Skocz do zawartości
JaRRoT

500L Morskiej Przygody

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik żyje choć jak zwykle z problemami 🙄

W tym tygodniu zaczynam przekładkę sumpa , powód  pęknięcie na szkle przez moją nieuwagę ukruszyłem sam róg sumpa , dobrze że człowiek ma w zapasie drugiego sumpa to jest na co przełożyć , trzeba było zmodyfikować trochę przegrody aby odpieniacz wszedł do środka, za rolermata będą działać 3 skarpety filtracyjne ,za filtrację będzie skała która jest w obecnym sumpie i pewnie dojdą kulki maxspect w ilości 4-6kg , i mam nadzieję iż zmieszczę 2 filtry przepływowe w jednym będzie zeo a w drugim węgiel.

Co do akwarium to niestety ale poszedł chemiclean bo już na korale wchodziło fioletowe dziadostwo , powód no cóż po membranie TDS pokazał 97 co normalnie mam 7  a ja nie zauważył i tak już z 3 tygodnie dolewka na tej wodzie idzie plus podmiany , do tego był skok KH na 14 no i fiolet gotowy , teraz KH mam na poziomie 8,4 , CA 380 , MG 1420 , PO4 0,05 no i NO3 25 co pewnie pomogło w koloryzacji fioletu pewnie przy wyciąganiu odpieniacza poszło wszystko w eter akwarium i NO3 poszybowało.

Zrobiłem pokrywę z siatki na kreta ponieważ Chrysus dał rady przez 15cm koronę

9bb349a2782d5c9emed.jpg

f5faba08088ef796med.jpg

6295f7c41f1f048bmed.jpg

fd10511ad28ab47bmed.jpg

d5bf7a38377851e6med.jpg

8b4e4bf4529cdb95med.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja a w zasadzie wpis do notatnika.

Walka z cjano postępuje bo bujnym wysypie , rozjechało się wszystko ale jest już na dobrej drodze, gdzieniegdzie jest fiolet jeszcze ale mam nadzieję że zniknie, walka to CCS Reefscropionfish plus bakterie do tego weszło VSV oraz zmiana miejsc falowników.

Za nie długo wejdzie reaktor wapnia DIY , bo balling już leci po 390ml/24h , jaki zasyp polecacie i jaka pompa do reaktora perystaltyczna

4e6ec7549d2c567dmed.jpg

521cfa24263e074cmed.jpg

6b94250cf1448473med.jpg

 

 

Edytowane przez JaRRoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×