Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej chcę pokazać w tym temacie moje nowe akwarium, jest to moje pierwsze podejście do akwarium morskiego. Główne miejsce w domu dalej zajmuje akwarium słodkie roślinne (chyba się z nim pożegnamy za jakiś czas) 

Solniczka postawiona jest na piętrze w małym salonie gdzie jest tylko miejsce po telewizorze, na szczęście regał jest zrobiony z podwojonej płyty więc wytrzyma spokojnie obciążenie akwa.Wielkim minusem jest brak miejsca na sump stąd decyzja o prowadzeniu akwa na kaskadzie.

 

Opis sprzętu:

-Szkło front i prawy bok opti, lewy bok i tył pomalowałem folią w sprayu wymiar 80x50x40 grubość 10mm klejone przez akwaplast, profesjonalnie zero zastrzeżeń.

-kaskada tidal75 (10 kulek maxspect nano, 250g matrix seachem, 100g siporax, jest jeszcze miejsce na purigen,phosguard i trochę węgla jednak to włożę z czasem) 

-odpieniacz bubble magus qq3 kaskadowy przeznaczenie do 300l więc jest trochę zapasu mocy  

-lampa maxspect rsx r-150 pełne sterowanie wi-fi 4kanałowa 160W myślę że podoła nawet z spsami

-autodolewka leveleye aquatrend 

-grzałka aquael 250w

-skała naturalna żywa odgazowana 16kg kupiona w sklepie jadwigamorska 

-piach czekam na dostawe nature ocean sand w kolorze różowym podobno żywy nawet jeżeli nie to bardzo ładnie wygląda

-sól tropical reef base salt zasolenie w zbiorniku 1.024 

-wody netto w zbiorniku 135l myślę że po dosypaniu piachu zmniejszę do 120l 

-cyrkulator jak narazie aquael2000l czekam na dostawę falownika glamorca gp-02, czytałem że fajny jak na taką cenę. 


akwarium wystartowało 13.03.2020 postaram się wstawiać na bierząco aktualizację. 

500518BC-6E46-4812-96EE-25CBB799D9B4.jpeg

49FDE725-A8B4-40A0-BCCC-6103A039A81A.jpeg

Małe przemeblowanie ułożyłem skałę bardziej centralnie, małe elementy wyglądają jak odłamane od głównej skały 

9918E747-1929-4D06-8D23-120211AFE359.jpeg

3 dzień rurówki zaczynają się otwierać. Dostałem kawałek skały z bardzo starego obiegu. Porośnięta jest setką tyci rurówek i fioletowym glonem wapiennym. No2 wysoko więc już pierwsze bakterie zaskoczyły. Zapomniałem dodać że sporo wody pochodzi z działającego zbiornika (4letni obieg) oraz wlałem bakterie microbe-lirt special blend. D4BEC419-1A38-4CC4-9AD6-690AACFF579A.thumb.jpeg.5d846e5aa4048ac88f45f2ffe42e3318.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć Łukasz :)

Fajny zbiorniczek. Zwłaszcza skała ;) Widziałem ją na żywo w sklepie wyglądała naprawdę dobrze.

Kaskada wystarczy jeśli mocno nie będzie obciążony zbiornik.

Piasek wersję biała miałem kiedyś w zbiorniku. życia jest w nim i wygląda fajnie bo jest bardzo drobny. Dobra do tego piasku jest rozgwiazda piaskowa. 

Czekam na dalszą aktualizację ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×