Skocz do zawartości
Alcoholik

Jak narazie projekt na papierze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Osmodeusz natchnołeś mnie, i postanowiłem zrobić narazie na papierze filtr glonowy, z zraszaczem w jednym.

Zbuduje szkielko 20cm,15cm,40cm.

Pierwsza komora długość 25cm glony jeszcze nie wiem jakie i ceramika ok 3-5cm

Druga komora 15cm na górze przepływ po siatce budowlanej poziomo w rynience z otworami, z otworów spływ( ociek) na ceramikę

Oświetlenie 12 led 1w

Cale szkło oklejone czarną folią samoprzylepną żeby światło nie wchodziło do sumpa

Zamieczaczam rysunek jak mniej więcej mi się to widzi7aa9f38f5174cca346cc3a7ed5b5c227.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sama idea filtracji typu Santa Monica, jest prosta jak włos Mongoła ? wystarczy taśma led, wężyk i napowietrzacz. 
Zresztą w internecie znajdziesz masę projektów DIY.

Ale wiem że Ty na łatwiznę nie idziesz? i będziesz kombinował 

powodzenia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie masz racje, szkło już zamówiłem do 14 dni powinni mi wyciąć koszt 102zł, plekse mam ledy też za tydzień mam urlop to będe robił, ps. Akwarium też mam odebrać za tydzień tak się dogadałem z Przemkiem mam nadzieje że wszystko wypalie5ec271c9aafbfda6905bd8d9c340f57.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kto wie może zostaniesz, takim forumowym Panoramixem?

co to wyczarowuje coś z niczego, w każdym bądź razie, trzymam kciuki bo zapał masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak prowadzić akwa morskie, ale chciałbym dóżo oprzeć na biologii, a tym bardziej jak już będzie szkiełko to pierwsze korale jakie będą w moim akwarium to będą goniopory

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Goniopory na początek to nie najlepszy pomysł, tu będziesz musiał znów poczekać, nim parametry i zbiornik się ustabilizują. Nie jest to najprostszy koral w hodowli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to trudne koralowce, czytałem bardzo dóżo na ich temat dlatego zacznę od nich lubię wyzwania, wiadomo nie wpuszczę ich jak parametry będa niestabilne, dla mnie zbiornik z samą skałą i wodą może stać nawet rok, jestem cierpliwy czego nauczyło mnie akwarium słodkowodne

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Narazie skup się na starcie ?

i podziel się kolejnymi pomysłami, bo potrafisz zaskoczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he spoko, skała się kręci w beczce leje bakterie i robie podmianki co tydzień, zasolenie teraz prawidłowe 33, dożuciłem prowizoryczny filtr glonowy nic tam nie grzebie, skała delikatnie robi się jakby brązowawa, No3 zbiłem ze 100 do 50 niema czym się przejmować.
Co do startu to wszystko mam opanowane ale to opisze jak już będe miał szkiełko pozdrawiam, spadam do pracy

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, projekt zrealizowany, czekam na wyschnięcie silikonu,(Osmodeusz tak jak pisałeś wykąbinowałem to tak) a więc tak:

Szkło 40cm,15cm,20cm sam kleiłem

Czyli małe akwarium dwie przegrody, 1na ceramike ok 3-4cm w niej glony nazwy nie znam, zalane na wysokość ok18cm.

2 przegroda mała platworma z otworami na niej siatka wentylacyjna na hodowlę glonów, pod spodem ceramika na full wypełniona pod platwormę.

Nad 1 komorą 6w power led,a nad drugą 3w power led.

Całe akwarium zamierzam okleić czarną folią żeby światło nie dostawało się do sumpa.

Nie umiem się rozpisywać i opisywać za to sorka.

Jutro jak znajdę czas to odpalę nad beczką a tu zdjęcia.

/img]87c8c9cb74fe6c6875141d7f0320bc2d.jpg1ad7525edf58d48cd8a0f7f8e36ce9e2.jpga25b1c197c6b8c39b490105b706bae92.jpgd3081e95715ebc70bd67478f0b3223a2.jpg23209f6ec31c6c85333610613c240cd3.jpg98f2893bc4db000dd2e924ef5ca3542b.jpg55acc06c6cb35580f8e619fa08b4a11c.jpg%5B

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

6e097df32cff454c995ec96432f86804.jpg95a021ab2705559a2566b3b249f7031f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no toś wykombinował :o

ale jakoś Santa Monica to nie przypomina :P:biggrin:

kurde ciekawe jak to się będzie spisywało, bo trochę nie łapie po kiego grzyba te glony na ceramice?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o kosteczkę że to jest ten system Santa M.No ale w całości wygląda to tak:aaf21110c6daabd31cd375cef0e6fc0a.jpg418809b265054b7318309cf676235189.jpgad3c3dbb1f951a92bffd37a51c73452a.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow aleś poleciał

Bardzo ciekawie się to zapowiada i już nie mogę się doczekać aż to wystartuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie kręci się w beczce, zobacze jestem tylko oczytany, zero praktyki No3 zbiłem do ok50

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok?

ale czemu glony na ceramice?

coś wymyśliłeś, czy gdzieś to podejrzałeś?

Się czepiam bo taki kombajn, to pierwszy raz widzę ?
do tego ma to być w sumpie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczeże mówiąc nie chciało mi się wyciągać piasku z beczki, za dóżo roboty, dlatego wymyśliłem ceramike, jeszcze nie wiem jak dłógo świecić ale zostanę chyba tak jak miałem 14g na 24

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie no jesteś gość, posklejałeś kombajn, oświetlenie, ale piasku Ci się leniu nie chciało ???

a jak z PO4? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu, wieczorem zmierzę Po4,No2 i ph dodam że wczoraj dopiero zrobiłem 1 podmiankę

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

A nie doczytałem, to będzie zawieszone nad sumpem zrobiłem taką małą pułeczkę na sumpa będzie zachodzić 5 cm, jak się uda i nie przesuną mi urlopu, to w środę odbieram szkło. Z klejeniem, silikonem to dla mnie porażka wszystko utytrane silikonem jedno co mi nie idzie to klejenie,dobrze że moja miała 2 zmianę

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×