Skocz do zawartości
GREGORIAN

start 60L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam doszedł kolejny cyrkulator pod kontem przesiadki w większy zbiornik poziom NO2 na dziś to 0, 1 brak glonów itp. Dalej czekam na lampę i powoli rozglondam się za jakąś inną tym razem z Polski. Pozdrawiam w tym dziwnym i dla niektórych z nas trudnym czasie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam doszedł kolejny cyrkulator pod kontem przesiadki w większy zbiornik poziom NO2 na dziś to 0, 1 brak glonów itp. Dalej czekam na lampę i powoli rozglondam się za jakąś inną tym razem z Polski. Pozdrawiam w tym dziwnym i dla niektórych z nas trudnym czasie. 

BWitam ponownie dalej trwam w oczekiwaniu na lampę w akwarium nic się nie zmieniło parametry powoli się zerują, nie ma żadnych glonów itp. Leje co trzy dni bakterie i dolewam wody. Z nowości przyszła mi nową pompa obiegowa do większego akwarium jest to jebao dcp 8000 z sterownikiem. 

15941484400303400838884572432056.jpg

BWitam ponownie dalej trwam w oczekiwaniu na lampę w akwarium nic się nie zmieniło parametry powoli się zerują, nie ma żadnych glonów itp. Leje co trzy dni bakterie i dolewam wody. Z nowości przyszła mi nową pompa obiegowa do większego akwarium jest to jebao dcp 8000 z sterownikiem. 

BWitam ponownie dalej trwam w oczekiwaniu na lampę w akwarium nic się nie zmieniło parametry powoli się zerują, nie ma żadnych glonów itp. Leje co trzy dni bakterie i dolewam wody. Z nowości przyszła mi nową pompa obiegowa do większego akwarium jest to jebao dcp 8000 z sterownikiem. 

BWitam ponownie dalej trwam w oczekiwaniu na lampę w akwarium nic się nie zmieniło parametry powoli się zerują, nie ma żadnych glonów itp. Leje co trzy dni bakterie i dolewam wody. Z nowości przyszła mi nową pompa obiegowa do większego akwarium jest to jebao dcp 8000 z sterownikiem. 

BWitam ponownie dalej trwam w oczekiwaniu na lampę w akwarium nic się nie zmieniło parametry powoli się zerują, nie ma żadnych glonów itp. Leje co trzy dni bakterie i dolewam wody. Z nowości przyszła mi nową pompa obiegowa do większego akwarium jest to jebao dcp 8000 z sterownikiem. 

BWitam ponownie dalej trwam w oczekiwaniu na lampę w akwarium nic się nie zmieniło parametry powoli się zerują, nie ma żadnych glonów itp. Leje co trzy dni bakterie i dolewam wody. Z nowości przyszła mi nową pompa obiegowa do większego akwarium jest to jebao dcp 8000 z sterownikiem. 

Doszedł regulator temperatury działający w obie strony czyli w jedno gniazdo podłączam grzałke a w drugie chłodziarke, z tym że u mnie będzie to elektrozawor do zimnej wody która powoli będzie przepływała przez 20 metrów węża włożonego do sampa, rozwiązanie tanie, ciche, niezawodne i nie zrące tony prądu. Może ktoś już przerobił coś podobnego i potpowie naco ewentualnie zwrócić uwagę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze życie w zbiorniku15945692805112578093599681450942.thumb.jpg.c5cf91da82c05f7b23392d26535a42a6.jpg

15945693606398633253875238295487.jpg

Oczywiście ukwiał poszedł w szczelinę, ale już powolutku zaczyna z tamtond się ewakuować. Pozatym wszystko się ładnie pompuje. Jeżeli parametry się utrzymają to w przyszłym tygodniu wpuszczę parę blaznów. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1596048072286140842879780153097.jpg

15960481295368616842617302338425.jpg

Witam pojawili się pierwsi mieszkańcy wraz z nimi żywa woda, co zapoczątkowało prawdziwe dojrzewanie zbiornika. Oczywiście cyjano Dino itp. Póki co podmieniłem wodę wrzuciłem węgiel do filtra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli dobrze widzę twoje akwarium ma miesiąc , wiec dino , czy inny badziew to norma . Poczekaj jeszcze trochę i jeśli No3 będzie niskie lub 0 to kup ślimaki , krabów nie polecam , są ładne i lubię je ale wybijają ślimaki i przewracają szczepki . Pisz wszystko w jednym miejscu , bo 10000 tematów nic nie daje . Potem masz akwarium rok i ładnie wyglada , nowi myślą , że problemów nie było i zakładają akwarium bez zastanowienia się i czytania . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, GREGORIAN napisał:

Dzięki za radę. Co racja to racja. A cotam u ciebie w zbiorniku? Zrzera mie ciekawość. 

Tak w sumie to nic ciekawego się nie dzieje , przez moje wyjazdy do pl . Jak kiedyś nie miałem wcale wolnego i pracowałem na okrągło 24h/dobę to po zmianie pracy jestem od 5 do 15 dni w Polsce co miesiąc . Szkoda mi kupować ryb bo będą ciagle na suchym leciały . No3 i Po4 mam zerowe i eupylie mi się kurczą . Jak jestem to karmie je 3x dziennie ale nie pomaga . Odpieniacz wyłączony stoi obok akwarium . postawiłem reaktor na plankton obok akwarium to wywaliło mi dino i cyjano . Ale już stoi gdzie indziej i nie oświetla mi zbiornika . Mam zamiar mieć dużo ukwiałów w akwarium , wiec wpadnie nemo , a jak będzie już dużo robali to babeczka i może mandaryn . Jak widać obsada skromna . A planowałem sporo ryb , przez to mam większy odpieniacz , sporo skały i kulki Maxspect . Ale to wszystko opisze jak założę temat . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, No a ja myślałem że jestem zarobiony. Ale wracając do tematu, chciałbym się pozbyć tego Dino. Zauważyłem ze tempo przyrostu jest zależne od oświetlenia zmnijszylem czas święcenia i intensywność o 20%.Zwiekszyłem cyrkulację noi wleciały do akwarium dwa ślimaki. No3 jest 0,. No2 niewykrywalne,. Po4=0,25 czyli na granicy, w poniedziałek przyjdzie absorber. W między czasie odciągne wężem co się da że skały, wodę przeleje przez wate spowrotem do akwarium. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. Pozatym miekasy mają już pierwsze przyrosty zachodzi mała obawa żeby Dino nie zaczęło ich dusić. Jestem otwarty na wszelkie sugestie odnośnie pozbycia się tego gluta w miarę możliwości bez stosowania chemii. Kończę na dziś. Pozdrawiam wszystkich żyjcie i niechorujcie dobrzy ludzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam jest progres Dino stanęło w sęsie ustała ekspansja. W częśniej już po paru godzinach było widać jak rozchodzi się po zbiorniku. Niewiem czy pomogła dodatkowa cyrkulacja czy dodatkowe podmiany, według mnie poprostu wyżarło z wody co miało i teras kolonia zaczyna się cofać. Przyroda. Oczywiście powoli powolutku zaczynam pojmowac przekaz doświadczonych morszczaków i ogrom doświadczenia ktury jest ukryty pod pozornie blachą radą. Jeszcze raz dzięki za rady i czas poświęcony na żecz 60 litrów oceanu. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dobre wiadomości dzisiaj ze zbiornika fosforany spadają a wraz z nimi Dino, niestety jeden ślimak zaliczył kapitulację kręcił się długo koło czerwonego grzyba noi chyba najwidoczniej przedobrzył z obiadaniem tej podstawki z glona. Naszczeście nie zdążył oddać nic do wody i wpore go eksmitowałem. Swoją drogą to silnie jadowite muszą być te korale. 

15964793659903564153653390697529.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wina nie leży po stronie, jak to określasz - „jadowitego korala”, tylko nie dojrzałego zbiornika

stąd pewnie zgon zwierzaka, nie dajesz czasu biologii, na ustabilizowanie się, ot cała tajemnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos musialo byc nie tak, u mnie slimaki zniosły straszne wachania WSZYSTKICH parametrow i przezyly. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pośpiech mój go wykończył. Okej przyjmuję winę na klate. Chłopaki chciałem was podpytać co tu dalej działać, dać czas zbiorników aby całkowicie się ustabilizował. Kiedy właściwie można by zacząć podawać jakieś aminokwasy itp. I czy wogule to coś daje u was?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w dobie upałów temperatura w moim zbiorniczku osiągnęła 30,5 stopnia, co gorsza wieczorem nie spadała. Więc zrobiłem to. 

15969463717939104507052661911310.jpg

Wężyk z powoli pompowaną zimną wodą, teraz czyli rano temperatura wynosi 26 stopni, dalej nie zbijam żeby nie przedobrzyć w drugą stronę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×