Skocz do zawartości
Bart1996

Aquael kostka 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
1 godzinę temu, Bart1996 napisał:

Z ryb np Frogfish 🐽

no wyzwanie nie lada, więc lektura :good2:http://www.frogfish.chhttps://reefs.com/2015/11/24/simplified-frogfish-husbandry/https://blog.marinedepot.com/2015/05/frogfish-how-to-build-a-species-specific-aquarium.html

(znów Osmo linki wkleja :o nic od siebie nie powie) na Twoim miejscu, już zainteresowałbym się stałą dostawą żywych krewetek, i próbował kombinować z przychówkiem molinezji.

Wymagają raczej specyficznego zbiornika, (dla siebie) nie wiem czy LPS to dobry pomysł i czy nie będą stresować korali łażąc po nich.

Do tego przeważnie nie żyją długo, z powodu złej diety - ale próbuj, przecieraj szlaki

1 godzinę temu, Bart1996 napisał:

Filtracja na kaskadzie, cudów tam nie będzie na myśli miałem Life Bio Fil + kawałki skaly?

hmm... wg. mnie albo, albo - ale to oczywiście ja bym tak zrobił

trzeba czekać na opinie "nowych speców" :yahoo:

Nie żebym w głowie mieszał :whistling:

ale może taki diabełek ?

Paracentropogon zonatus (łatwiejszy, tylko trochę jadowity:D)

wasp.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Osmodeusz napisał:

no wyzwanie nie lada, więc lektura :good2:http://www.frogfish.chhttps://reefs.com/2015/11/24/simplified-frogfish-husbandry/https://blog.marinedepot.com/2015/05/frogfish-how-to-build-a-species-specific-aquarium.html

(znów Osmo linki wkleja :o nic od siebie nie powie) na Twoim miejscu, już zainteresowałbym się stałą dostawą żywych krewetek, i próbował kombinować z przychówkiem molinezji.

Wymagają raczej specyficznego zbiornika, (dla siebie) nie wiem czy LPS to dobry pomysł i czy nie będą stresować korali łażąc po nich.

Do tego przeważnie nie żyją długo, z powodu złej diety - ale próbuj, przecieraj szlaki

hmm... wg. mnie albo, albo - ale to oczywiście ja bym tak zrobił

trzeba czekać na opinie "nowych speców" :yahoo:

Nie żebym w głowie mieszał :whistling:

ale może taki diabełek ?

Paracentropogon zonatus (łatwiejszy, tylko trochę jadowity:D)

wasp.jpg

LPS miały by zająć górne partie skaly dlatego właśnie cały spód skaly i podłoże było by dla niego, jakieś grzybki kolorowe ewentualnie by były na spodzie i jakieś ZOA. 

Krewetki hoduje gościu 500m ode mnie więc z tym problemu nie będzie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema znowu

Dalej ten sam problem.. Cyjano odpuscilo na chwilę, ale wróciło dość szybko. 

Wydawało mi się, że przez przekarmienie zbiornika. Mieszalem zooton, foto plankton, coral food i podawałem około 8ml łącznie raz na 2 dni wieczorem. Odkąd zobaczyłem cyjano stwierdzilem że może to być od prze karmienia. No3-5

Od tygodnia nic prócz kostki mrozonki co 2 dni

No3-5

Po4-1 

Kh-8.4

Sal.- 35ppt

Zrobiłem w ciągu tygodnia dwie male podmiany, nie dając przy tym bakterii. W RODi wymieniłem dwa segmenty i wymieniłem część żywicy dla pewności - woda 000tds

 

IMG_20210314_111426.jpg

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nooo, chciałoby się powiedzieć - żarło, a zdechło ?

A poważnie, to w jakim celu walisz takie ilości, pokarmu dla filtratorów? Nie żebym się czepiał, ale czytasz Bartek czasem skład, pokarmów? Bo dla przykładu zooton, to z tego co pamiętam głównie spirulina i drożdże - tak więc ...

Korzystasz ze sklepów, z suplementami diety?

Open your mind 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Osmodeusz napisał:

Nooo, chciałoby się powiedzieć - żarło, a zdechło ?

A poważnie, to w jakim celu walisz takie ilości, pokarmu dla filtratorów? Nie żebym się czepiał, ale czytasz Bartek czasem skład, pokarmów? Bo dla przykładu zooton, to z tego co pamiętam głównie spirulina i drożdże - tak więc ...

Korzystasz ze sklepów, z suplementami diety?

Open your mind 😁

Takie ilości, jak narazie poszły max 3 dawki w odstępie i zaprzestalem widząc cyjano, zostałem przy mrozonych i nawet pierwiastków sladowych nie leje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Dużą lipa się pojawiła, zaprzestalem karmić "cudami" Pół kostki mrożonki aktualnie co 2 dni, podmiany 1x/tydz 10%, bakterii nie leje przy tym idzie sama mrozonka. Cyrkulacją wieje idealnie, cały zbiornik faluje, woda krystalicznie czysta, korale napompowane jak nigdy, ale mega DUŻO Cyjano. Pomóżcie, bo taka ilość w takiej kosteczce wszystko mi udusi . Dodam, że wieczorem przy samym niebieskim cyjano nie ma wogole, piasek bielutki.. 

No3-5

Po4-0. 00000000000

Kh-8.5

Temp- 24.5

Sal. - 35ppt

IMG_20210321_154140.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 14.03.2021 o 12:57, Bart1996 napisał:

No3-5

Po4-1 

 Kh-8.4

Sal.- 35ppt

Inaczej Bartek, co zrobiłeś że z tak wysokiego PO4, zeszło do 0 ?

Na moje oko, rozchwiałeś biologię ?

Co w tak małym litrażu, trudne nie jest 

I jak wygląda cyrkulacja przy dnie ? 
Nie za duże i zbyt częste podmianki były ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Osmodeusz napisał:

Inaczej Bartek, co zrobiłeś że z tak wysokiego PO4, zeszło do 0 ?

Na moje oko, rozchwiałeś biologię ?

Co w tak małym litrażu, trudne nie jest 

I jak wygląda cyrkulacja przy dnie ? 
Nie za duże i zbyt częste podmianki były ?

To Po4 było błędem, ponieważ powtorzylem dwukrotnie test wyszło 0,

Zaczynając od początku. 

Chciałem dźwignac NO3 i Po4 do wykrywalnych wartości, NO3 się udało, Po4 niestety cały czas zero. Już wiem skąd powiedzenie, że w małym litrazu trudno utrzymać parametry 🙈

Podmiany w pierwszym tygodniu były dwie po 1l, aktualnie 1xtydz ponieważ zbyt często też nie dobrze

Co do cyrkulacji wieje jak trzeba, nie ma martwej strefy na 200% nawet przy dnie, kaskada na full i kilkudniowe kombinacje z idealnym ustawieniem cyrkulatora wkoncu się udały mogę pow ze wsystko fruwa ale nikomu nie przeszkadza, jak pisałem korale lepsze nie były, widzę to po sarco i nowych Euphylliach które słabo się otwierały stad też m. In pomysł na lekkie podbicie parametrów.. 

IMG_20210322_111809.jpg

IMG_20210322_111251.jpg

IMG_20210322_111143.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szczerze mówiąc (moim zdaniem) nie wiem, skąd pomysły na suplementację i karmienie cud specyfikami, w tak małym litrażu i przy tej obsadzie.

Powinny wystarczyć regularne podmiany na „fajnej” soli.

Na tą chwilę, osobiście wstrzymał bym się także z podmianami, do kaskady odrobina węgla, i czekać - czasu trzeba i obserwacji.

Zbiorniczek sam powinien wyjść na prostą (skumulowało się tam sporo, i plagi mają pole do popisu)

Takie moje „skromne” zdanie

P.S

Jeden błazenek ?

to pare granulek suchego dziennie, spokojnie wystarczy na ten czas

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam, minął rok odkąd zalałem swoje PIERWSZE AKWARIUM 😁

Dzięki za POMOC i cierpliwość dobrych duszyczek z tego forum, bo zapewne gdyby nie Wy - to akwarium by nie stało 😂

A tutaj od początku, jak to wyglądało 🐽.. 

 

 

 

 

IMG_20210330_224955.jpg

 

IMG_20210330_224821.jpg

IMG_20210330_082222.jpg

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bart1996 napisał:

Cześć Wam, minął rok odkąd zalałem swoje PIERWSZE AKWARIUM 😁

Widzę że jeszcze długa droga przede mną.A jak sobie radzisz z cyjano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę. Samo znika pomału, akurat to zdj które dodałem było ok tyg temu, dziś jest o niebo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo yo  feel the flow 

Dobra może czas na plan B? Karmienie tylko mrozonka raz na dwa dni+brak podmian+nie lanie bakterii+brak białego światła=brak postępów. Co teraz? 

IMG_20210401_143847.jpg

IMG_20210401_142758.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam dużego doświadczenia jeśli chodzi o akwarium morskie,ale czytając fora,to nawet ci bardzo doświadczeni w takich sytuacjach sięgają po chemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Osobiście najbardziej zainteresowany jestem sposobem

” Nie lania bakterii” - może ktoś, coś? Co to daje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam ktoś kiedyś walczył z cyjano i pisane było że bakterie lane podczas cyjano pobudzają je jeszcze. Wziąłem narazie pod uwagę te najprostsze i chyba mało ingerujace na zbiornik sposoby do walki z tym.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×