Skocz do zawartości
IceBreen

Akwarium wód słonawych

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma jakieś większe pojęcie o akwarystyce wód słonawych?

Szukam gatunków zwierząt  żyjących w zasoleniu 1,2-1,1?

Zacząłem swoją przygodę bez odpowiedniej wiedzy. Na razie posiadam 1 gładzice z Bałtyku, 4 molinezje żaglopłetwe ,2 żółtaczki  i 2 cierniczki

Trzy ostatnie gatunki znalazłem w internecie, że można go wpuścić do takiej wody.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć coś o florze takich zbiorników.

Będę bardzo wdzięczny  jeżeli ktoś postara się odpowiedzieć na moje pytania!

Dziekuje=-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

skoro mnie przywołujecie do odpowiedzi, to się z kolegą czymś tam podzielę bo wiem że łatwo nie jest - ale strasznie też wcale:yahoo:

W moim zbiorniku zasolenie jest między 1,010 - 1,015 SG

i w takim zasoleniu masz duże pole do popisu bo wszystkie stworzenia euryhaliczne dają radę czyli molinezje żaglopłetwe czy ostropyskie

Monodactylusy, Argusy, Selenotoca, Kolcobrzuchy dwuplame, kolcobrzuchy zielone, niektóre babki wszystko zależy od litrażu

niektóre gatunki rosną bardzo szybko i na dłuższą metę szybko wyrastają ze szkiełka i potrzebują wyższego zasolenia niż zakładasz:r:

Żółtaczki indyjskie owszem ale stadko, niestety wybierają sobie najsłabsze z grupy i tłuką niemiłosiernie

Gładzice i cierniczki na dłuższą metę nie do utrzymania - potrzebują niższej temperatury niż reszta

 

z roślin to - Microsorum, Crinum, Bacopa, Cryptocoryne, Lotus jest tego trochę

ale zależy co z czym, mi np. Argusy zeżarły wszystko :wallbash: łącznie z nasionami Mangrowca

 

Musisz bardziej się rozwinąć, czyli jak duży zbiornik, jaką filtrację planujesz? jaką konkretnie obsadę chcesz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia; nie rób takiego grochu z kapustą, wybierz jakiś konkretny biotop.

Z Bałtykiem chyba najtrudniej ale jakbyś zainwestował w chłodziarkę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×