Skocz do zawartości
zajkowski80

czy do filtra juwela bioflow 3.0 przy starcie wlozyc jakies absorbery

Rekomendowane odpowiedzi

  1. Witam jestem tu nowy i potrzebuje kilku rad od was kupiłem zestaw juwel rio 125l i jest tam filtr bioflow 3.0 i teraz mam takie pytanko czy  przy starcie zostawić tam te gadki czy wywalić je i włożyć absorbery a kupił takie
       
     

seachem purigen 100ml  seachem phosguard 100ml seachem matrix carbon 100ml i  sera siporax 250ml

do te go jeszcze mam odpieniacz tunza 90004 i wiadomo falownik grzałka oświetlenie

z gory dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam

       
       
       
       
       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć ,na jakiej skale startujesz? 

Powiem Ci z mojego doświadczenia ,żadnych absorberów nie dawaj ,zaburzy Ci to dojrzewanie ,dałbym jak najwięcej siporaxu oraz pokusił bym się o węgiel ,dodatkowo bakterie ,polecam microbe lift specjal blend.

I to w sumie na początek Ci starczy ,dużo cierpliwości i łapy z dala od akwarium,dojrzewanie tak cię nie ominie więc wez to sobie na spokojnie.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki za odp. siporaxu dokopie jeszcze a bakterie juz mam kupione bo będę startował na suchej skale marco rock piasku a kiedy te absorbery dodać?jak sie juz skończy cykl dojrzewania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Akurat tak się składa, że mam filtr Juwela w dwóch systemach u siebie. I siporax moim skromnym zdaniem się nie nadaje, a może być źródłem problemów w późniejszym czasie. Za mały przepływ po prostu, i będzie jedynie zatrzymywał cały syf z akwarium

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj ja chciałem tak zrobić wywalić wszystko zasypać spiroxem na to absorbery i wata i jak wata była by brudna wymieniać nie znam nikogo w okolicy kto ma baniaka morskiego wiec szukam tutaj jakis rad jak to zrobic zeby nie miec problemow i odpieniacz tunze juz mam 9004 i wlasnie mysle czy zostawic tego bio czy wywalic i dokupic tunze

 

Edytowane przez zajkowski80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Juwel w tej wersji jest chyba pojemniejszy, zastanowiłbym się jedynie nad „zasypem” bo pompy w tych filtrach zbyt wydajnymi nie są przy pełnym „załadunku”

zastanów się nad np.De Nitrate od Seachema http://www.seachem.pl/filtracja.html

Bądź Life Bio fil Aquaforest, zresztą wydaje mi się, że to te same kamyki?

 

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie słyszałem ze one az tak nie sa wydajne oki do kupie De Nitrane i wsypie dzięki za poświecenie czasu pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moim zdaniem bardziej skup się na skale, czyli jej jakości i ilości 

Potem na cyrkulacji - tu jak wyżej

A dopiero na końcu na medium do filtracji, ale to moje zdanie

Bo tak, trochę od „tyłu” zaczynasz


powodzenia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 chodzi mi tylko o ten filtr skale mam marco rock13,5 kg  może być dużo osób ja ma falownik wiadomo slaby nie moze byc a odpieniacz to tunze bo jest do 250l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×