Skocz do zawartości
  • 0
darekxyb

Nieznane zwierze

Pytanie

Witam co to może być i jak tego można się pozbyć i czy to jest szkodliwe.
 
Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 
 


IMG_20200424_205404451.jpgIMG_20200424_205411469.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
15 godzin temu, karol86 napisał:

A po co chcesz to usuwać? 

Może żeby nie mieć plagi, żeby nie drażniły korali? Bawię się w morskie akwa już troszkę i jeszcze nikt nie pytał po co pozbywać się ślimaków osiadłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bardziej mi chodziło żeby nie pchał łap do akwarium z byle powodu. Najlepiej kupić zwierzę które się ślimakami zajmie naturalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość

nic nie wiemy więcej o zbiorniku?

gdybym miał możliwość wyjęcia tych skałek, to usuwałbym te ślimaki poza zbiornikiem

 kilka miesięcy i będziesz miał las z tych rurek, ewentualnie wchodzi w grę zwierzak który się nimi żywi.

Ponoć Lysmata seticaudata w nich gustuje, ale nie posiadam więc się nie wypowiem.

Na bank rozprawią się z nimi ryby z gatunku rozdymek - ale nie tylko z nimi:whistling:

Ponoć wargacze też lubią skubnąć te "słomki" , Hexe posiadam ale nie zauważyłem jakoś, choć ślimaków wiele rzeczywiście nie posiadam

Więc jak zwykle Wróżbita Maciej:wallbash:

@darekxyb nie da się nic mądrego wymyślić, na podstawie wycinku ze zdjęcia - musisz się wysilić o konkretny opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wypatrzyłem skałę i podstawki korali i ukwiałów ,myślę że się pozbyłem 99% ślimaków.Mam drugie zapytanie nie mogłem wyparzyć skałki do której jest przyczepiony ukwiał i zauważyłem że z tej skałki wychodzą glizdy coś w rodzaju tubifex pokarm dla ryb słodkowodnych tylko że koloru białego .Chowają się między stopę ukwiału a skałkę do której jest przyczepiony.Czy ten robal jest szkodliwy dla ukwiałów i korali.?.IMG_20200510_143926051.jpg

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×