Skocz do zawartości
Bart1996

Aquael kostka 30l

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, azgar napisał:

Masz tu pomiar zasolenia i przeliczanie, jak juz mierzysz w refrektometrze to podawaj według tego co pokazuje w ppt

https://reefhub.pl/pomiar-zasolenia/

Z uwag dokształć się z zasolenia :)

Po tej chorej akcji z zasoleniem, zainteresowalem sie tym bardziej wiec na ta chwile jest ok, 34ppt mam w kostce na ta chwile

Godzinę temu, Osmodeusz napisał:

no to będą uwagi

zasolenie 1.026 - więc jakie było, skoro twierdzisz że było zbyt wysokie ale je unormowałeś?

PO4 i NO3 niestety nie jest miarodajne, bo pochłaniają je glony obecnie. Więc pewnie jest o wiele wyższe niż podajesz

bardziej ciekawi mnie NO2, bo Pseudogorgonia ze zdjęcia, to praktycznie trup 

Miesiąc temu zalałeś tą kosteczkę, i będziesz miał duuużo szczęścia jeśli cokolwiek w niej przeżyje, na tą chwilę

Na moje oko dałeś ciała po całości, ale nie przejmuj się - to tylko moje zdanie

dumnie brzmiało i się...

a zwierzaków szkoda

Zasolenie bylo okolo 1.048,wzialem probke do azgar'a zmierzylismy jego sprzetem, skalibrowalismy moj sprzet i po powrocie do domu odlewalem 400ml co ok 30m i wlewalem RODI do momentu az sie unormowalo, zajelo mi to okolo 4h,po wszystkim wlalem dawke bakterii i w sumie tyle, po 2 dniach zrobilem testy no i stale teraz kontroluje zasolenie i patrze co sie dzieje. Gorgonia trup jak mówisz, zoa zyja i sa otwarte, sacro zlapalo się skaly.. Slimaki fajnie glony wsuwaja.Hmm no nie wiem. Co ty o tym myslisz

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za wszelką cenę pilnuj parametrów, to nie rollercoaster i wydłużasz w ten sposób dojrzewanie - o tym że masz tam życie nie wspomnę

Nic już nie dokładaj z życia, daj biologii czas i niech zrobi swoje. To małe akwarium, a przez to jest trudniej je ustabilizować

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas co moge to kontroluje. Odpieniacz cos zmieni? 

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Osmodeusz napisał:

no na pewno na lepsze :yes::)

Wiec mam Resuna, troche zaszedl kurzem,ale zaraz go przeplukam i montuje. Dziekowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Weź sobie do serca, że utrzymanie parametrów w takiej szklance to nie lada wyzwanie 

i nie pchaj łap za każdym razem

powodzenia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za nim ja zalozylem bylem swiadom, ze jest to wyzwanie tym bardziej ze to kostka. Nie takie rzeczy sie robilo ?

Jestem dobrej mysli :) zrobie ponowny update za 2-3tyg,zobaczymy co natura zdziala za ten czas.

Wielkie dzieki, Pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy moga to byc glony wapienne? Kosteczka w fazie dojrzewania

 

 

IMG_20200430_132216.jpg

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po dluzszym braku aktywności zamieszczam wkoncu update. Doszly tylko 2 x Leddy Tube Sunny i Actinic, ze wzgledu na zuzycie starych. Bakterie nadal i wciaz te same, i ta sama dawka. Odpieniacz rowniez pracuje, nie zamierzam go wyciagac na ta chwile. No i dolewki z Wody RODi 000ppm.

Mniej więcej 2tyg temu zrobilem pierwsze testy, ph-9 no3-25,nic więcej nie mierzylem na tym etapie. Wyszło na to, ze dojrzewanie pelna para. 

Glony zeszly w 95%,cyjano rowniez na dzien dzisiejszy. Pojawilo sie bardzo duzo różowego nalotu na skale. 

Po wczorajszych testach no3-5, po4-0, ph-8.5. 

Kilka dni temu, ze wzgledu na brak glonow, cyjano, stabilnym zasoleniu oraz "odżycia" moich korali, z pomoca kolegi z tego miejsca postanowilem wrzucic cos latwego, a wiec. Doszedl Sarco fluo, briareum fluo oraz capnella. Korale po 2 dniach zaczely prezentowac sie dobrze, wszystko ladnie polipuje. 

Biore na siebie LINCZ związany z dodaniem zycia na tym etapie, ale coz.. Warunki pozwoliły wiec do odwaznych swiat nalezy ?

Ponizej zamieszcze foto :)

 

 

IMG_20200524_113502.jpg

IMG_20200524_115900.jpg

IMG_20200524_115949.jpg

IMG_20200524_115931.jpg

IMG_20200524_115914.jpg

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i ....

opier..... nie będzie ?

Dało się ? Spokojnie dokładaj życie, nie kombinuj za dużo, i będzie ładna nano rafka

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Osmodeusz napisał:

No i ....

opier..... nie będzie ?

Dało się ? Spokojnie dokładaj życie, nie kombinuj za dużo, i będzie ładna nano rafka

powodzenia

Czekalem tylko co napiszesz ?

Dalo sie, oczywiscie ze tak :P

Więcej wiary w ludzi haha 

Zastanawia mnie, czy konieczny jest cyrkulator bo filtr robi niezly mlyn.. No i to na tyle. 

Dam mu jeszcze troche czasu i kolejnym zyciem beda błazny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pilnuj się ?

eee tzn. parametrów pilnuj, najgorsze już chyba za Tobą ?

a woda ma się kręcić, to nie akwarium ze skalarami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie jest stale, na odpieniaczu mam kreski min i max i wg nich dolewam wode, ale caly czas jest 35ppm. Testy bd robil mniej wiecej co 2tyg chyba ze cos zauwaze to bede robil czesciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Pawku napisał:

Czym mierzyłeś Ph? 

Testem kropelkowym z Tetra, najzwyklejszy chyba jaki mogl byc. 

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×