Skocz do zawartości
Bart1996

Uda sie? Diversa 40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum, jak i nowy w tym temacie. Mianowicie, chcialbym akwarium morskie, Chodzi mi o to czy jest mozliwosc stworzenia takowego w akwarium Diversa startup 40?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powiem tak. Morskie możesz zrobić i w przysłowiowe "szklance wody" pytanie czy masz na tyle wiedzy by takie prowadzić. Proponuję najpierw zgłębić wiedzę jak założyć akwarium a następnie sam sobie odpowiesz czy się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglebiam, czytam ile moge na ta chwile :) jak narazie minus jest w wysokosci, ale ma to wplyw tylko na aranzacje z tego co wyczytalem. No i opinie sa rozne, panel filtracyjny z odpieniaczem bedzie dobry czy KONIECZNIE must be Sump? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam aktualnie mam 85l z panelem i wszystko jest ok

W panelu media,odpieniacz i pompa więc to samo co w sumpie tylko w mniejszych ilościach

Nie wiem jakie wymiary ma Twoje akwarium

Jakbyś chciał wystartować to postaraj się załatwić chociaż kawałek skały z baniaka który już żywy i wodę z podmianki

Będzie Ci łatwiej i szybciej wystartować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bart1996 napisał:

40x25x25h.

Z takimi wymiarami ciężej jest utrzymać parametry ale dla chcącego nic trudnego

Napisz skąd jesteś a może ktoś znajdzie się obok Ciebie i będziesz mógł wystartować całkowicie na żywej wodzie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli poziom soli, wapna. Itp? 

Zawiercie, okolice Dabrowy Górniczej, Myszkowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bart1996 napisał:

Masz na mysli poziom soli, wapna. Itp? 

Czym mniejszy zbiornik tym ciężej jest utrzymać parametry

Woda odparowywuje i wszystko zaczyna się wahać

3 minuty temu, Bart1996 napisał:

Zawiercie, okolice Dabrowy Górniczej, Myszkowa. 

No to nie masz problemu z żywą wodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tydzień idzie u mnie 50l w ściek ?  - jeśli będziesz potrzebował pisz na priv

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dwa wyjścia : automatyczna dolewka  RODI z osobnego pojemnika (zalecana) ,co w Twoim przypadku będzie dość  upierdliwe ze względu na wielkość zbiorniczka ( chodzi o miejsce), oraz codzienna dolewka ,,z ręki" jednak tu musiałbyś się wykazać systematycznością. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze inaczej, żeby nie komplikowac, ogarne kostke 40l. Nie duzy koszt a zmienia postac rzeczy. Skoro zalecana jest automatyczna dolewka to takowa bede musial stworzyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Bart1996 napisał:

A moze inaczej, żeby nie komplikowac, ogarne kostke 40l. Nie duzy koszt a zmienia postac rzeczy. Skoro zalecana jest automatyczna dolewka to takowa bede musial stworzyc :)

Nie baw się w kostki, prostokąty lepiej sie sprawdzają i lepiej się ogląda  i jednak lepiej sie to ogląda, a jeśli masz akwarium diversa możesz wykozystac chociaż pokrywa np. odpada.

U mnie tez wodę z podmianki możesz dostać tak ze do sosnowca to z beczkami bys musiał jechać ? a do Cichego to jedz przed zakupem akwarium to nie skończy się na 40 litrach :D

A dolewkę możesz np taka kupić: AQUA TREND LEVELAUTOMATIC EYE bardzo dobra do mniejszych akwari  choć nie jest najtańsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgar napisał:

? a do Cichego to jedz przed zakupem akwarium to nie skończy się na 40 litrach :D

 

He,he, szczujesz Michał kolegę na większy baniak :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium kupuje jutro, wiec bedzie szybciej niz woda, następnie umieszczam je na półce i zaczynam zabawe. Wiec do akwarium dorzucam zbiornik z dolewka. Do tego panel filtracyjny z odpieniaczem(?) czy juz nie potrzebny. Następnie w kolejnym tyg po wode do cichego, piach powinien dotrzec do tego czasu razem z zywa skala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Bart1996 napisał:

Akwarium kupuje jutro, wiec bedzie szybciej niz woda, następnie umieszczam je na półce i zaczynam zabawe. Wiec do akwarium dorzucam zbiornik z dolewka. Do tego panel filtracyjny z odpieniaczem(?) czy juz nie potrzebny. Następnie w kolejnym tyg po wode do cichego, piach powinien dotrzec do tego czasu razem z zywa skala. 

Chwila chwila. Kupujesz dopiero akwarium? Nowe?  Jaki ty chcesz panel do tego akwarium? Wiesz co to panel filtracyjny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium, diverse40. Ale je zostawiam i kupie gole, do zrobienia typowo pod solanke. Mialem na mysli filtr kaskadowy a dokladnie versamax fzn3

Do tego baniak na podmianke, pomijajac oczywiscie ze wszystkie testy beda okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Bart1996 napisał:

Mam akwarium, diverse40. Ale je zostawiam i kupie gole, do zrobienia typowo pod solanke. Mialem na mysli filtr kaskadowy a dokladnie versamax fzn3

Do tego baniak na podmianke, pomijajac oczywiscie ze wszystkie testy beda okej

Jeśli kupujesz nowe to kup jak największe. Różnice cen w akwariach między 30 a 120l są niewielkie a gwarantuje że nie pożałujesz. Dodatkowo dużo łatwiej będzie Ci utrzymać parametry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×