Skocz do zawartości
kristofer0001

Zmniejszenie zasolenia wody

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, karol86 napisał:

Miękkie zaraz zaczną się cofać.

Co to dokładnie znaczy? Jak to się odbywa? co jest powodem? Bo widzę właśnie po zoa, że są bardziej skurczone, a raczej wręcz zmalały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra, podmień część wody i zapraw bakteriami porządnie, ratujemy obsadę 

Na moje oko zaczyna się gwałtowne dojrzewanie i chyba też początki cyjano, więc postaraj się odessać ten kożuszek ze skały  dalej nic niewiadomo o amoniaku?

wyłożyłeś się na wstępie jak żaba na liściu, i teraz musisz być ostrożny i monitorować parametry na bierząco żeby nie stracić obsady i wyjść na prostą, a łatwo teraz nie będzie. Czekają Cię plagi nieziemskie?

Czym mierzysz zasolenie?

powodzenia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kristofer0001 napisał:

Co to dokładnie znaczy? Jak to się odbywa? co jest powodem? Bo widzę właśnie po zoa, że są bardziej skurczone, a raczej wręcz zmalały.

Znaczy rozpuszczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2020 o 17:25, Pawku napisał:

Raczej braku pompowania się korali nie szukałbym w zmianie zasolenie. Nie było aż tak duże by mogło wpłynąć na korale. Natomiast masz dosyć wysokie PO4  zbiornik ma dopiero 7 tygodni. Nie napisałeś również na czym był start (skała sucha czy żywa? piasek żywy czy suchy?) Byc może dopiero dojrzewanie w pełni? Podeślij fotkę całego baniaka.

Chyba chodziło Wam o wysokie NO3. Fosforany ma poniżej zera. To wszystko i tak nie ma znaczenia bo zbiornik jest surowy co widać nawet po zdjęciach. Nie kombinuj tylko cierpliwie poczekaj aż zamkniesz cykl azotowy. W międzyczasie możesz doświadczyć jakieś plagi normalne w trakcie dojrzewania. Czym więcej będziesz starał się zapobiegać tym dłużej będzie dojrzewał zbiornik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, AniaWol napisał:

Nie kombinuj tylko cierpliwie poczekaj aż zamkniesz cykl azotowy.

Nie mam zamiaru nic kombinować ponieważ mógłbym pogorszyć tylko sprawę. Dolewka już działa, więc jest stałe zasolenie. No3 prawie niewykrywalne, Po4 poniżej 0,25. Z brązowego nalotu powstało glonowisko na całej skale i szybach. Wiesz co jest dziwne, że ja przeszedłem już takie drobne dojrzewanie okrzemki, dino, glony zielone, tylko teraz to jest dziwne, że przez tą zmianę zasolenia tak się zbiornik posypał. A korale wracają do zdrowia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, kristofer0001 napisał:

Posiadam elektroniczny refraktometr.

Ale jaki? Bo jak fauna Marin to w tym jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, kristofer0001 napisał:

A co jest z tym Fauna Marine nie tak?

51ra24TMZRL._SL1001_.jpg

Kupiłem go kiedyś mimo że mi odradzali. NIe do skalibrowania. Każdy pomiar nawet wody RO pokazuję różne wartości...


Nie wiem co to za miernik który posiadasz. Sprawdzałeś go z jakimś innym nawet pływakowym? Powtarzałeś pomiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Pawku napisał:


Nie wiem co to za miernik który posiadasz. Sprawdzałeś go z jakimś innym nawet pływakowym? Powtarzałeś pomiary?

W tym tygodniu pojadę do sklepu, aby zmierzyli mi zasolenie. sprawdzałem na RO było 0,03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zmierzyłem zasolenie w sklepie i jest ok 35 ppt. Mam pytanie odnośnie zapachu z akwarium ponieważ zaczęło ostro walić zgnilizną podejrzewam, że przez to glonowisko, mam coś z tym zrobić? czy po prostu woda sama się przefiltruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zachwiałeś biologię i zaczyna się dziać, normalna sprawa ale co dokładnie śmierdzi czy to początki cyjano, amoniak?

testy kolego, najpierw się robi potem pyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy ok, jedynie na amoniak nie posiadam, no3 prawie niewykrywalne, po4 poniżej 0,25, kh 8, Mg-Ca w normie. Po prostu jak stało się zielono ( zielony nalot na skałach, szybie itp. ) z dnia na dzień po przyjściu z pracy, niezbyt ładnie pachnie, dino/cyjano jest, ale to są śladowe ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm, póki co śladowe?

ruszyło z kopyta, plagi Cię nie ominą. Normalka

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×