Skocz do zawartości
Gość

Hodowla fitoplanktonu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witajcie :) 

Postanowiłem za namową  kolegi z naszego forum @Pawku przybliżyć proces mojej hodowli fitoplanktonu, oczywiście zapraszam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami z własnych produkcji :) 

 A więc tak .......

Do produkcji fitoplanktonu potrzebujemy reaktora ( ja stworzyłem swój DIY-zdjęcia poniżej),pojemność mojego reaktora to 1 l 

Oświetlenie jakie używam to diody led full spectrum ,świecę przez 14 h.

Używam także brzęczka +wężyk z Ro wraz z kranikiem do regulowanie  siły bąbelków ( za duże/szybkie bąbelkowanie potrafi wybić fito w tak małym reaktorze) 

W celu uruchomienia swojej produkcji fito potrzebuje  pół litra wody  Ro/di o zasoleniu 1.023 ,do takiej ilości  zasolonej wody dodaję pół litra startowego fito + nawóz f2 w ilości 0,5 ml z każdej z buteleczek ( nawóz dostępny na aukcjach internetowych) .Proces hodowli u mnie trwa mniej więcej 5-6 dni,w międzyczasie minimum -raz dziennie dodatkowo wstrząsam reaktorem w celu dokładnego wymieszania zawartości fitoplanktonu.Po tym czasie 5-6 dni   fito mam już dojrzałe ,a świadczy o tym odcień w moim przypadku bardzo mocna zieleń ( hoduję szczepy nannochloropsis sp,tetraselmis sp,isochrysis sp) .Następnie odlewam pół litra odstawiam do lodówki na mniej więcej dwa tygodnie mieszając raz dziennie , a do  reszty fitoplanktonu dodaję solanki 1.023 +nawóz f2 i proces zaczyna się od nowa :) 

Pozdrawiam @MorskiMen

 

 

 

IMG_20200509_095755.jpg

IMG_20200509_095716.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dodam jeszcze że ja hoduje fito w temperaturze pokojowej, ważne by nie spadła poniżej 20 c ani nie była za wysoka, bo ugotujemy naszą hodowlę, dlatego zwróćcie uwagę przy instalacji oświetlenia by nie nagrzewała waszego  reaktora. 

A to dzisiejsza świeża dostawa z mojej hodowli ?

IMG_20200510_094356.jpg

IMG_20200510_094424.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Startowe fito? Ktoś się wypowie jakie najlepsze? Zastanawiałem się czy można na przykład zastosować na start PlanktonPlus? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można z Fito wystartować w tych urządzeniach do artemi JBlL-a

 

images.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wg mnie kostka lipowa nie nada się do napowietrzania fitoplanktonu,poza tym pojemność 500ml też nie robi szału :) 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Pawku napisał:

Startowe fito? Ktoś się wypowie jakie najlepsze? Zastanawiałem się czy można na przykład zastosować na start PlanktonPlus

mona ale po co

 

7 godzin temu, JaRRoT napisał:

A można z Fito wystartować w tych urządzeniach do artemi JBlL-a

 

images.jpg

ja w tym hodowałem kiedys fito 

 

3 godziny temu, MorskiMen napisał:

Wg mnie kostka lipowa nie nada się do napowietrzania fitoplanktonu,poza tym pojemność 500ml też nie robi szału :) 

w tym nie ma kostki lipowej

 

Ja kiedyś hodowałem fito biorąc wodę z podmiany, potem ja podgrzewałem w garnku żeby zabić wrotkę i inne organizmy co mogły by mi foto wcinać

potem porcja fito napowietrzanie i na okno, ale najlepiej w baniaku z 5l 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
51 minut temu, azgar napisał:

w tym nie ma kostki lipowej

Nie wiem na 100% bo nie miałem tego ustrojstwa,ale Szopens Shrimps używał kostki :P 

 

Ale tak czy siak dość małe do hodowli fito :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam(tzn moduł dodatkowy kupiłem)  drogie jak za trochę plastiku ale ułatwia życie jak ktoś arterie hoduje, jak by ktoś chciał hodowac arterie to ja robie to bez światła + sol do wylęgu artemi np jbl i arterie jbl polecam najlepsza jaka miałem wyleczalność mam z 95% bez światła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×