Skocz do zawartości
Alcoholik

Alcoholik 460l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj w nocy doszedł Acanthurus lineatus, po godzinnej aklimatyzacji siebie i jego, rybka pływa sobie żwawo, tzn.(zapierdziela jak perszing po akwarium), bardzo szybko się zaaklimatyzowała w sumie bez stresowo, światło było zgaszone w salonie tylko było zapalone oświetlenie łuku na niebiesko co dawało poświatę księżycową.

A teraz z drugiej beczki, od 2 tygodni zaczołem stosować bakterie microbe lift i od kąd je stosuje pojawił się nalot na szybach, który muszę 2-3 razy dziennie zbierać z szyby, czy może wy zauważyliście coś takiego u siebie?

 

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

4e27143c2330429beb3a928c01d63d9e.jpgbe0833269c90f6ed92d655a258e82873.jpg600c6fc2153b46ee3fe9e36edc3780d1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Alcoholik napisał:

A teraz z drugiej beczki, od 2 tygodni zaczołem stosować bakterie microbe lift i od kąd je stosuje pojawił się nalot na szybach, który muszę 2-3 razy dziennie zbierać z szyby, czy może wy zauważyliście coś takiego u siebie?

Mam prawie tak samo jak Ty po nich

Na początku stosowania też musiałem co chwilę czyścić szyby,jak spadło po4 do 0,1 starczy raz na 2 dni przeczyścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Krzychu, hmm... :whistling::woot:

A w temacie ML Special, u siebie korzystałem praktycznie w każdym moim szkle, i było OK

Na początku przygody z morskim też lałem, bo miałem na stanie. I „zonk” piasek bordowy, czy wina bakterii - nie wiem, już ich nie stosuje.

Swoją drogą ciekawi mnie ten osad na butelce, jakoś równie pod „buraczkowy” podchodzący 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prawie tak samo jak Ty po nich
Na początku stosowania też musiałem co chwilę czyścić szyby,jak spadło po4 do 0,1 starczy raz na 2 dni przeczyścić
Dokładnie tylko u mnie, spadek No3 do 0,
Po4 mam na stałym poziomie, a z piaskiem to jest podobnie tak jak Irek pisze, kolor jest dokładnie taki sam jaki ma plyn w butelce.
Troszkę wertowałem neta ale nic jak dla mnie ciekawego nie znalazłem,wszyscy piszą że to złoty środek

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mała aktualizacja, wszystkie goniopory musiałem przyklejać do skały, Pokolec zaczoł się panoszyć i zwalać a robił to tak co postawiłem szczepkę na skale podpływał i zwalał, a jak już zwalił podpływał do szyby i się stroszył, doszedł też nowy nabytek malutki Hepatus.
Obawiałem się że Pokolec go zamęczy ale podpłynoł z dwa razy i nawet go nie interesuje.
Hepatusik tak jak w bajce siedzi z Blazenkami.
Parametry jakie mnie najbardziej interesują czyli No3=2i po4=0 od zalania zbiornika bez zmian leje co dziennie ati 1 z ręki 10,7, i 5ml co dziennie na.przemian.
Goniopory w całej okazałości zaczeły się pompować lepiej niż w sklepie, wszystkie korale dokarmiane do mordki.
Pojawiło się też mnóstwo małych gąbek i pełno chyba to widło nogia59ac7d59f470450b39c7d45a0a11a20.jpgaa3b3718dcc37132ac823fd46b52eade.jpgef42704932df892ca5d2a8a1058cc061.jpga838944359c91d0426672886d99956e9.jpg26258f1649496a190cb91d8dd8ab56cd.jpg67845e3710cd9d04499e36109fa7aec3.jpged656f01cdc6fe571fdd0ac90ce625b7.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Alcoholik napisał:

Wszystkie korale z De

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Doris odeszła na wieczną radę, niby było ok bo jadła pływała z Błaznami, znalazłem ją na skalę resztkami sił próbowała walczyć lecz się jej nie udało
Szkoda może była za mała

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No szkoda?

Niestety Pokolce, to dosyć wrażliwe ryby - i chyba stres zrobił swoje

przykro mi Krzychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i być że stres zrobił swoje szkoda, a tak to wszystko wpożądku, podbijam kh bo spada.
Zmieniłem bakterie na Pro bio S szyby zrobiły się czyste

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj na weżu trójnik w najwyższym miejscu u ciebie krawędź zbiornika przyłącz do niego wąż, poleć nim około 20 cm do góry delikatnie załam tak aby jego wylot znajdował się i to ważne nad taflom wody. Efekt grawitacyjnego zassania ustanie ponieważ będzie łapał sobie powietrze. Wrazie czego pisz 

Dodaj na weżu trójnik w najwyższym miejscu u ciebie krawędź zbiornika przyłącz do niego wąż, poleć nim około 20 cm do góry delikatnie załam tak aby jego wylot znajdował się i to ważne nad taflom wody. Efekt grawitacyjnego zassania ustanie ponieważ będzie łapał sobie powietrze. Wrazie czego pisz,. Sorry za zamieszanie ciężki dzień dzisiaj, dopiero po chwili zorientowałem sie że już dawno po temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o dolewkę, zastosowałem zaworek zwrotny, kupiłem w akwarystycznym słodkowodnym zaworki stosuje się żeby wody nie zassało działa i jest po problemie

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od dłuższego czasu zastanawiam się co to jest, dwie główki są normalne pompują się a trzecia jakaś inna obok pokazała się apitasia już wcześniej usówałem jedną a tu widzę że chyba słabo bo znowu jest.
Dodam że koral jest zemną od powstania akwarium i od kąd go mam ta jedna główka tak wygląda czasem się pompuje czasem nie.
Czy to jakaś choroba, czy może odciąć ją, wertowałem troszkę neta ale nie wydaje mi się żeby to była BrownJelly, może to wina apitasii.
Jeśli komuś się chce coś doradzić to proszę o opiniec75e84bf99ac1b0920768b29c3f204e5.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×