Skocz do zawartości
Bart1996

Aquael kostka 30l

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.12.2020 o 14:18, korfanty4 napisał:

Witam, planuję rozpocząć przygodę z solniczką. Miejscowy sklep kostkę Aquael Nano Reef wraz ze "wszystkim co potrzebne na start zbiornika" (woda, piasek, skała itp.) wycenił temat na około 1600zł.

Proszę was o informację czy jest to dobra cena? Czy może lepiej samemu skompletować wszystko w interneie?(to będzie trudne w związku z brakiem doświadczenia) Z góry dzięki za odpowiedź.

nie specjalnie choć zależy co w tym jest 

lepiej kupić akwarium prostokątne mam kostke i normalne i wiem co mowie do tego kaskadę fzn 3 dolewkę eye  okolo 300 zł i np taka lampkę link 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie o 

Powiedzcie mi . Jak ustawie cyrkulator na prąd wody ze splywu kaskady jest szansa że to rozbije i nie będzie tak babelkowac? 

IMG_20210116_134246.jpg

IMG_20210116_134230.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieremarankoro popołudniowa pora ??

Doszła cyrkulacja Nano Koralia 900 , bez sterowania. Przykrecilem lekko filtr ustawiłem cyrk w odp str wszystko się kręci jak w pralce, bąbelkow nie ma - jestem zadowolony. 

Co do testów nie robię odkąd znikło cyjano . Korale zadowolone więc nie będę kombinował ?w dodatku doszedł żywy piasek Blue Treasure który rozjasnil trochę to akwarium i też jest fajnie ?

 

IMG_20210118_160946.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema🙈.. 

W lipcu wrzucilem gorilla crab, po 2mies przestałem go widywać. Po jakims czasie wleciał Pustelnik. 

Dzisiaj z wieczora taka akcja. Czy może to być wylinka? Mnie osobiście wydaje się, że nie ale lepiej się upewnić. 

Kolejne pytanie. Wyrzucić czy zostawić? 

 

 

IMG_20210207_201036.jpg

Dobra, finał. Wylinka. 

Dziwne ze Pustelnik żyje jeszcze przy tym "dzikusku"

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jedna z tych pożytecznych gabek, prawda? Rośnie w oczach

IMG_20210208_091312.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały up. 

Po obfitym karmieniu NO3 w końcu wzroslo na 25 , PO4 - nadal 0. kH-8.5 , sal.-35ppt reszty nie mierze bo koralom jest to chyba na rękę a te podstawowe czasem skontroluje 😉

Pytanie czy zmienić częstotliwosc karmienia na np. Co 2-3dni czy zmniejszyć porcje a dalej podawać codziennie? 

IMG_20210212_220955.jpg

IMG_20210212_235103.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, Bart1996 napisał:

Pytanie czy zmienić częstotliwosc karmienia na np. Co 2-3dni czy zmniejszyć porcje a dalej podawać codziennie? 

Zmniejsz porcje , swoje ryby zawsze karmie co dziennie . Chyba , że kilka dni nie ma mnie w domu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Wczoraj wpuścilem małego gobiodonka okinawae, był w zasięgu wzroku około 5min. Do dziś go nie widziałem.. Nawet wokół akwa 🤣 

Teraz pytanie. Czy mógł znaleźć sobie jakąś kryjówke pod skala i w niej siedzi i odpoczywa po transporcie i klimatyzuje się w nowych warunkach? 

Czy mój tajemniczy krab Gorilla którego też wogole nie widuje, nawet w nocy, Ale jest - stwierdza to wylinka która przechodził miesiąc temu ; mógł ja wtrąbić? 

Takie moje przypuszczenia na ta chwile. Dodam że 3 sexy krewetki od dłuższego czasu żyją i mają się dobrze, Pustelnik i Nemo również. 

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Jako że remont tuż tuż, nowe większe szkło już jest o wymiarach 70x35x40.

Teraz pytania : czy szkiełko nie jest za wąskie? Jeśli ułożę skalę w sposób który pozwoli wodzie na swobodny przepływ i dostęp chyba u ciągnie, co myślicie? 

Kolejne pytanie ; w kostce działa żywa skala, oczywiście jestem dalej do niej przekonany ale zapytam Was o może jakieś ciekawsze pomysły na temat skaly 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hej Bartek

No nie będę owijał (już mnie trochę znasz) ale wąsko strasznie, No w ciul wąsko nawet. Będziesz kombinował z ustawieniem, można i się da, pytanie po co?

A ze skały - hmm...

część już masz z istniejącej kostki, więc osobiście bym nie rezygnował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Osmodeusz napisał:

Hej Bartek

No nie będę owijał (już mnie trochę znasz) ale wąsko strasznie, No w ciul wąsko nawet. Będziesz kombinował z ustawieniem, można i się da, pytanie po co?

A ze skały - hmm...

część już masz z istniejącej kostki, więc osobiście bym nie rezygnował 

Pytam o to szkło czy może być, ponieważ mam możliwość oddania go, ale jeśli już jest to padło pytanie czy można 😁

Kostka zostaje, dlatego nic nie będę przekładał 🤭

To będzie całkiem świeży zbiornik z całkiem fajnym planem na niego 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli masz możliwość zwrotu, to oddaj. No wąsko, i będziesz się wk..., tzn. żałował.

Choć mogę się mylić, No zależy co planujesz?

Na czym oprzeć filtrację? itd. itd... no temat długi jak pończochy Naomi Campbell:woot:

ale wiesz już na pewno, że woda "skraca" perspektywę - no temat do przemyśleń

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie do zwrotu, nie chce kombinacji a już takie były przy kostce. Chce nie popełnić tych błędów które popełniłem wcześniej i zrobić to od A do Z z głową. 

Filtracja na kaskadzie, cudów tam nie będzie na myśli miałem Life Bio Fil + kawałki skaly?🤔

O obsadę jeśli chodzi to przewaga napewno LPS , ma być ładnie i ORYGINALNIE. 

Przez głowę przeszla mi myśl nawet że by coś ukleic ze skaly ale to jeszcze do przemyślenia 

Z ryb np Frogfish 🐽

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wąskie akwarium to przekleństwo, tak nieustawne ze człowiek tylko się naklnie próbując coś z tego zrobić. Znam ten ból z Reefmaxa, w najszerszym miejscu miał zdaje się 35 cm (nie wliczając panela) a na bokach po 20. Masakra ile trzeba się było nakombinować i napsioczyć by tą przestrzeń  jakoś zaaranżować i poustawiać. Nie pchaj się w baniak wąski na 35cm póki jeszcze możesz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×