Skocz do zawartości
GREGORIAN

start 60L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,tak  zwiężle jestem na początku całej przygody z morskim akwarium ,tak żeby wszystko miało racje bytu postanowiłem zacząć minimalistycznie od 60l ,ewentualne niepowodzenia i podknięcia nie będą tak bolały, a jak wiemy zwłaszcza na początku trzeba wyrobić sobie odpowiednie nawyki oraz nabyć doświadczenia. Powyższe akwarium wystartuje na lampie ledowej ,za filtracje będzie odpowiadał kubełek eheim 2080 + kaskadowy odpieniacz białek .Docelowo mają być sps jeżowiec oraz max dwie ryby wspomagające walke o czystość w zbiorniku.Drugie akwarium czeka już w salonie jest to 420L z kominem + samp 200L zostanie zasiedlone życiem z pierwszego zbiornika kiedy ten zrobi się za ciasny.  Takie są plany mam nadzieje że z waszą pomocą ,dam rade pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubełek nie nadaje sie do morskiego akwarium 

powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi już mam nad czym myśleć, tak się składa że posiadam 40 litrowego sampa i pompę obiegowom w takim  układzie muszę się rozglądać za jakimś pudelkiem przelewowym bo wiercenie otworów w szkle ciemno widzę, pojawia się opcja refuldium. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Problemy ( podstawowe ) z kubełkiem są 3 

1-trzeba ciągle czyścić by syf się nie zbierał 

2- po ciągłym otwieraniu może zacząć ciec 
3 - jesli zabraknie prądu a będzie tam brudno to wszystko skiśnie 

Na tak małe akwarium starczy duża Kaskada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jaki masz ten odpieniacz?

na jakiej skale planujesz wystartować, piasku?

Jeśli to spory odpieniacz, a jak piszesz - nie planujesz jakiejś pokaźnej obsady, to moim zdaniem - o ile dasz akwarium dojrzeć spokojnie,

to z głową spokojnie uciągniesz to szkiełko na samym odpieniaczu i podmianach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15916506130604445733443499208795.thumb.jpg.f8be9ec6e7a417e6264b70a1b29fb307.jpgWey Weszło w te szkiełko około 12kg skały suchej, zdecydowałem się na niom ponieważ nie chciałem nieproszonych gości, odpieniacz to kaskada QQ1 

A to z kolei zbiornik na kolejny etap przygody z morskim tematem

15916509602961728842740466286567.jpg

A TUTAJ TO CO AKTUALNIE ŻYJE W MOJEJ 600L + 240L sampa

Sory wcześniej nie weszło mi te zdjęcie, ogólnie akwarystykom słodko z przerwami pasjonuje się z dwadzieścia lat i właściwie co chwilę dowiaduje się czegoś nowego złożoność życia w wodzie nie przestaje mnie zaskakiwać. 

15916514071038663531296341602291.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i entuzjazm opadł ;)

z tą skałą niestety bez dodatkowej filtracji i dobrych mediów, dojrzewanie będzie trwałooooo

To sucha skała CaribSea? 

w moim szkiełku mam Marco Rocks, i powiem szczerze, że ok. roku to trwało a i jakichś wymagających zwierząt szczególnie nie posiadam,

ale i filtracji szczególnej, też nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wystartowaniem na lampie tymczasowej czyli zwykłej żarowe zyskał bym na czasie ponieważ docelowa lampa ma się pojawić za miesiąc po tym czasie świeciło bym już docelowym światłem aż zbiornik powolutku dojrzeje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na zwykłej jedynie dorobisz się glonów . To już lepiej bez oświetlenia i lej bakterie . A za miesiąc jak przyjdzie , będzie łagodniejszy start .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie masz kogoś w okolicy, kto by wodę z podmiany odstąpił ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okolic Oleśnicy koło Wrocławia ale niestety żaden mój znajomy nie podziela mojego zainteresowania morskim tematem. Może ktoś by się znałazł po przez forum,? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

PW - poszło

Ewentualnie przychodzi mi do głowy Trzmiel i Argus we Wrocławiu

może zadzwoń, zapytaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj sie chłopie z dala od ****** z argus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI JAKOŚ TEŻ NIE JESTEM DO NICH PRZEKONANY

ZALAŁEM JE RO ,DAJE BAKTERIE DO FILTRA TRAFIŁO KILO KAMYKÓW LIVE BIO FIL. NOI PÓŁ KOSTKI MROŻONKI . MOŻE KTOŚ PODPOWIE PO JAKIM CZASIE ZACZNIE SIĘ COKOLWIEK DZIAĆ GLONY I TP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mała aktualizacja, więc tak no2 zaczyna spadać aktualnie 1,2, z sprzętu dołożyłem falownik jebao 8500l,spory bo przyda się puźniej do większego akwarium, dalej trwam w oczekiwaniu na. Przełożyłem też skałę tak żeby nie opierała się o tylnom ścianę zbiornika, cyrkulacja wyglonda teraz o niebo lepiej. 

15926718125215803605635297142622.jpg

15926718691386439103480170588664.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×