Skocz do zawartości
  • 0
pawel_c

Co siedzi na Caulastrei i Euphyllii?

Pytanie

Dzień dobry,

Akwarium ma 2 miesiące, dopiero teraz wrzuciłem pierwsze korale, po przyklejeniu zauważyłem dziwne włoski na korzeniu Euphylli, czy to jest część korala, czy jakiś organizm, z którego może coś wyrosnąć i zaszkodzić koralowi? Druga szczepka to caulastrea, czy tak powinien wyglądać korzeń zdrowego korala? Coś na nim siedzi, jakby mały robaczek i korzeń ma takie "kratery". Czy to mogą być organizmy żerujące na koralu? Może to nic takiego, ale wolę zapytać. To moje pierwsze akwarium i mimo zbierania wiedzy teoretycznej, praktyka jest brutalna i tylko pokazuje, że nie na wszystko da się przygotować. Wiem, że nieuniknione jest przynoszenie różnych niespodzianek ze szczepkami, chciałbym się po prostu upewnić, że to nic poważnego lub coś z czym należy walczyć. Korale były na podstawkach, ale je odkleiłem i myślałem, że będzie dobrze, a tu proszę, na koralu coś siedzi :)

1a.jpg

20200223_115431.jpg

Postanowiłem poszukać kilka zdjęć Caulastrei i wydaje mi się, że zdrowa powinna wyglądać tak jak poniżej (ładny, czysty korzeń).

1844262774_Beztytuu.png.aee415ea960207e7f24147777ca01912.png

Edytowane przez pawel_c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

nie wiem co to za włoski tam sa może i co żyje ale wątpię ze to jest przyczyna takiego stanu korali, według mnie akwarium Ci nie dojrzało skałę masz bielusieńka jak śnieg.

Nie było czasem tak, ze koral wyglądał 2-3 dni ok i potem coś przestało mu pasować  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pokaż zdjęcie całego akwarium. Nie widzę nic niepokojącego na tych koralach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
18 godzin temu, andzior70 napisał:

Zobacz czy nie wygląda to jak gąbka sycon, na tych fotkach słabo widać

faktycznie to może być  gąbka sycon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość

Miałem kiedyś takie cudaki na Euphylli, i były to takie małe pąkle? po czasie jednak zamarły 

Tu problem chyba jednak leży po stronie parametrów, tak jak już @azgar wspominał. 
Wyniki testów mogą rozwiązać zagadkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuję za odpowiedzi, na pewno skorzystam z sugestii i będę obserwował co z tego wyrośnie.

W dniu 23.02.2020 o 20:48, azgar napisał:

Nie było czasem tak, ze koral wyglądał 2-3 dni ok i potem coś przestało mu pasować  ?

Koral wyglądał tak przy zakupie i u mnie też tak samo jak w sklepie, tutaj raczej nic się nie zmieniło.

Dzisiaj zobaczyłem kolejne dwie niepokojące rzeczy. Błazenek ma białe kropki na ciele, czytałem, że to pewnie ospa. Druga sprawa to mam bardzo dużo nitek na skale, są do niej przytwierdzone. Na początku myślałem, że to może odchody rybki się przykleiły, ale zorientowałem się, że mam to wszędzie. Wrzucam fotki, niewiele widać, ale na żywo jak na to patrze to też nic mi to nie przypomina. Ot nitka przyczepiona do skały się buja.

 

20200225_123330.jpg

20200225_123444.jpg

Edytowane przez pawel_c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość

Dojrzewanie w toku, stąd problemy się zaczynają

Testy i będzie wiadomo?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×