Skocz do zawarto┼Ťci

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec Opowie┼Ťci ­čĄŚ

Zamykamy 

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

Co tam zamykasz?┬á jak─ů opowie┼Ť─ç? my┼Ťla┼éem ┼╝e to jaka┼Ť Saga ­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

KONIEC forumowania @JaRRoT :thanks:

czas robi─ç swoje...

Temat do zamkni─Öcia

Edytowane przez Osmodeusz

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
22 godziny temu, Bart1996 napisał:

Dojrza┼é ­čśé

23 godziny temu, Osmodeusz napisał:

czas robi─ç swoje...

Temat do zamkni─Öcia

Podsumuje oboje , tragedia . Pierwszy si─Ö podda┼é , a drugi no c├│┼╝ . Pomys┼é 2 x z k─ůd masz informacje ? Domy┼Ťlam si─Ö znacie si─Ö , ale takich ludzi tu brakuje . Teraz pr├│cz @AnT i @Chwialek zabraknie zn├│w ludzi co b─Öd─ů ci─ůgn─ů─ç forum . Du┼╝o by┼éo ? Kiedy┼Ť si─Ö fajnie czyta┼éo , od kilku lat ju┼╝ nie . Proste rzeczy , za┼éamuj─ů nowych , potem kto┼Ť co┼Ť doda i to jest syf , mimo to trzeba mu przytakn─ů─ç . Szkoda , mam nadzieje , ┼╝e w moim temacie nikt si─Ö nie odezwie . @Osmodeusz┬áto jest to co sobie ┼╝yczy┼éem . Po prostu moje wypowiedzi bez syfu . Powodzenia i tak jak m├│wi┼éem napiszcie co┼Ť z Ant┬á┬á

Edytowane przez Ariel

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Ariel┬ánie bardzo rozumiem t─ů wypowied┼║.┬á
W tym zbiorniku osi─ůgn─ů┼éem ju┼╝ maksimum mo┼╝liwo┼Ťci, wi─Öcej nie uda mi si─Ö z┬átej konfiguracji wyci─ůgn─ů─ç.┬á
Rozmno┼╝y┼éem p┼éciowo Tubastrea, (niestety pr├│cz czarnej), Dendro ÔÇ×dymi─ůÔÇŁ cyklicznie (bez przych├│wku, do tej pory), Scleronephthya te┼╝ si─Ö uda┼éo rozmno┼╝y─ç. Innych ÔÇ×cudak├│wÔÇŁ ju┼╝ nie licz─Ö ­čĄö

No i tego co si─Ö nie uda┼éo, przez ten czas - oczywi┼Ťcie wi─Öcej.

Przypomn─Ö jedynie, ┼╝e zbiornik od pocz─ůtku prowadzony praktycznie, bez filtracji, z minimalnym o┼Ťwietleniem, bez u┼╝ycia markowych (sklepowych) preparat├│w, i na kran├│wce ­čĄŚ

Cud├│w nie ma, wi─Öcej w temacie ju┼╝ do powiedzenia nie mam.

Nikt się nie poddał, zbiorniczek funkcjonuje póki co dalej, mimo ograniczeń.

Jedynie ja, od forumowych dyskusji ÔÇ×odbijamÔÇŁ - delikatnie m├│wi─ůc brak ch─Öci i czasu┬ámam ­čĄŚ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
W dniu 15.11.2021 o 22:01, Osmodeusz napisał:

czas robi─ç swoje...

Temat do zamkni─Öcia

Chodzi┼éo mi bardziej o to , a w sumie o sam pocz─ůtek┬á. A mo┼╝e warto by by┼éo jednak dalej ci─ůgn─ů─ç ? Mo┼╝e jestem sentymentalny , ale popatrz na stare tematy jak tam by┼éo , kto┼Ť quadri rozmno┼╝y┼é i by┼é sza┼é . Wiem ┼Ťmiesznie to teraz brzmi , ale wtedy to by┼éo co┼Ť. Moim zdaniem im d┼éu┼╝ej siedzi si─Ö przy jednym gracie tym wi─Öcej si─Ö o tym wie . A teraz popatrz nawet na temat ostatni chwialka , proste a i tak nikt nic . I dziwne pytania . Ja to co pokaza┼é wiedzia┼éem , reszt─Ö doczyta┼éem i wiem ┼╝e on zna odpowie─ç na swoje pytanie .
Przy twoim temacie mo┼╝na ciebie zala─ç pytaniami od A do Z. Bo tu jest wy┼╝sza szko┼éa jazdy a na forach jest co nieco , lecz nie wszystko . Powiedzia┼é bym 30% tego co ty osi─ůgn─ů┼ée┼Ť , ludzie podpowiadaj─ů , ale sam wiesz jak jest z┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

W prostym, budżetowym zbiorniku, przeszedłem od koralowców miękkich, przez LPS, prostych SPS, po niefoto. 
Wy┼╝ej @Ariel┬áju┼╝ p├│ki co, nie podskocz─Ö ­čĄŚ

A to nie jedyny zbiornik w domu.

Czas zacz─ů─ç co┼Ť nowego, i dalej podnosi─ç poprzeczk─Ö. A nie si─Ö cofa─ç.

Dlatego ten temat, uwa┼╝am za zamkni─Öty.

Godzinę temu, Ariel napisał:

tu jest´╗┐´╗┐´╗┐ wy┼╝sz´╗┐a´╗┐ s´╗┐zko┼éa ja´╗┐zdy

Bardziej to jazda na kraw─Ödzi ­čśé
Eksperyment nawet, ale da si─Ö ÔÇŽ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
14 minut temu, Osmodeusz napisał:

W prostym, budżetowym zbiorniku, przeszedłem od koralowców miękkich, przez LPS, prostych SPS, po niefoto. 

I akurat w tym temacie , bynajmniej moim zdaniem nie b─Ödziesz si─Ö cofa┼é . Mo┼╝e warto pomy┼Ťle─ç nad inwestycjami ? W ten temat , ju┼╝ nie m├│wi─Ö zbiornik . Ale tak jak m├│wi┼éem ju┼╝ wcze┼Ťniej , ma┼éo wiem o temacie . Sps te┼╝ nie mia┼éem , chocia┼╝ prowadzi┼éem baniaki od pocz─ůtku . Ale tu co┼Ť jest , co kr─Öci mnie i pewnie spr├│buje , tylko p├│┼╝niej . Wiem , ┼╝e irytacja brakiem konkretnej retoryki frustruje . Ale kogo b─Öd─Ö potem m─Öczy┼é ? Teraz na naszych forach nikt tobie nie odpowie pr├│cz AnT . Popatrz na glony w moim temacie , sporo czyta┼éem , mam testy , woda przed ┼╝ywic─ů 1ppm i co ? I ujek . Ale nie podda┼éem si─Ö , mam ca┼éy sump w glonach , cze┼Ť─ç baniaka co wygl─ůda kiepsko , ale glony s─ů . Aktualizacji nie ma bo czekam by przerobi─ç kilka rzeczy i chocia┼╝ wyczy┼Ťci─ç baniak z syfu . Ale czyszcz─Ö jak si─Ö da . Nie poddam si─Ö , mi─Ödzy innymi przez twoje PW . Ale co ja tam wiem . I powiem jeszcze ┼╝e sprz─Öt z g├│rnej p├│┼éki to 20% sukcesu , ale to nie jest pierwszy baniak co pr├│buje co┼Ť z niego zrobi─ç . Ale to nie Niefotki tylko zielsko , co i tak nie mog─Ö dosta─ç .┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Osmodeusz napisał:

My┼Ťl─Ö ┼╝e czas ale na akwarystyk─Ö z kt├│rej b─Ödziesz czerpa┼é satysfakcj─Ö w sensie co┼Ť dla duszy a nie do┼Ťwiadczenia czy podo┼éam z takimi zwierz─Ötami czy z innymi mega trudnymi , my┼Ťl─Ö ┼╝e czas na relaks , zadowolenie i odskoczni─Ö , cisz─Ö i spok├│j ­čśü

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Czyli mi─Ökkie w standardzie . Jak koniec to koniec , nie przeszkadzam . Ka┼╝dy misi mie─ç to co lubi i daje mu czas na odpr─Ö┼╝enie . I tak dzi─Öki za te kilka fotek. .

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
W dniu 22.11.2021 o 20:57, JaRRoT napisał:

czas na relaks , zadowolenie i odskoczni─Ö , cisz─Ö i spok├│j ­čśü

wtedy @JaRRoT uderzę w mały biotop karaibski :P

bo za tym rejonem t─Ösknie najbardziej

yoynexys4z331.png

no i rozmna┼╝anie tych stwork├│w, to by┼éoby co┼Ť┬á:woot:

Tym czasem

Pozdrawiam

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Osmodeusz napisał:

wtedy @JaRRoT uderzę w mały biotop karaibski :P

bo za tym rejonem t─Ösknie najbardziej

yoynexys4z331.png

no i rozmna┼╝anie tych stwork├│w, to by┼éoby co┼Ť┬á:woot:

Tym czasem

Pozdrawiam

Zabezpiecz pompy┬á­čśë┬á. Mia┼éem 8 i w gruncie rzeczy mimo ┼╝e mniej si─Ö przemieszczaj─ů to czasami si─Ö jaki┼Ť trafi . Moim zdaniem sztuczna ska┼éa ze sporymi zag┼é─Öbieniami lepiej si─Ö dla nich nadaje ni┼╝ ┼╝ywa/martwa . Wtedy lepiej si─Ö jej trzymaj─ů .┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö