Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak można zwiększyć No3/Po4? Mam jednego i drugiego kompletne 0, a przynajmniej tak mi pokazują testy. Korale miękkie/lps 3 rybki i widzę, że nie bardzo im to odpowiada. Dodam tylko, że moje akwarium ma niecałe 3 miesiące więc jest jeszcze świerzakiem. Podnieść No3/Po4 poprzez częstsze lub bardziej bogate karmienie ryb? A może jakieś preparaty choć tego wolałbym uniknąć. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są skutki dążenia do doskonałości przez nagonkę na forach specjalistów

Obecnie mam no3 10 a po4 0,03

Zacznij od najprostszych rzeczy czyli mrożonki i to nie płukane jedynie rozpuszczone w wodzie z akwarium

Preparaty ja bym sobie darował bo w świeżym akwarium nie zawsze jest to dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem podobnie i to dobre 3 miesiące od startu, no3 i po4 mało co wykrywalne. Dopiero jak doszło więcej ryb plus karmienie parametry podskoczyły. Tak więc moja rada dodaj zwierzaki zwiększ karmienie i czekaj,zero chemii. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, za bardzo nie mam co szaleć z obsadą ponieważ jest to 125 l w tym komin zajmuje połowę baniaka? Ale fakt coś w niedalekiej przyszłości dokupię. Mam jednak jeszcze jedno pytanie, czy jeśli użyję red sea reef energy czy będzie ok jak myślicie? Zacząłbym od pół dawki i pewnie tak bym zostawił przez dłuższy czas. Miałoby to na celu dokarmienie korali i poprawę ich kondycji jeśli zauważyłbym jakieś negatywne oznaki wstrzymałbym podawanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pokaż jak możesz zdjęcie baniaka i napisz jakie masz koralowce ,zapraszam do założenia swojego tematu w dziele nasze akwaria :) będzie łatwiej coś doradzić ,osobiście na chwilę obecną bym takich specyfików nie podawał ,masz dość młody zbiornik w zupełności wystarczy dokarmianie rybek mrożonkami ,korale na tym też skorzystają +oczywiście światło ,nic nie piszesz jakie masz parametry kh ,mg,ca ? Na jakiej soli jedziesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×