Skocz do zawartości
GREGORIAN

start 60L

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Godzinę temu, GREGORIAN napisał:

34 stopnie w powietrzu

To niezła sałna . U mnie jak narazie w mieszkaniu 24 stopnie , w zbiorniku 26 . Rolety mam zasłoniete i chata tak się nie nagrzewa . Okna otwieram tylko w nocy , bo przy tych temperaturach to idzie samemu wykitować . Przy 34 stopniach o wentylatorze można zapomnieć , lodówka lub klima .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt miesiaca DIY ?

U mnie tez jest grubo kolo 28st w domu, ale grzałka chodzi na 23st i temp w zbiorniku nie przekracza  26st

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 Moment - masz 34 stopnie w domu?!

Jak chcesz prowadzić ten zbiorniczek z tym „rurociągiem” w środku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Narazie widzę , że nic jeszcze nie pływa . Jeśli masz takie temperatury w domu , to powinieneś się poważnie zastanowić jak rozwiązać ten problem . Bo będzie ciężko utrzymać życie w takiej temperaturze . Trzeba by było założyć klime . Chłodziarka do akwarium też by pomogła , ale będzie dodatkowo nagrzewać pomieszczenie i przy tak małym zbiorniczku to nie jest opłacalne . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż panowie od paru lat próbuje wytłumaczyć drugiej połowie że przy upałach otwiera się okna nad ranem a zamyka w dzień aby utrzymać chłud w domu. Pozatym jest ratunek właśnie kończe pokój na parterze przewidziany pod akwarium, jest chłodny spokojny i nigdy bezpośrednio nie zaglonda słońce do niego. Także póki co rurka musi być wyglonda to poprostu............ Właśnie tak szczyt szczytów ale działa. A tak na marginesie wleciały nowe szczepki zoa. Jutro po pracy postaram się wrzucić parę fotek co i jak. Trzymajcie się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, GREGORIAN napisał:

Cóż panowie od paru lat próbuje wytłumaczyć drugiej połowie że przy upałach otwiera się okna nad ranem a zamyka w dzień aby utrzymać chłud w domu.

To tak jak ja mojej ? . No to kończ ten pokój i wyciągaj rury z akwa . Tak można robić jak się ma sump , fajnie że działa , ale wygląda to ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij sie na Prv, jeśli nie masz daleko zajrzyj do mnie, dam ci trochę Columbelli. Pomogą z glonami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę nowych twarzy? 

15970859589512554935669457105149.jpg

15970860719863952340013805151422.jpg

15970861105116460378924633446905.jpg

15970862445931631718635972337041.jpg

Wiem prawie nic nie widać. Zapozno dzisiaj się wyrobiłem. Pozatym jeszcze są po przymykane. Porobię zdjęcia za dnia, będzie o niebo lepiej. Mam nadzieję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nwm jak inni ale ja bym przykleil podstawki w tych miejscach, chyba ze masz inne stabilniejsze miejsce. Mnie prady wody, plynace ryby czy nawet krab potrafił zwalic podstawke ze skaly ?

Koral sie otworzy badz podrosnie i opor wody sam go zdejmie

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja tam niewiele się znam, bo wciąż jeszcze się uczę morskiego

ale rozumiem, że już wszystko OK w baniaku? bo dokładasz coraz więcej życia

nie obawiasz się nagłego skoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klejenia tak się stanie ale najpierw muszę wyczaic gdzie im będzie w tym zbiorniczku możliwie najlepiej a do tego potrzebuje nieco czasu. Po drugie słuchajcie wyzerowa) y mi się parametry, i tak NO3-0,    PO4-0. Myślę że przyczynił się do tego przewymiarowany filtr z złkżami, ważne są proporcje zresztą sami popatrzcie. 

15970909773808105334257697418360.jpg

, Ten kubełek ma 30wat pompę obiegowa noi odpada rużnica poziomów czyli 100 % sprawności. Samej wody weszło do niego prawie 20l. Wśrodku 200g aktywnego węgla, kamyki livebiofil, ceramika, gombka. Według mnie przesadziłem z filtracją. I teraz może się pojawić problem sprawnej wody. Jest plan żeby dokarmiac zoa specjalnym pokarmem dla nich noi czekać teraz faktycznie z dwa tygodnie i obserwować czy to idzie ku lepszemu czy nie. Oczywiście cenie wasze zdanie i jestem otwarty na wszelkie sugestie. 

A zapomniałem o najważniejszym, temperatura prawie stała 26-27 stopni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ojjjjj będzie się działo :o

mimo wszystko trzymam kciuki

Powodzenia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15971221158815955971458866175234.thumb.jpg.0c3be1190d8a2afb24057fcb906dc05b.jpg

Z rana lepiej. Chociaż prawdą jest że te mniejsze zoanthusy coś tak niechętnie się otwierają. Wieczorem zobaczę jak zareagują na pokarm, poprzedni właściciel nie dokarmiał ich. Swoją drogą kozak zbiornik który on prowadzi naprawdę super, noi oczywiście bez odpieniacza, testów, temperaturę sprawdza wkładając paluch do zbiornika itp. Wszystko na wyczucie i obserwacje. Może kiedyś i mi będzie tak dane. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj je wyzej, bliżej swiatla jak juz. U mnie to wystarczyło ze by sie mnożyly i ladnie otwieraly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z dzisiaj 

1597257054220432942870015320936.jpg

Chłopaki u was zoa też lepiej się otwierają przy odkreconej lampie na niebieską barwę? I tak wogóle podpowiedzcie jak długo i czym świecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkreconej? Ze zdjętej? 

Ja Nie kombinuje ze swiatlem, poprostu wlaczam i wylaczam, a korale jakos zyja i chyba mają się dobrze

U mnie led  6w actinic, 6w sunny 12/12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jak widać na zdjęciu wszystko się w końcu pompuje. Jak? Ano tak że zadbałem oto żeby nie było zer w tabelce, zmieniłem lampę na słabszą, noi wyregulowałem odpieniacz i zaczęłem  karmić korale. Nie dąższszmy do doskonałości tabelki ale do warunków które odpowiadają naszym zbiorników z pustego i Salomon nie naleje. 

15977846730123392860185638791820.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Śmiem twierdzić, że się mylisz?
I że akwarium dopiero właśnie zaczyna dojrzewać.

 

poczytaj 

https://reefhub.pl/organika-w-akwarium/

https://reefhub.pl/skala-a-dojrzewanie-w-akwarium/

http://skrawekmorza.blogspot.com/2013/12/dojrzewanie-cykl-azotowy.html?m=1

http://skrawekmorza.blogspot.com/2013/12/dojrzewanie-glony-zielone.html?m=1


Wesoło się czyta Twoje poczynania, ale uwierz mi że to się nie uda.

Wielu już było, którzy próbowali po swojemu już na samym starcie, i ....:facepalm:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×