Skocz do zawartości
maciek3535

POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem jakieś 20 minut temu dodałem do akwarium (pojemność 49l) 1 krople jodu w akwarium pływał jeden garbik 

pamacentrus auriventris i nagle jak by oszalał zaczął pływać góra dół w takim tempie jak by miał silnik odrzutowy i nagle zatrzymał się i wypłynął do góry brzuchem  jod podaje od zeszłego tygodnia jedną krople na tydzień czy to może być przyczyną uśmiercenia zwierzaka dodam tylko że mam dwie krewetki i jednego kraba i z nimi wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to mam tylko dwie krewetki kraba 2 nosariusy i tektusa  a z korali capnelle , sarko , dunke , clavularie , i xenie z parametrów to mierzyłem tylko no2 i no3 no2 wyszło mi 0,25 a no3 10mg/l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I niestety stałeś się ofiarą, forumowych „specjalistów” 

którzy swoją wiedzę i doświadczenie, również opierają na forach. I pisząc rożnego typu bzdury, nie pomyślą że ktoś z nowicjuszy weźmie to za pewnik ???

Na przyszłość zastanów się dobrze, czy to co wyczytałeś na jakimś forum chcesz zastosować w praktyce. Bo „specjalistów” niestety przybywa, tym razem uśmierciłeś jedynie garbika - przykro mi

Poczytaj książki, opracowania na temat akwarystyki morskiej, nie brakuje ich na rynku. 
Bo jestem przekonany, że zdobędziesz więcej odpowiedzi, niż da Ci to, czy inne forum

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki osmodeusz na pewno zajme się lekturą zanim coś jeszcze uśmierce a powiedz mi czy to była normalna reakcja  ten garbik oszalał jak tylko kropla wpadła do wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No zdezynfekowałeś go na amen?

Przepraszam, wiem że Tobie nie do śmiechu. W jakim celu lejesz jakieś nie sprawdzone cuda do wody?

Przy takim litrażu co tygodniowe podmiany, pozwolą Ci na utrzymanie tego zbiornika w dobrej kondycji, i tylko one!!!

Na marginesie, to ile ma ten zbiorniczek bo NO2 masz wykrywalne

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś 4 miesiące mam w nim kaskadę a w niej tylko matrix watę i gąbkę .mam jeszcze jedno akwarium puste z panelem tylko nie wiem czy ten panel jest ok akwarium to 45x45x45 panel szeroki 12 cm bez komór chciałbym zrobić jedną komorę na odpieniacz  szeroką 15 cm w niej był by grzebień przelewowy ostatnią komorę zrobił bym 10 cm na pompę a środkowa sama by wyszła. mam też odpieniacz hydora który się spokojnie zmieści nie wiem tylko jak je wkleić to znaczy czy ta pierwsza przegroda może być 3 cm od dna a druga 3 cm od krawędzi akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 A kto Ci doradził lanie takich specyfików do wody? Jakiej używasz soli ? 

W żadnym wypadku do tak młodego zbiornika nic się nie leje oprócz bakterii :)   

Same podmiany w zupełności starczą na sam początek,potem w zależności od ilości masy (koralowców) można pokusić się o ballinga + micro/macro,można również dozować fito i to tyle wg mnie :) Oczywiście mowa tu o miękkich/lps :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A z kaskady wywal gąbkę ?

@maciek3535 i bądź rozsądny ?
pozdrawiam 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak zrobie wywale gąbkę soli używam niebieskie wiadro red sea a powiedzcie mi jeszcze co do tej drugiej kostk to mogę wkleić przegrody tak jak  napisałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posłuchałem kolegi Osmodeusza. Mam akwa 43 litry. Zbiornik wystartowany pod koniec grudnia 2019. Parametry szalały. Plaga okrzemek już minęła (niedawno). Jeszcze nawet podmianki nie robiłem żadnej. Dopiero zaczyna się powoli wszystko stabilizować. Mam kilka grzybków discosoma green, discosoma blue - zaczynają się fajnie rozmnażać. Rhodactisy które również już się mnożą. Do tego zaczyna to wyglądać co raz ciekawiej. 
Biegają kiełże, 2 wężowidła, 2 malutkie rozgwiazdy piaskowe. Do tego 2 ślimaki i kilka wieloszczetów. Nic nie dokupione a wszystko ze skałą przylazło :)

Osmodeusz główną poradę jaką mi dał to cierpliwość. I to są święte słowa. Bardzo dużo pomógł również kolega Pawku

Edytowane przez macdpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×