Skocz do zawartości
Gość

Ciekawe i niestandardowe zbiorniki morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

 znacie jakieś ciekawie zaaranżowane zbiorniki morskie, albo zbiorniki z niestandardową obsadą ?

A może prowadzone trochę inaczej ?

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że post pod postem ale musiałem

Dzisiaj na fb

Irku i co powiesz teraz hahahahaah

 

FB_IMG_1591357179074.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Domowy zbiornik rafowy Juliana Sprunga to inspirowana rafa półwyspowa z minimalną ilością żywej skały

 

Julien-sprung-reef-tank.png

 

Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy akwarium rafowe Juliana Sprunga, nie bardzo wiedzieliśmy, co z nim zrobić, ponieważ jest zupełnie inne niż konwencjonalny krajobraz rafy. Na szczęście mieliśmy okazję oglądać rafę przez kolejne dni i stało się jasne, że Julian zbudował całkiem ciekawe małe środowisko koralowców.

 

291d384b6be4756a5309152d52926ff2.jpg

 Pierwsze co rzuca się w oczy to brak żywej skały, ale obfitość korali wypełniających trójwymiarową przestrzeń daje niepowtarzalny efekt.

Julian hoduje wiele rodzajów gorgonii, oraz  gąbek fotosyntetyzujących, jakich nigdy nie widzieliśmy. Minimalna ilość skał oznacza, że Julian jest w stanie stworzyć wiele różnych typów siedlisk, a w tym zbiorniku rafowym można zobaczyć wszelkiego rodzaju dziwaczne korale. 

Wiele unikalnych koralowców Pavona , Psammocora , Leptoseris i innych subtelnie ukształtowanych koralowców znajduje się w wielu częściach tej rafy,

 zoanthusy , z których wiele jest zgrupowanych razem na krótkim końcu rafy, tuż obok dużego małża Gigasa, który spełnia funkcję jako filtr biologiczny dla tej wyjątkowej rafy.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Morskie miało być?

Ale też robi robote

 

akwaria-18-0dafcc8bb9f323514dce4,710,0,0,0.jpg

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podzielona na trzy sekcje rafa mieszana Kevina Kohena . 

To interesujące akwarium z trzema różnymi tematami, ale wszystkie mają ten sam system wody i filtracji. Pierwsze dwie komory składają się z raczej standardowej rafy mieszanej, ale nie bez super fajnych ryb, a ostatnia komora jest domem dla NPS Kevina.

 

kevin-kohen-reef-tanks-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

- Myśl nieszablonowo :good2:

 

reef-bowl-115-gallons-21.jpg

Cześć! Nazywam się Dave Lackland, wychowałem się i kształciłem jako artysta. Mam 30 lat doświadczenia w tworzeniu i utrzymywaniu akwariów morskich, więc kiedy przyszedł czas na system gablot we własnym salonie, musiało to być coś innego, coś, co sprawi, że przyjaciele i goście będą się uśmiechać i / lub śmiać.

 

miska-rafowa-115-galonów-8

 

Żyjąc na subtropikach Florida Keys, bardzo chciałem wykorzystać naturalne światło słoneczne jako główne źródło światła w projekcie, ale nie byłem zdecydowany co do kształtu, formy i rozmiaru. Prostokątne i kwadratowe systemy to norma, ustawiłem swój udział w tych, widziałem wiele dobrze wykonanych cylindrów, więc tego nie było. Żartobliwy humor gigantycznej akwarium wypełnionej bezkręgowcami morskimi i rybami wciąż pojawiał się w mojej głowie.

 

miska-rafowa-115-galonów-2

 

Wiedziałem, że miska tam jest, samo naczynie, coś przygotowanego do innego zastosowania. Nie jestem pewien, od czego zacząć, zacząłem szukać, a nawet kupować kilka dużych kul świetlnych do gigantycznych opraw oświetleniowych parkingów w stylu imprez. Jeden miał 36 galonów, ale był dymny; druga miała przesadny „szew” i była koloru szarego. Pewnej nocy w łóżku obudziłem się i po prostu uderzyło mnie „Bubble Chair” Aarnio Eerro! Wiszące krzesło z przezroczystego akrylu zaprojektowane przez włoskiego artystę / projektanta Aarnio Eerro, które pojawiło się w setkach reklam i zdjęć reklamowych od czasu jego powstania w 1968 roku.

 

ball-chair.jpg

 

Skontaktowałem się z firmą produkcyjną i wyjaśniłem, czego chcę. Złożyłem specjalne zamówienie; krzesło zostało wyprodukowane bez stalowego pierścienia, łańcuszka i poduszek. Kupiłem już podstawę, złączkę wsuwaną 24 ″ harmonogram 40, kiedy pojawiła się miska. Był niesamowicie porysowany i „oszalały” (małe pęknięcia przypominające pajęczynę na całej powierzchni). Skontaktowałem się z producentem, który natychmiast przeprosił i wysłał drugie krzesło w ciągu kilku dni. Zamiennik przybył w gorszym stanie niż pierwszy. Nie miałem szczęścia, dopóki nie nauczyłem się polerowania i ponownego wykańczania akrylu. Sześćdziesiąt + godzin później miałem dwie krystalicznie czyste miski. Nie chcieli z powrotem pierwszego, więc zamówiłem kolejny statyw łączący z PVC i przerobiłem projekt, aby uwzględnić drugą miskę Oba naczynia były ustawione na miejscu, suche i nieuszkodzone, przez miesiące, aż skończyłem instalować świetlik rurowy 21 ″ (który oświetla centralną klosz), studzienkę, skimmer, dodatkową zawieszkę HQI dla drugiej czaszy i inny sprzęt podtrzymujący życie. Druga miska jest umieszczona w rogu tego samego pokoju, otrzymuje naturalne światło słoneczne, gdy słońce wschodzi przez zestaw przesuwanych szklanych drzwi, które są skierowane na SE (od 7 rano do 10 rano w zależności od pory roku), 4-5 godzin tylko światło otoczenia w pomieszczeniu, a następnie drugi 8-godzinny okres fotograficzny z pojedynczą lampą wiszącą 150 10K HQI od 15 do 22.

 

miska-rafy-115-galonów

 

Teraz, gdy wszystko było na swoim miejscu, przyszedł czas na dodanie wody i przetestowanie integralności strukturalnej misek. Napełniłem oba jednego wieczoru; miski wyglądały świetnie, były stabilne i solidne. Poszedłem do łóżka. Następnego ranka obudził mnie nagle dźwięk naszego alarmu przeciwpożarowego i zapach dymu. To nie był zwykły dym; przypominało mi to palenie liści lupą jako dziecko. Kiedy skręciłem za róg do salonu, nie mogłem uwierzyć w to, na co patrzę:

 

miska-rafowa-115-galonów-10.jpg

 

Nieumyślnie stworzyłem gigantyczne szkło powiększające, które skoncentrowane „gorące miejsce” spaliło naszą ścianę, stopiło nasze żaluzje pionowe, a teraz podpalało moją ulubioną kukurydzę. Po prostu stałem tam przez kilka sekund z niedowierzaniem. Moja żona pojawiła się za mną z rękami na biodrach, mówiąc: „Tylko ty mogłeś stworzyć promień śmierci w naszym salonie, tylko ty”. Miałem tam swój aparat, zdjęcia dymiącej kukurydzy, ściany i stopionych żaluzji są robione w chwili, gdy oboje przestaliśmy się śmiać. Pstryknąłem je, zanim zamknąłem rolety, które wpuszczały źródło światła z SE. Wiedziałem, że w tym projekcie będą jakieś „nieprzewidziane”, ale nigdy tego nie przewidziałem. Następny poranek spędziłem z facetem, który zarabia na życie z przyciemniania szyb. Kiedy próbował zawiesić różne próbki na suwakach, Odczyty za każdym z nich wykonałem moim miernikiem kwantowym. Poszedłem z 50% odcieniem i nadal topi rolety do dziś. (Po prostu je wymieniam, gdy są zbyt oszpecone.)

 

miska-rafowa-115-galonów-10

 

Dwie miski to pojedynczy system, który dzieli wspólną studzienkę o pojemności 65 galonów, skimmer i agregat chłodniczy. Zostały założone od ponad 4 lat i oba mają solidne dno rafy koralowej. Początkowo miały one służyć jako schronienie dla koralowców, raczej jako zastosowanie w „zbiorniku rafowym”, jednak wiele bezkręgowców bezkręgowych bezkręgowych wybielało się i ginęło w miesiącach letnich. Kiedy przeszedłem na vagile / mobile Inverts, czyli ukwiały, które mogą się poruszać, aby uniknąć nadmiaru światła podczas letniego szczytu, były niczym innym jak piękną, odnoszącą sukcesy żywą rzeźbą i radością z życia.
Moja firma, Atlantic Reef Aquaculture, jest obecnie w trakcie kontraktu na zainstalowanie naszej pierwszej misy mieszkalnej w domu klienta w Key West tej wiosny.
Miłego rafowania wszystkim, myśl nieszablonowo
-Dave Lackland

 

miska-rafowa-115-galonów-5.jpg miska-rafowa-115-galonów-3.jpg miska-rafowa-115-galonów.jpg

 

 

TAGI 
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może znacie strony albo kogoś kto ma akwa ze splywem szczelinowym i hydraulika pod dnem akwa? Widziałem takie kiedyś ale nie mogę namierzyć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×