnie kręci się 420l+200l samp. Świeci nad 4x60w t5, 6x40wt8. Trwa wojna z cyjano i glonam i zielonymi, zbiornik jeszcze nie jest stabilny. W zbiorniku jest 12 małych ryb i parę miękkich prostych koralowców, jeżowiec, weżowidło, krab, ukwiał, noi ślimaki. Postanowiłem nie zmieniać nic dopóki zbiornik sam nie zaskoczy. Zobaczymy jak to będzie pozdrawiam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×