Skocz do zawartości
GREGORIAN

start 60L

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, GREGORIAN napisał:

Jak widać na zdjęciu wszystko się w końcu pompuje

Sorry ale ja tam nawet korali nie widzę a dopiero tych napompowanych

Przecież to są szczepki szczepek

Miałem się nie udzielać w temacie ale kombinujesz jak koń pod górę,nie słuchasz rad jakie co chwile daje Ci @Osmodeusz

Po za tym jak wygląda to orurowanie w tym akwarium,jesteś dumny jak ono wygląda czy po prostu robisz sobie jaja

Gdyby moja żona zobaczyła coś takiego w akwarium to by je przez okno wyrzuciła

Chłopie co chwile coś zmieniasz,kombinujesz i pchał łapy tam gdzie Ci nie potrzeba

Daj mu dojrzeć a nie bądź mądrzejszy niż ustawy w tym kraju przewidują

Godzinę temu, Osmodeusz napisał:

Wielu już było, którzy próbowali po swojemu już na samym starcie, i ....

+1

image.png.d37ad9b61780893bfbef620909084a44.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plagi i straty chyba najlepiej ucza cierpliwosci, jeśli nie nauczą to nie wiem co dalej bo mnie nauczylo ?

Zobacz przez co ja przeszedlem. Mowili, ze: "dojrzewanie idzie pełną parą" ??

 

Screenshot_20200819_144420_com.android.gallery3d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Osmodeusz napisał:

@Bart1996 hmm, pamiętam że chyba też byłem nie zbyt miły ??

Za duzo powiedziane, poprostu zostalem spisany na straty ?

Za bardzo chcialem.. 

No i dalej chce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że człowiek uczy się na błędach, swoich i innych. Dlatego wla) em trochę słonej wody w te 60l a nie w 600. Co się tyczy krytyki zauważyłem że ci którzy rzeczywiście mają wiedzę otym co zrobić w ocenach i kasliwych uwagach raczej są powsciągliwi. Tak więc jeszcze raz pozdrawiam UPRZEJMIE WSZYSTKICH. A i jeszcze jedno ogladnijcie się czasem za siebie i zobaczcie jak wyglądały wasze początki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3-10,  Po4-0,25 Dzięki Bogu i partii w końcu nie zero. W niedzielę podmienie 6l wody. Pozdrowienia dla dobrych ludzi co zakładali zbiorniki na suchej skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę że zbiornik taksamo jak i my potrzebuje nieco czasu. Dzięki za poświęcony czas który dzisiaj jest wyjątkowo cenny. Odczucia wizualne zwłaszcza na początku dla mnie nie są priorytetem, wolę mieć stabilnom temperaturę.Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za zainteresowanie tym co się dzieje u mnie w korytarzu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wbrew wszystkiemu zbiornik ma się coraz lepiej z resztą zobaczcie sami. 

15983744428684022579887260563986.jpg

15983742563501670986989641912227.jpg

 Jutro wsypuje piasek z akwaforestu zawsze to dodatkowe złożę filtracyjne. I to by było chyba na tyle. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. 

15983746728487221550502878978435.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@GREGORIAN, nie chcę być w stosunku do Ciebie uszczypliwy, ale za miesiąc - góra dwa

przekonasz się, że to nie jest tak proste - jak się tobie wydaje, a na pewno nie w taki 

Akwarium rafowe, to nie jest fizyka kwantowa. Ale też nie wybacza podstawowych błędów i uczy pokory :yes:

https://reefhub.pl/skala-a-dojrzewanie-w-akwarium/

https://reefhub.pl/organika-w-akwarium/

 

poczytaj też o perturbacjach kolegów, którzy zaczynali tak jak Ty

 

powodzenia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to tez zasluga suchej skaly, ktora dala pewnosc ?

Zywa skala raczej nie wybaczy bledow

Tak naprawde wszystko przede mna i praktycznie nic za mną, ale gdybym szedl za glosem serca, a nie sluchal chlopakow co piszą moglbym oglądać zdj na internecie a nie podziwiac to piękno ktore siedzi w salonie?

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za materiały faktycznie temat trafiony, u mnie pocałkowitym wyzerowa ilu parametrów co się stało jakieś miesiąc po założeniu, wleciały pierwsze korale puźniej dwie małe ryby po paru tygodniach ciągłe zera prawie zagłodziły mi zoanthusy, znikały w oczach dzięki Bogu zaczęła się chyba ta druga faza dojrzewania wewnątrz skały i Po4 drgneło z zera noi No3 też dzisiaj jest w okolicach 10ppm korale jak widać puki co dostały dar od losu. Oczywiście od kiedy zauważyłem skoki parametrów podmieniam co tydzień jakieś 20l wody. Parametry sprawdzam co 2.3 dni. Wrazie czego żeby mieć w ryzach parametry.  Mówiądz wcześniej że to już koniec miałem na myśli koniec dokładania czego kolwiek przynajmniej w najbliższych miesiącach w ten zbiornik. Dzięki jeszcze raz za linki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsza podmiane zrobilem po okolo 2 miesiacach, po ustabilizowaniu parametrow. Na odwrot chyba trochę ale zyje nadal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bart1996 Chłopie czemu Ty chcesz być mądrzejszy niż ustawy przewidują

Nie słuchasz podstawowych rad,robisz wszystko po swojemu i jeszcze się cieszysz że niby Ci wyszło

Wprowadź jeszcze ryby do tego zbiornika,tylko później nie płacz że wszystko zdycha

Ale co tam bogatego stać na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Speedo1544 napisał:

@Bart1996 Chłopie czemu Ty chcesz być mądrzejszy niż ustawy przewidują

Nie słuchasz podstawowych rad,robisz wszystko po swojemu i jeszcze się cieszysz że niby Ci wyszło

Wprowadź jeszcze ryby do tego zbiornika,tylko później nie płacz że wszystko zdycha

Ale co tam bogatego stać na to

Kolezko, po 1 po to jest forum

Po 2, gdyby nie rady nie bylo by szklanki, wiec raczej pokornie ich wysluchiwalem

Po 3 ryby dawno juz plywaja, krab ma sie dobrze, w akwarium nie ma juz miejsca na nowe życie, wszystko sie kreci i jest dobrze. 

W porownaniu do innych, potrafilem wertowac tematy za tematami i czytać, czytac i czytac i dbac o to co mam. 

Ost przyszedl gosc po slimaki, jego ma miesiac. Z ciekawosci spytalem co planuje i wgl. 

A wiec po miesiącu u goscia jest quadricolor z kilkoma ZOA i blaznem zyjacym juz w ukwiale, chlop nie mial pojęcia o testach jakichkolwiek i jak je sie robi, dodam ze podmiany robi od 2tyg po zalaniu i wszystko sie kręci. 

Nie taki diabel zly jak go malują, nie chce udawac najmądrzejszego bo nim nie jestem ale bedac w miejscu zakladania szklanki sam mialem nadzieje ze ktokolwiek sie zainteresuje wrzuconym postem i jakkolwiek pomoze więc rozumiem ludzi ktorzy oczekuja pomocy ze strony forum i sam staram sie w jakikolwiek sposob pomoc. 

W tematach ktorych nie mam pojęcia sie nie udzielam. Robilem jak robiłem i jest dobrze. 

A jesli cos nie tak, poprawcie. ?

OD TEGO JEST FORUM?

pozdrawiam✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×