Skocz do zawartości
DonSelf8

Pierwsze 90l zapraszam

Rekomendowane odpowiedzi

Zalane wczoraj. 90l włącznie z panelem filtracyjnym. W panelu odpieniacz fluval ps1, Aquaforest Life Bio Fil trochę mniej jak połowa paczki tej 1200ml, mam jeszcze rowaphos ale chyba narazie nie bede tego wkladal do akwarium (jak myslicie?)grzałka 100w i pompka jebao DCW 3500 ustawiona na 70-80%, do tego cyrkulator fluvala niby pisze że 1600l/h ( docelowo będzie jakieś jebao sterowane rw4 lub podobne) , lampa AI PRIME 16HD ustawiona już docelowo, dodaje bakterie Aquaforest Bio S, piasek Red Sea Live Base Ocean White, skala Caribsea life rock shapes, sól Red Sea Salt. Bawie sie jeszcze cyrkulacja bo mi piasek podmuchuje. Pompka jebao bardzo fajna i cichutka nic kompletnie jej nie słychać. Gorzej z cyrkulatorem i odpieniaczem niestety nie polecam te sprzęty są definitywnie do zmiany. Jeszcze mętna troche woda. Chyba tyle narazie jak się będzie coś działo to pokaże za jakiś czas. Pozdrawiam wszystkich.

20200410_095128.jpg

20200410_102233.jpg

20200410_101342.jpg

20200410_102227.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś polecić jakiś odpieniacz wewnetrzy dobry który by mi tam wszedł? Wymiary tam to tak 9cm na 13cm max. Ten fluval ps1 to jak traktor działa masakra, jeszcze spróbuje go dzisiaj rozebrać i zobaczyć co się tam dzieję ale chyba raczej wolę to wymienić na coś sprawdzonego. Tunze 9004?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień, zdecydowanie Tunze, sprzęt sprawdzony przez wielu akwarystów ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z ciekawości testy żeby wgl zobaczyć jak się je robi bo pierwszy raz to robiłem i o to co mi wyszło:

Zasolenie - 1.025
NH3/NH4 - <0.15
NO2 - 0
NO3 - 25
PO4 - 0
KH - 8.3

To NO3 to normalne że takie wysokie teraz jest czy moze błąd pomiarowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×