Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Takie miłe zaskoczenie 5 dni od startu ;)

IMG_20200321_105734.thumb.jpg.5a54030de50f29cf75ae6406be9c3f76.jpg

Chwile wcześniej test na NO2 pokazał 0,20. Także mile zaskoczony jestem po bakteriach BioGro :D

w zbiorniku tylko trochę okrzemek.

IMG_20200321_110257.thumb.jpg.6f3769543e5023194e8e1e083da6c7d5.jpg

Szkoda że nie mam testy na NH4 bo wychodzi na to że cykl azotowy jest bliżej końca zamknięcia się niż początku 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cykl azotowy?

to jeszcze dobrze się nie zaczął, przeczytaj dokładnie opis produktu który używasz 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Osmodeusz napisał:

Cykl azotowy?

to jeszcze dobrze się nie zaczął, przeczytaj dokładnie opis produktu który używasz 

@Osmodeusz spokojnie tak sobie zazartowalem wiem co się dzieje i wiem ile jeszcze potrwa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Pawku napisał:

spokojnie tak sobie zazartowalem

Doświadczeni o tym  wiedzą ale młody narybek może wziąć to za wyznacznik :) więc sam rozumiesz xd 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, MorskiMen napisał:

Doświadczeni o tym  wiedzą ale młody narybek może wziąć to za wyznacznik :) więc sam rozumiesz xd 

Fakt moja wpadka. Prostuje wypowiedź. W akwarium dopiero zaskoczyły bakterie. Czekamy na zamknięcie cyklu azotowego 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I weź bądź tutaj mądry....

NO2 0

NO3 0

PO4 0,03-0,06

akwarium:

IMG_20200325_180848.thumb.jpg.ccc4269a71ece6d63c12bce97171ec95.jpg

dwa 3-4 centymetrowe ogniska dino. Na skałkach żywych które dołożyłem podczas startu pełno dzikich rurówek...

Dosłownie zgłupiałem.... 10 dzień od startu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

He he ty masz chociaż doświadczenie z dino.
A u mnie woda wygląda jak gazowana a piasek jak bym wsypał substratu pod rośliny, też dino mi opanowało zbiornik ale to wina tak mi się wydaje oświetlenia, no cóż samo przyszło samo pujdzie

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.03.2020 o 18:27, Pawku napisał:

Dosłownie zgłupiałem...

Może czas wreszcie pochylić się nad lekturą, wówczas będzie prościej a i człowiek wówczas mądrzejszym się staje

„Pierwsze akwarium morskie” Kur Łukasz, Zarzyński Paweł

Nick Dakin "Akwarystyka morska”

Baumeister Werner "Akwarystyka morska".

i moim zdaniem jedna z najlepszych

Julian Sprung „The Reef Aquarium „

Będzie o wiele prościej teraz i w przyszłości, bez podstawowej wiedzy niestety można zgłupieć,  a i innym doradzać, czy też pouczać wówczas prościej. 

taka refleksja, jak patrzę 

https://m.youtube.com/watch?v=iQUomsVHc50

Edytowane przez Osmodeusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja znam lekarstwo na to całe dojrzewanie .......wiecie jakie :) 

czas :) dużo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, MorskiMen napisał:

A ja znam lekarstwo na to całe dojrzewanie .......wiecie jakie :) 

czas :) dużo czasu.

6 godzin temu, Alcoholik napisał:

Przedewszystkim cierpliwość

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Nikt tu nie mówi o zasiedlaniu baniaka. Po prostu dziwne dojrzewanie mnie spotkało z którym jeszcze się nie spotkałem... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Pawku napisał:

Nikt tu nie mówi o zasiedlaniu baniaka. Po prostu dziwne dojrzewanie mnie spotkało z którym jeszcze się nie spotkałem... 

:), to nie jest dziwne dojrzewanie Pawku, to jest dojrzewanie :).

12 godzin temu, Pawku napisał:

I weź bądź tutaj mądry....

NO2 0

NO3 0

PO4 0,03-0,06

akwarium:

IMG_20200325_180848.thumb.jpg.ccc4269a71ece6d63c12bce97171ec95.jpg

dwa 3-4 centymetrowe ogniska dino. Na skałkach żywych które dołożyłem podczas startu pełno dzikich rurówek...

Dosłownie zgłupiałem.... 10 dzień od startu.

Dzikie rurówki są bardzo pożyteczne akurat, więc nie bój żaby 😉.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, AniaWol napisał:

:), to nie jest dziwne dojrzewanie Pawku, to jest dojrzewanie :).

Ania przy dojrzewaniu na suchej skale po tygodniu miałem zawsze zbiornik z "wodą utleniona" od Dino albo fioletowe polacie cyjano. Aktualnie wygląda jak by miał 2 miesiące. Zresztą widać po testach. Nie wiem czy spowodowały to bakterie biogro, a może piasek od Red sea że szczepami bakterii. Tak czy siak monitorujemy dalej... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.03.2020 o 20:01, Osmodeusz napisał:

Może czas wreszcie pochylić się nad lekturą, wówczas będzie prościej a i człowiek wówczas mądrzejszym się staje

„Pierwsze akwarium morskie” Kur Łukasz, Zarzyński Paweł

Nick Dakin "Akwarystyka morska”

Baumeister Werner "Akwarystyka morska".

i moim zdaniem jedna z najlepszych

Julian Sprung „The Reef Aquarium „

Będzie o wiele prościej teraz i w przyszłości, bez podstawowej wiedzy niestety można zgłupieć,  a i innym doradzać, czy też pouczać wówczas prościej. 

taka refleksja, jak patrzę 

https://m.youtube.com/watch?v=iQUomsVHc50

O Osmodeusz nie zauważyłem że zedytowaless swój post. Dzięki za radę tylko mam pewne zastrzeżenie. Sam czytałeś te książki że je polecasz? Dziwnym trafem umieściłes swoją wypowiedź po tym jak przejrzales temat z ciekawą lektura z forum. Do tego dziwnym trafem czytałem jedna z książek. Przypomnę Ci tylko że najświeższa z nich była wydana prawie dekadę temu. I informacje w nich zawarte są delikatnie mówiąc nie na czasie. Polecam poczytać bo jak to mówią wiedzy nigdy za mało. A że lubisz wiedzę z książek i ta która człowiek sam zdobywa swoim doświadczeniem jest dla Ciebie czymś obcym to na pewno się odnajdziesz w tym. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.03.2020 o 06:33, Pawku napisał:

Ania przy dojrzewaniu na suchej skale po tygodniu miałem zawsze zbiornik z "wodą utleniona" od Dino albo fioletowe polacie cyjano. Aktualnie wygląda jak by miał 2 miesiące. Zresztą widać po testach. Nie wiem czy spowodowały to bakterie biogro, a może piasek od Red sea że szczepami bakterii. Tak czy siak monitorujemy dalej... 

Za mało czasu minęło żeby się do tych samych reakcji ponownie odnieść. Z kolei nigdy nie stosowałam biogro, chociaż słyszałam same zachwyty na ich temat. Wolę nie wymyślać co by mogło być przyczyną skoro widzę, że trzeba jeszcze tą "kwarantannę" przeczekać z dojrzewaniem. Napowietrzaj dobrze cały zbiorniki i nie przesadzaj z świeceniem. Jak dozować bio gro to już sam z instrukcji pewnie wywnioskowałeś, więc tu nie podpowiem bo zwyczajnie nie znam dozowania tego produktu. Wrzuć świeżą fotkę to może coś wspólnie podumamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, AniaWol napisał:

Za mało czasu minęło żeby się do tych samych reakcji ponownie odnieść. Z kolei nigdy nie stosowałam biogro, chociaż słyszałam same zachwyty na ich temat. Wolę nie wymyślać co by mogło być przyczyną skoro widzę, że trzeba jeszcze tą "kwarantannę" przeczekać z dojrzewaniem. Napowietrzaj dobrze cały zbiorniki i nie przesadzaj z świeceniem. Jak dozować bio gro to już sam z instrukcji pewnie wywnioskowałeś, więc tu nie podpowiem bo zwyczajnie nie znam dozowania tego produktu. Wrzuć świeżą fotkę to może coś wspólnie podumamy.

Nie ma co dumac. Zbiornik wygląda jak świeży nie ma żadnych plag prócz 2 ognisk Dino. Parametry na dzisiaj:

No2 0

No3 0

Po4 0,03

Spokojnie czekamy na ewentualny wybuch. Jeśli w ciągu miesiąca nie nastapi a parametry będą nadal zerowe. Powoli wprowadzę życie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Pawku napisał:

Nie ma co dumac. Zbiornik wygląda jak świeży nie ma żadnych plag prócz 2 ognisk Dino. Parametry na dzisiaj:

No2 0

No3 0

Po4 0,03

Spokojnie czekamy na ewentualny wybuch. Jeśli w ciągu miesiąca nie nastapi a parametry będą nadal zerowe. Powoli wprowadzę życie. 

Będzie dobrze. Jak byś gdzieś wypatrzył parę ładnych kawałeczków skałek to mógłbyś dodać bardziej porowatej, lekkiej skały do całości.

PS. Ciekawe czy te Asteriny z kawałka żywej skałki przetrwały :)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, AniaWol napisał:

Będzie dobrze. Jak byś gdzieś wypatrzył parę ładnych kawałeczków skałek to mógłbyś dodać bardziej porowatej, lekkiej skały do całości.

PS. Ciekawe czy te Asteriny z kawałka żywej skałki przetrwały :)?

Skały cześć będę przekłada z koralami z kostki. 

Asteriny przetrwały, aiptasie też, rurówki również więc pod tym względem jest sympatycznie 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi