Skocz do zawartości
kostia

Akwarium Gdynskie - realziacja z 2002 roku.

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ pewne postacie plotkują na temat zwiazany z moja pracą dla Akwarium Gdyńskiego, pozwalam sobie wrzucic troche zdjęć, dokumentujacych tą realizację. Tym bardziej ża nadal jest to najwieksza realizacja w Polsce (niestety) Oprócz prac związanych z ekspozycja na rotundzie dostraczyłem dwa black tipy ( pływają do dzisiaj i chyba były to pierwsze rekiny na ekspozycji w Polsce), zas np duże tridacny które do dzisiaj w "rafie" przyjechały z mojego domowego zbiornika gdzie sie nie mieściły. Był to rok 2002/03.. wszystko dopiero raczkowało , szkoda że nie wiedziałem jeszcze tylu rzeczy ...chyba najgorszy pomysł to było użycie piasku kwarcowego wraz z korzeniami, ten zatopiony las namorzynowy nie zadziałał. A na zdjęciach widąc jedną z pierwszych konstrukcji z rurek na akwa rafowym. Z pożniejszym Kierownikiem Akwarystyki Leonardem wiele lat pożniej zwiedzaliśmy razem Oceanaria w Europie . :-)

Prosze Tomka o decyzje czy nie przenieść tego wątku np do działu Dyskusje, bo mam wątpilwości czy może tu byc.

2425_thumb.attach

2426_thumb.attach

2427_thumb.attach

2428_thumb.attach

2429_thumb.attach

2430_thumb.attach

2431_thumb.attach

2432_thumb.attach

2433_thumb.attach

2434_thumb.attach

2435_thumb.attach

2436_thumb.attach

2437_thumb.attach

2438_thumb.attach

2439_thumb.attach

2440_thumb.attach

2441_thumb.attach

2442_thumb.attach

2443_thumb.attach

2444_thumb.attach

2445_thumb.attach

2446_thumb.attach

2447_thumb.attach

2448_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, byłoby znacznie ładniejsze, gdyby częściej czyścić szyby w tych zbiornikach. Byłem tam w tym roku w sierpniu, o ile ten długi zbiornik przy wejściu rzeczywiście był zadbany, to te w głębi (te bardziej kwadratowe ) traciły bardzo dużo uroku właśnie z powodu brudnych szyb. Szczerze mówić, wyglądały na zaniedbane, a biorąc pod uwagę dzikie tłumy jakie tam codziennie przychodzą - trochę obciach.

Za to ekspozycja na samym dole - Amazonka - palce lizać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie,brudne szyby zawsze kłuły mnie w oczy ...zresztą nie tylko to:no:jakos juz tak mam ze zawsze wpada mi w oczy wszystko to co mozna by zmienic lub poprawić.

Ciekaw jestem tej nowej ekspozycji (Amazonka)bo słyszy sie wiele dobrego na jej temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle coś slychać w 3-city o powiększeniu ekspozycji akwarium o nową rotundę ?Miał tam powstać cylindryczny zbiornik z ekspozycją rekinów i większych ryb .

Kiedyś gdzieś czytałem na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kilka zrobić - kiepskie, bo na szybko, była już 20:00, i strażnik nas wyganiał :). Swoją drogą, fajną ma pracę, może sobie zbiorniki do woli oglądać, i jeszcze mu płacą :)

k34qpf.jpg

ev17c7.jpg

ric5k5.jpg

28h2wes.jpg

1zegnz6.jpg

5fgj6u.jpg

20adi0o.jpg

dlrn6o.jpg

o03v6a.jpg

2vxkoi0.jpg

29zy590.jpg

iokqs7.jpg

mubdpc.jpg

33m2893.jpg

1zpr780.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak wogóle coś slychać w 3-city o powiększeniu ekspozycji akwarium o nową rotundę ?Miał tam powstać cylindryczny zbiornik z ekspozycją rekinów i większych ryb .

Kiedyś gdzieś czytałem na ten temat.

Amazonke robila firma Paqea Rock i zeby było smieszniej to jest wersja low-cost ;-) Ciekawe jakby wygladała wersja premium. Ta firma ksoztorysowała dla mnie dekoracje do Afikanarium i odleciałem jak pokazał mi jak pracuja , szkice, modele, rendery szkoda ze na pojedyńczy zbiornik wychodza tak koszmarne pieniadze.

Co do dużego cylindra, hmmm, Rufio ty wiesz na czym stoi budynek Akwarium? Na skarpie, głownie z piasku. Zbiornik którym sie chwala, zjedzie do zatoki w sekunde, a palowania nie wykonaja bo kto zgodzi sie na takie roboty. IMHO raczej tam nie zobaczymy zbiorników liczonych w milionach litrów wody. A własnie wrzuce zdjecia z Burger ZOO, kilka mln litrów wody na rekiny.

Problem brudnych szyb jest nierozwiązywalny. tak samo jak zamknieta winda dla niepelnosprawnych, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×