Skocz do zawartości
Jurek48

Którą lampę do 250 dm3.

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku bałem się inwestować, a nóż, widelec się nie uda. Ale jak już przeżyło pierwsze pół roku to było z górki. Teraz ma już rok i poza jednym małym problemem, w który pomogła mi AniaWol (człowiek jak sobie coś ubzdura to nie widzi prawdziwej przyczyny) nie mam większych problemów. Dotąd oświetlam akwarium czterema świetlówkami LED aquaela i jedną świetlówką giesemanna. Wszystko pod zamkniętą pokrywą, idzie lato i mogą być problemy z temperaturą.

Chciałbym usunąć pokrywę i zamontować na akwarium lampę LED. Akwarium ma wymiary dna 100x50 cz. I głębokość 50 czm. Pasowała by mi któraś z poniższych lamp.

Prosiłbym koleżeństwo wspólnej niedoli o maleńką podpowiedź.

 Spectra 2

czy

 Maxspect RSX 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych lamp bo sam po 4 latach przeszedłem z T5 na LED i proponuję Hydre 32 tylko do tego rozmiaru to dwie sztuki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, hani09 napisał:

Nie znam tych lamp bo sam po 4 latach przeszedłem z T5 na LED i proponuję Hydre 32 tylko do tego rozmiaru to dwie sztuki. 

Też bym polecił Hydre. Ale z innego powodu niż jakość światła itp. (bo pewnie porównywalna będzie z maxspectem) polecam dwie lampy bo w razie awarii zawsze jedna ci zostaje (przy posiadaniu dwóch) a Hydre 32 można wyrwać za mniej niż 1700 zł więc cena będzie porównywalna za 2 szt jak za jednego maxspecta. Co prawda uchwyty swoje kosztują... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Przejrzałem internet i  Hydre 32 można kupić średnio za około 1900 zł . Przyjmując 2 szt to już jest skromnie licząc 3800 złociszy.

Piszecie, że oświetlenie Hydrą i maxspectem  jest porównywalnej  jakości. Czy nie grzechem będzie wydawać dodatkowe 1.5 koła nie uzyskują za to nic?

Poza tym za maxspectem przemawia to, że do seafraks  mam 25 minut jazdy a tam zawsze co poradzą w razie awarii.  Ciekawi mnie jak się sprawuje Spectra 2, zawsze to produkt krajowy chociaż jak słuch niesie na Chińskich częściach. No i z tych trzech najtańsza, co też ma pewne znaczenie.

Edytowane przez Jurek48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, Jurek48 napisał:

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Przejrzałem internet i  Hydre 32 można kupić średnio za około 1900 zł . Przyjmując 2 szt to już jest skromnie licząc 3800 złociszy.

Piszecie, że oświetlenie Hydrą i maxspectem  jest porównywalnej  jakości. Czy nie grzechem będzie wydawać dodatkowe 1.5 koła nie uzyskują za to nic?

Poza tym za maxspectem przemawia to, że do seafraks  mam 25 minut jazdy a tam zawsze co poradzą w razie awarii.  Ciekawi mnie jak się sprawuje Spectra 2, zawsze to produkt krajowy chociaż jak słuch niesie na Chińskich częściach. No i z tych trzech najtańsza, co też ma pewne znaczenie.

Nie no oczywiście masz swoją rację. Jak pisałem posta nie sprawdziłem po ile chodzi maxspect. W tym przypadku bym się zdecydował również na niego. 

Nie wypowiem się co do obu lamp bo nigdy na żywo nie widziałem co jak pod nimi rośnie. Trzeba poczekać może ktoś się wypowie kto ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mam zagwostkę na święta. 

Edytowane przez Jurek48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 maxspecta to za mało, wiem bo powiesiłem u siebie nad baniakiem 100x50. Nie pasuje mi, że ta lampa w odbiorze jest generalnie ciemna dołożyłem dwie świetlówki i jest względnie ok zobacz na żywo zanim kupisz jak to świeci bo ja mocno zawiodłem się na tej lampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kubasikor napisał:

150 maxspecta to za mało

To samo mi powiedzieli w Seafrags  na takie akwarium polecają maxspecta 200.

Tyle, że oglądając na You Tube  światło z nich wydaje mi się nienaturalne. JAK się zorientowałem czytając forum większość z morszczaków preferuje światło mocno niebieskie. Ja mam odrobinę inne doświadczenie. Przynajmniej  przy świetlówkach retro Aquaela tak naprawdę koralowce wyglądały dużo zdrowiej kiedy dołożyłem świetlówkę o barwie 6500 K. Nie wiem, może jestem jakimś odmieńcem ale światło ze Spectry 2 bardziej mi odpowiada. Tylko to że mi pasuje,  to nie znaczy, że i koralowcom będzie pasowało. Dlatego się dopytuję, może któryś z kolegów ma jakieś doświadczenie w tej materii.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dużo opinii słyszałem na temat tych lamp zanim kupiłem pozytywne negatywne mnie więcej pół na pół, musisz sam zobaczyć czy ci odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja bym powiesił chinola 300W za 1000zł i z głowy. Taką lampę będę sam wieszał nad swoim. Miałem już nad jednym baniakiem ATI T5. Nad innym Pacific San Metisa 1x150w nawet Black Pytona. Szkoda kasy. Waldek miał zbiornik 720 na ledach COB własnej konstrukcji i wszystko rosło. Wszystko zależy ile kto chce wydać. Na obecną chwilę nie ma złych lamp trzeba tylko dobrze dobrać do swoich wymagań.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×