Skocz do zawartości
Michu94

Wrzucić coś na pokarm dla bakterii?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
2 godziny temu, AniaWol napisał:

Jeśli skleisz ponownie, to miej na uwadze, że zalejesz akwarium nie wcześniej niż za miesiąc. Może warto rozważyć kupno nowego, gotowego akwarium.

Wcale nie musi czekać miesiąca po sklejeniu na zalanie . Ja miałem jakieś 400l klejone w sobotę a w poniedziałek już ryby pływały . Ale przy tak małym zbiorniku również skłaniał bym się do kupna nowego szkła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Alcoholik napisał:

Kolega nie pisał że wrzucił, piach i skałę do Rodi, pisał że wcześniej wymieszał wodę z solą

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

:), jeśli tak to pół biedy. Z krótkich wypowiedzi, wynikało że wymoczył wszystko w czystej rodi. W każdym razie, mam nadzieję, że odratuje cały zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego go dopytywałem, ale bardziej z ciekawości

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ariel napisał:

Wcale nie musi czekać miesiąca po sklejeniu na zalanie . Ja miałem jakieś 400l klejone w sobotę a w poniedziałek już ryby pływały . Ale przy tak małym zbiorniku również skłaniał bym się do kupna nowego szkła .

Być może. Wszystko zależy jakim silikonem był klejony zbiornik. Standardowo, zamawiane u producentów u nas w kraju, czekasz minimum 2 tygodnie po sklejeniu, chyba że chcesz później palcem dziury zatykać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam silikon akwariowy w Zielonej tubie z brico, szybkoschnący dwa kolory czarny i bezbarwny

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziur nie zamykałem ? , klejone było jakieś 6-7 lat temu u Przemka ze Szczecina . Trzyma do dziś , a sylikon to sudal bezbarwny. Byłem zapewniony , że wytrzyma . Sam też kleiłem kilka sumpów i po 2-3 dniach były zalewane . Ale może masz racje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem tym silikonem refugium 2 godziny i już zaleałem, soudalem kleiłem pleksi, niestety rozkleiła się

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
41 minut temu, Alcoholik napisał:

Ja kleiłem tym silikonem refugium 2 godziny i już zaleałem, soudalem kleiłem pleksi, niestety rozkleiła się

Sylikon nie trzyma plexy , przegrody kleiłem również sylikonem do klejenia pod wodą . Jego wadą jest to że robi się później twardy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emocje opadly... Pomimo, że szkole ukończyłem dawno jak małe dziecko poprosiłem ojca o pomoc w klejeniu. (zajmuje się tym profesjonalnie). Na drugi dzień zbiornik zalany i tak już leci ponad tydzień, bez żadnych rozczarowań. Do akwa dorzuciłem jednak bakterie bo ciężko to będzie rozkręcić. 

Edytowane przez Michu94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości:  skąd żywa skała? Od kogoś z działającego zbiornika?

Jeżeli tak to bakterii ma w sobie wystarczająco możesz je ewentualnie troche podkarmić.

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze szkół tyle ile zbiorników pewnie :) to ja dopytam. Kupiłem suchą skałę i wyczytałem że nawet w piekarniku czy w chlorze ja myją :) ja umyłem pod kranową wodą i wyleciały nawet  dwa małe stworzonka coś na wzór mrówki (oczywiście martwe ) i cały brud starłem szczotką. Potem moczyłem dobę w Rodi. Najpierw skałę a dopiero piasek żywy dałem do akwarium. Wszystko zalałem solanką (sea Salt aquaforest).  Daje bakterie seachem stability wg instrukcji. W filtrze kaskadowym ( fzn3 ) life bio fill i wata. Wszystko rusza cyrkulator narazie 4000/l, docelową dwa takie. Akwarium 128l. Akwarium ma 3 dni od zalania. 

1. Czy wrzucić krewetkę żeby pobudzić bardziej dojrzewanie?

2. Kiedy do filtra dorzucić purigen i phosgard?

3. O co chodzi z tą wódką ?  :)

Edytowane przez niezgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×