Skocz do zawartości
Bart1996

Aquael kostka 30l

Rekomendowane odpowiedzi

A kiedy ostatnio sprawdzałeś parametry? Na moje masz tam podniesione nutrienty a ze swojego doswiadczenia wiem że dopiero jak ustabilizujesz parametry wygrasz z tym glonem, u mnie też to miałem i pseudogorgonia przeżyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, andzior70 napisał:

A kiedy ostatnio sprawdzałeś parametry? Na moje masz tam podniesione nutrienty a ze swojego doswiadczenia wiem że dopiero jak ustabilizujesz parametry wygrasz z tym glonem, u mnie też to miałem i pseudogorgonia przeżyła.

Przestalem lać cokolwiek od 2dni, bo przez chwilę tez tak pomyślałem. Leje RS Coral Nutrition i RS Tracę Colors (iodine,potassium,iron,bioactive elements).Wyplukam ja dziś i przestane narazie podawać cokolwiek. Moja żyje, zdjęcie w nocy, za dnia jest cała w polipach

 

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o poziom PO4 i NO3, kiedy to sprawdzałeś, bo u mnie poziomy były NO3 50, a PO4 0.9 i wtedy moja pseudogorgonia była w takich farfoclach i praktycznie tylko ona.

Edytowane przez andzior70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wyciągnij ją, i delikatnie  przeciągnij gałązki pomiędzy palcami 

nic jej nie będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, andzior70 napisał:

Mi chodzi o poziom PO4 i NO3, kiedy to sprawdzałeś, bo u mnie poziomy były NO3 50, a PO4 0.9 i wtedy moja pseudogorgonia była w takich farfoclach i praktycznie tylko ona.

NO3 - 0, PO4 - 0 

W obydwu testach woda pomiarowa przezroczyscie czysta

9 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Wyciągnij ją, i delikatnie  przeciągnij gałązki pomiędzy palcami 

nic jej nie będzie 

Tak zrobiłem, wiadomo nie wszystko udało się zdjąć ale 80%napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak Dino.. 

Zrobiła się plamka na piasku, zdarzaja się ciągnace nitki, zaczynają Cierpieć ZOA których się to złapało. 

Jak Wy sb z tym radzicie? Liczę na waszą pomoc. 

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niedawno była plaga Dino, po testach wyszło mi. Kh 5,6, czyli tragedia. Przez dwa tygodnie dociągnełem do 8,5. Dino prawie znikneło. Zrub testy i konsultuj. Mam nadzieję że uda Ci się wmiarę możliwości. Zlokalizować źródło problemu u siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2020 o 18:04, Bart1996 napisał:

Jednak Dino.. 

Zrobiła się plamka na piasku, zdarzaja się ciągnace nitki, zaczynają Cierpieć ZOA których się to złapało. 

Jak Wy sb z tym radzicie? Liczę na waszą pomoc. 

leniu wymień wkłady  do filtra RO i żywice :D a nie ze 30 na tds i jedziesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, GREGORIAN napisał:

 Przez dwa tygodnie dociągnełem do 8,5.

Powiedz mi czym podnosiłeś to KH

 

W dniu 28.11.2020 o 18:04, Bart1996 napisał:

Jednak Dino.. 

Zrobiła się plamka na piasku, zdarzaja się ciągnace nitki, zaczynają Cierpieć ZOA których się to złapało. 

Jak Wy sb z tym radzicie? Liczę na waszą pomoc. 

Ja dozowalem bakterie codziennie na przemian Specjal Blend z Sachem Stability więcej jak zalecane o 20% i po tygodniu odpuściło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, azgar napisał:

leniu wymień wkłady  do filtra RO i żywice :D a nie ze 30 na tds i jedziesz :P

Wszystko jest opanowane? 

5 minut temu, JaRRoT napisał:

Powiedz mi czym podnosiłeś to KH

 

Ja dozowalem bakterie codziennie na przemian Specjal Blend z Sachem Stability więcej jak zalecane o 20% i po tygodniu odpuściło

Ja nie pozwolę sb w takim litrazu z moim doświadczeniem lać więcej bakterii ? 

Przy podmianie wlalem zamiast 5ml to około 8 i odessałem. Narazie postepy tego shitu są znikome zobaczymy dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może pomoże :ru::whistling:

 

post-9788-0-06791400-1334952042.jpg 

W tabelce, stosunek fosforanów po lewej

do azotanów u góry.

S w takim stosunku P - N występują: sinice (cyjano, dino) itp

Z w takim stosunku P - N występują: zielenice (glony zielone).

w takim stosunku P - N występuje strefa wolna od plag

https://aqua-reef.pl/topic/14886-wolny-od-glonow-ze-wspolczynnikiem-redfielda/

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiersze bierzesz litr wody z akwarium robisz test na kh i odkładasz przyda się za chwilę.. Po drugie bieżesz sode około 20g rozpuszcza to w 200ml wody ro iteraz co jest. Ważne roztwór musi być nasycony czyli dodajesz do tych 200 ml tyle aż w końcu przestanie się rozpuszczać i zacznie zalegać na dnie naczynia pomimo mieszania. Tak przygotowany temat nabieram do strzykawki najlepiej 1cm sześcienny idolewam do wcześniej przygotowanego 1l wody z akwarium w którym mam wcześniej zmiezzone kh, mieszam odstawiam, na chwilę i mieże o ile się podniosło. Przeliczasz później z tego ile potrzebujesz tego cuda dać. Ważne podnosząc jakiś parametr rub. To powoli ja u. Siebie podnosiłem go parę tygodni, pamiętaj też że akwarium w między czasie konsumuje także warto. Monitorować kh w zbiorniku. Powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2020 o 18:46, GREGORIAN napisał:

Popiersze bierzesz litr wody z akwarium robisz test na kh i odkładasz przyda się za chwilę.. Po drugie bieżesz sode około 20g rozpuszcza to w 200ml wody ro iteraz co jest. Ważne roztwór musi być nasycony czyli dodajesz do tych 200 ml tyle aż w końcu przestanie się rozpuszczać i zacznie zalegać na dnie naczynia pomimo mieszania. Tak przygotowany temat nabieram do strzykawki najlepiej 1cm sześcienny idolewam do wcześniej przygotowanego 1l wody z akwarium w którym mam wcześniej zmiezzone kh, mieszam odstawiam, na chwilę i mieże o ile się podniosło. Przeliczasz później z tego ile potrzebujesz tego cuda dać. Ważne podnosząc jakiś parametr rub. To powoli ja u. Siebie podnosiłem go parę tygodni, pamiętaj też że akwarium w między czasie konsumuje także warto. Monitorować kh w zbiorniku. Powodzenia. 

Kh jest u mnie ok bo 7.3 więc nie ma potrzeby dźwigania. 

Montipora czerw w części jej lekko blada, Milka w połowie polipuje. Reszta korali raczej ok

Gorgonia dalej z nitkami ale cała w polipach 

Woda na TDS 003 , wymienię żywice i zrobię większą podmiane ok 15% . 

Dino powinno zniknąć, ale co z gorgonia?? 

IMG_20201204_184253.jpg

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję rozpocząć przygodę z solniczką. Miejscowy sklep kostkę Aquael Nano Reef wraz ze "wszystkim co potrzebne na start zbiornika" (woda, piasek, skała itp.) wycenił temat na około 1600zł.

Proszę was o informację czy jest to dobra cena? Czy może lepiej samemu skompletować wszystko w interneie?(to będzie trudne w związku z brakiem doświadczenia) Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×