Skocz do zawartości
Michu94

Wrzucić coś na pokarm dla bakterii?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Staruje z akwarium na żywym piasku i skale. Woda Rodi. Czy rzucić do baniaka resztki ryby / pokarmu by zaincjicjowac szybciej dojrzewanie? 

 

Nie mam zamiaru kupować bakterii. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości tylko zapytam, skała i piasek zalałeś wodą Rodi?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o zalaniu w baniaku to tak. Jeśli o płukaniu to nie płukałem. Wsadziłem filtr kubełkowy na czas wyklarowania wody (2-3dni) :) a co? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi czy do wody rodi dałeś żywy piasek i tą skałę rozumiem że też żywa

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Alcoholik napisał:

Chodzi mi czy do wody rodi dałeś żywy piasek i tą skałę rozumiem że też żywa

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Tak zrobilem. 

PS. Kiedy mogę pisać w targowisku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Alcoholik napisał:

A wogule to posoliłeś tą wode rodi

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Jak najbardziej, wcześniej wymieszałem bez wrzucania do baniaka bezpośrednio. 4 lata temu miałem 200L morszczaka więc coś tam 'szkoly' mam. Wtedy to na forum radzili rzucić coś na start jako pożywkę, stosować wódkę, pytam się bo może zaszły jakieś zmiany. Zawsze starałem się mało lać chemii i było wsio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napisałeś, że zumiałem że wszystko zalałeś wodą rodi, z tego co czytałem aby przyspieszyć dojrzewanie można właśnie coś wrzucić do baniaka aby gniło( krewetka, rybke)

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michu94 napisał:

PS. Kiedy mogę pisać w targowisku? 

Na targowisku możesz pisać już teraz

Ja bym wlał troszkę wody z działającego zbiornika żeby coś się działo

Zastanawia mnie tylko czemu nie chcesz lać bakterii hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na targowisku możesz pisać po 30 dniach od rejestracji według regulaminu targowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2020 o 14:46, Pawku napisał:

Na targowisku możesz pisać po 30 dniach od rejestracji według regulaminu targowiska.

Gratulacje dla osoby która wymyśliła tak głupi regulamin xd. Mógłbyś napisać w moim imieniu na targowisku ze przyjmę drobne zyce (ślimaki, wężowidła itp), za darmo bądź drobna opłata? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Michu94 napisał:

Gratulacje dla osoby która wymyśliła tak głupi regulamin xd. Mógłbyś napisać w moim imieniu na targowisku ze przyjmę drobne zyce (ślimaki, wężowidła itp), za darmo bądź drobna opłata? 

@Admin Mógłbyś pomóc koledze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Michu94 napisał:

Gratulacje dla osoby która wymyśliła tak głupi regulamin xd. Mógłbyś napisać w moim imieniu na targowisku ze przyjmę drobne zyce (ślimaki, wężowidła itp), za darmo bądź drobna opłata? 

Głupi nie głupi ale po coś  jest. 30 dni to wcale nie jest dużo jak na akwarium . Akurat jest czas na lekturę forum.

Bo za chwilę pojawiają się tematy:

co to?

Co za robak?

Pomocy!!!

Itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2020 o 13:18, Alcoholik napisał:

Chodzi mi czy do wody rodi dałeś żywy piasek i tą skałę rozumiem że też żywa

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

 

W dniu 19.05.2020 o 14:40, Speedo1544 napisał:

Na targowisku możesz pisać już teraz

Ja bym wlał troszkę wody z działającego zbiornika żeby coś się działo

Zastanawia mnie tylko czemu nie chcesz lać bakterii hmm

Jednak zacząłem łac. Kupiłem też fzn3 a do niego siporax. Problem jest taki, że akwa które zakupiłem od osoby fizycznej jest nieszvzelne mimo, że je ponownie skleiłem. Co robić? Bić po pysku czy kombinować z akwa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcieraj silikon tam gdzie cieknie,podsusza suszarką a jak już uszczelmisz to jedź i lej po pysku. Oczywiście żarcik

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2020 o 13:18, Alcoholik napisał:

Chodzi mi czy do wody rodi dałeś żywy piasek i tą skałę rozumiem że też żywa

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Słabo kolega zrobił w takim razie.

W dniu 19.05.2020 o 13:31, Alcoholik napisał:

Tak napisałeś, że zumiałem że wszystko zalałeś wodą rodi, z tego co czytałem aby przyspieszyć dojrzewanie można właśnie coś wrzucić do baniaka aby gniło( krewetka, rybke)

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Nic nie musisz wrzucać, wystarczy że wymoczyłeś żywą skałę i piach w surowej wodzie RODI :) , procesy gnilne są już pewne. A tak na poważnie to jest duże prawdopodobieństwo, że w zależności od tego jak długo trzymałeś w rodi całość życia, zwyczajnie większość zarówno w skale jak i piachu, obumarło na skutek surowizny w której je trzymałeś.

Mogłeś to zrobić jeszcze w inny sposób, zapytać znajomych o wodę z podmianki, wlać do zbiornika, którego litrażu nie podałeś :), resztę uzupełnić świeżą solanką w nie większym procencie niż 25-30% procent obiegu. Wiem, że to może być dużo wody ale, gdybyś mnie zapytał w odpowiednim momencie, to byś na raz dostał z podmianki 200L. :) 

W przypadku kupowania używanego zbiornika, warto było zalać go zwykłą kranówką na 24h żeby sprawdzić szczelność (Ja bym nie zasnęła?).

Kupić kuwetę 100L w markecie budowlanym i wsadzić całą żywą skałę do ŻYWEJ WODY z działającego zbiornika. Włączyć mocne cyrkulatory żeby przedmuchać skałę i nawet wpakować do kuwety odpieniacz jak się uda. Taki prowizoryczny system, niech by popracował parę dni do momentu jak sprawdzisz szczelność zbiornika i na spokojnie zastanowisz się nad planem startu zbiornika.

PS. Piszesz, że zbiornik cieknie, więc rozsądnie było by jednak wyciągnąć życie z nieszczelnego zbiornika i wsadzenie do jakiegoś dużego plastikowego pojemnika z grzałką i dobrą cyrkulacją na czas naprawy zbiornika. Jeśli skleisz ponownie, to miej na uwadze, że zalejesz akwarium nie wcześniej niż za miesiąc. Może warto rozważyć kupno nowego, gotowego akwarium. Usługę klejenia, reklamuj tam gdzie to wykonali i leć po drugie szkło.

Edytowane przez AniaWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie musisz wrzucać, wystarczy że wymoczyłeś żywą skałę i piach w surowej wodzie RODI , procesy gnilne są już pewne. A tak na poważnie to jest duże prawdopodobieństwo, że w zależności od tego jak długo trzymałeś w rodi całość życia, zwyczajnie większość zarówno w skale jak i piachu, obumarło na skutek surowizny w której je trzymałeś.
Mogłeś to zrobić jeszcze w inny sposób, zapytać znajomych o wodę z podmianki, wlać do zbiornika, którego litrażu nie podałeś :), resztę uzupełnić świeżą solanką w nie większym procencie niż 25-30% procent obiegu. Wiem, że to może być dużo wody ale, gdybyś mnie zapytał w odpowiednim momencie, to byś na raz dostał z podmianki 200L.  
W przypadku kupowania używanego zbiornika, warto było zalać go zwykłą kranówką na 24h żeby sprawdzić szczelność (Ja bym nie zasnęła).
Kupić kuwetę 100L w markecie budowlanym i wsadzić całą żywą skałę do ŻYWEJ WODY z działającego zbiornika. Włączyć mocne cyrkulatory żeby przedmuchać skałę i nawet wpakować do kuwety odpieniacz jak się uda. Taki prowizoryczny system, niech by popracował parę dni do momentu jak sprawdzisz szczelność zbiornika i na spokojnie zastanowisz się nad planem startu zbiornika.
PS. Piszesz, że zbiornik cieknie, więc rozsądnie było by jednak wyciągnąć życie z nieszczelnego zbiornika i wsadzenie do jakiegoś dużego plastikowego pojemnika z grzałką i dobrą cyrkulacją na czas naprawy zbiornika. Jeśli skleisz ponownie, to miej na uwadze, że zalejesz akwarium nie wcześniej niż za miesiąc. Może warto rozważyć kupno nowego, gotowego akwarium. Usługę klejenia, reklamuj tam gdzie to wykonali i leć po drugie szkło.
Kolega nie pisał że wrzucił, piach i skałę do Rodi, pisał że wcześniej wymieszał wodę z solą

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje jakieś zdj wrzucić . Bo wróżymy z fusów. 

A z tym cieknącym akwarium to nie wiń tego co sprzedawał. Z używkami tak jest że u niego mogło być ok. A ty jak przewoziłeś i inaczej ustawiłeś akwa to coś mogło się uszkodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×