Skocz do zawartości
DonSelf8

Odpieniacz pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno tzn kilka dni temu wystartowalem ze swoim pierwszym zbiornikiem, włączyłem odrazu odpieniacz ale od tych kilku dni nie mogę sobie z nim poradzić. Próbowałem już różnych ustawień głębiej wyżej itp wywala tyle piany że za cały dzień potrafi mi zrobić prawie cały kubek tyle że ta woda jest praktycznie czysta może lekko ciemniejsza od tej w akwarium. Pianę wywala do kubka i ona nie znika tylko się tak utrzymuje. Robi też takie wielkie bąble powietrza które pękają ale piana jest w większości taka że długo się utrzymuje i nie zamienia w wodę. Ktoś coś potlumaczy pomoże? Proszę o pomoc.  Odpieniacz jest wewnętrzny Fluval PS1 

Edytowane przez DonSelf8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy starcie akwarium może nie mieć za dużo do roboty, chyba że masz już tam coś z życia.
Jak masz ustawiony kubek, na samym dole? Próbowałeś dławić przepływ powietrza na zaworze? Jak jest ustawiony korpus względem poziomu wody?

P.S. Fotka sporo by rozjaśniła ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam wysoko ustawiony żeby piana w środku musiała się bardziej zbierać żeby wywalalo ją do kubka bo jak mam nizej to wali do kubka niemilosiernie. Probowalem ustawiać przepływ powietrza jak to skręcam to strasznie rzezi więc go otworzylem i dałem odpieniacz wyżej. 

20200412_180146.jpg

Oczywiście nie mam żadnego życia leje tylko bakterie Aquaforest Bio S i w komorze jest jeszcze koło 450-500ml Aquaforest Life Bio Fil 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja bym sobie darował ten odpieniacz na starcie. System jest jałowy, dozujesz bakterie a on je na bieżąco odpienia.

Przez co najmniej miesiąc pilnowałbym jedynie parowanie wody i zasolenie, i przez ten czas planuj sobie obsadę lub znajdź coś innego do roboty? a zbiornikowi daj spokojnie dojrzewać i nie kombinuj - nie będziesz żałował 

dużo cierpliwości, inaczej zniechęcisz się do tego hobby 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem niektórzy piszą że odpieniacz na starcie nie potrzebny, inni że niezbędny  nie wiadomo kogo słuchać ?

Edytowane przez DonSelf8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, DonSelf8 napisał:

nie wiadomo kogo słuchać ?


Najlepiej tych którzy mają pojęcie ?

albo głosu rozsądku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy zbiornik więc nie mam się czym sugerować, wiadomo teoria to jedno ale nie ma to jak sprawdzić kilka teorii w praktyce, nie miałem kiedy sprawdzić to chciałem się spytać kolegów po fachu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Daj biologi czas, to nie jest fizyka kwantowa ? - ale to moje zdanie

Moje zwierzaki obywają się bez odpieniacza - ale nie polecam tej metody jakoś szczególnie ?

50BD8B00-1A01-4128-8EA1-F464A7099E82.jpeg.a70e45efef47083e569b81edd963eeef.jpeg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja daje biologii czas, nie mam zamiaru wprowadzać życia zbyt szybko, tylko się chciałem zapytać bo mi się wydawało że jest coś nie tak a chce zeby bylo si ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×