Skocz do zawartości
Bart1996

Aquael kostka 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
16 minut temu, Jurek48 napisał:

Ja jak zaczynałem przygodę z akwarystyką, to dostać jakiekolwiek szczepy bakterii było niemożliwością.

z szacunkiem Jurek, boś starszy

ale za moich czasów to wyciskało się do zbiornika np. gąbkę z filtra pracującego w zbiorniku kolegi

I tak startuje zbiorniki do dziś, płuczę albo media filtracyjne, albo gąbkę z innego zbiornika jaki mam w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bart1996 napisał:

Co prawda nie Po 2 dniach jak chemiclean, ale naturalnie i bez stresu dla zwierząt 😁

 Że naturalnie to się zgodzę,ale z tym stresem dla zwierząt to trochę przesada.U mnie osobiście jak i u dziewięćdziesięciu dziewięciu procent,korale wnioskując z ich zachowania nie przeżyły żadnego stresu,a ryby i krewetki nawet tego nie zauważyły.Przynajmniej jednej dawki,tak że nie demonizował bym tak tego chemicleanu,oczywiście tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą gąbka to znany i sprawdzony sposób. Tyle, że ponad pięćdziesiąt lat temu filtr to się robiło samemu. Szklany pojemnik wypełniony coraz drobniejszym żwirkiem i watą szklaną, napędzany brzęczykiem (też robionym własnym sumptem) i to była cała filtracja. Nikomu wtedy nawet się nie marzył jakiś Internet. Wiedzę zdobywało się w rozmowach w cztery oczy. Całe godziny spędzałem w maleńkim sklepiku na Żoliborzu łykając wiedzę od właściciela. Dzisiaj wszystko macie pod ręką. Bez większych problemów przesiadłem się z słodkowodnego ma morskie korzystając z wujka Google. Przepraszam za zaśmiecanie tematu, tak mnie jakoś naszło. Obiecuję, że ostatni raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało 😉

Temat niedługo będzie do zamknięcia więc bez różnicy mi to

Po za tym to kolejne cenne informacje dla nas świeżaków

Osmo odpowiedział mi na moje nie zadane jeszcze pytanie. Chciałem przełożyć ceramikę do większego, że by przeniesc choć część bakterii do nowego aby wspomóc biologię przy starcie. Nie wiedzialem czy tak można wpadłem na to podczas jakiś tam przemyśleń i planowaniu. Wychodzi na to że mogę i da się tak, źle nie pomyślałem 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Bart1996 napisał:

Wychodzi na to że mogę i da się tak, źle nie pomyślałem 😁

Jasne że możesz , tylko najlepiej by to nie była świeża solanka . Ja jeśli mam taką możliwość , to mieszam sól ci najmniej 24godziny przed włożeniem starej ceramiki , lub żywej skały .

 

1 godzinę temu, Jurek48 napisał:

Z tą gąbka to znany i sprawdzony sposób. Tyle, że ponad pięćdziesiąt lat temu filtr to się robiło samemu. Szklany pojemnik wypełniony coraz drobniejszym żwirkiem i watą szklaną, napędzany brzęczykiem (też robionym własnym sumptem) i to była cała filtracja. Nikomu wtedy nawet się nie marzył jakiś Internet. Wiedzę zdobywało się w rozmowach w cztery oczy. Całe godziny spędzałem w maleńkim sklepiku na Żoliborzu łykając wiedzę od właściciela. Dzisiaj wszystko macie pod ręką. Bez większych problemów przesiadłem się z słodkowodnego ma morskie korzystając z wujka Google. Przepraszam za zaśmiecanie tematu, tak mnie jakoś naszło. Obiecuję, że ostatni raz.

Też miałem podobnie zrobiony filterek , tylko zamiast waty szklanej były czyściki . Kilka rybek , kryptokoryny i jeszcze coś tam było z roślinek . Akwarium kleiłem sam , sylikonem łazienkowym . Bo zoologiczny był jakieś 100km od mojej miejscowości . A wiedzę miałem od starszych akwarystów i z biblioteki . Komputera nawet nie miałem . 
Ps : pompę powietrza miałem tłokową .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Taka rzecz rzuciła mi się dzisiaj w oczy 

Czy to może być Trawiony pokarm? Do wody wrzucam jedna kostkę mrozonki co 1-2dni 

A teraz cos innego, pobawilem się światełkiem. Wcześniej miałem Niebieskie i actinic na 100%, biały na 50% i cyjan 30% - kilka dni temu podkrecilem same białe do 100% , cyjan zostawiłem na 30% i niebieskie również. Korale zaczęły to chyba odczuwać 😈

IMG_20210507_165827.jpg

IMG_20210507_165813.jpg

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trzymaj gardę "synek" ;)

Jak ogarnę, to może jeszcze wrócę...

pzdr. :drinks:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
36 minut temu, Osmodeusz napisał:

Jak ogarnę, to może jeszcze wrócę...

Raczej jak odpoczniesz 🤔 .

 

3 godziny temu, Bart1996 napisał:

Czy to może być Trawiony pokarm? 

Teoretycznie tak , ale nigdy o tym nie czytałem . U ciebie fajnie to widać , bo są bardzo mocno napompowane . Jak miałem zoaski to zawsze je karmiłem , jak nie jakimś proszkiem , to zmiksowaną mrzonką . Lałem też fito w dużych ilościach , wtedy zawsze ładnie wyglądały , ale No3 i Po4 były dość wysoko . 
Ps: miękkie i lps praktycznie w każdym zbiorniku , który widziałem z bardzo słabym odpieniaczem , lub bez pięknie wyglądały . Oczywiście jak był prawidłowo prowadzony .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ariel napisał:

Raczej jak odpoczniesz 🤔 .

 

Teoretycznie tak , ale nigdy o tym nie czytałem . U ciebie fajnie to widać , bo są bardzo mocno napompowane . Jak miałem zoaski to zawsze je karmiłem , jak nie jakimś proszkiem , to zmiksowaną mrzonką . Lałem też fito w dużych ilościach , wtedy zawsze ładnie wyglądały , ale No3 i Po4 były dość wysoko . 
Ps: miękkie i lps praktycznie w każdym zbiorniku , który widziałem z bardzo słabym odpieniaczem , lub bez pięknie wyglądały . Oczywiście jak był prawidłowo prowadzony .

Ja wrzucam rozmrozona kostkę do akwa, a że ma 30l i nie wyłączam cyrkulacji to pokarm lata po całym akwa. Każde zwierzę coś złapie, dosłownie. Jutro wrzucę foto minutę po wrzuceniu żarcia 😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Bart1996

Płciowo rozmnażają się u mnie tubki i dendro, tych gagatków na żywo jeszcze nie widziałem

ale wiem ile trzeba mieć cierpliwości, żeby próbować złapać cokolwiek pipetą :facepalm::wallbash:

https://issuu.com/reefhobbyistmagazine/docs/5caf41d62364d5b41a893adc1a9dd5d4-34

https://www.reef2reef.com/threads/spawning-flower-anemone-epicystis-crucifer.385828/

7F0F9DDF-374A-4144-B043-A933DF21816A.jpeg.28d6e048935322bdc44888e4eb18f494.jpeg

no i fakt, że pod ledami wyglądają :blink:

mój pod T5

powodzenia :biggrin:

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×