Skocz do zawartości
macdpl

Coś się stało. Czy to efekt dojrzewania?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy. Akwarium założone przed świętami, w dziale nasze akwaria pełen opis. 

Dzisiaj korale przestały się pompować, na powierzchni zbiornika przy ściankach zrobiła się piana. Tak jak na zdjęciach.

Co się dzieje?

 

 

IMG_6636.jpeg

IMG_6637.jpeg

IMG_6638.jpeg

IMG_6639.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem twój temat w nasze akwaria, mi to wygląda że myślałeś iż wkładając mały kawałek skały i dając wodę z dojrzałego akwarium będziesz miał już dojrzałe akwarium ale pewnych etapów nie ominiesz. 

Czeka cię dojrzewanie plagi i jak to przetrwasz akwarium będzie śmigać. 

Kup sobie dolewke,  refraktometr i doluż skały. Jak mam obstawiać co się stało zasolenie za duże i niedobrzale akwarium, ale zgaduje bo praktycznie nic nie napisałeś o akwarium

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na każdym forum zadajesz to samo pytanie, a nigdzie nie piszesz jakie masz zasolenie, czy zrobiłeś jakieś testy cokolwiek...

równie dobrze możesz zadzwonić do wróżbity Macieja no?

Woda wygląda jak po ogórkach bo nie masz tam cyrkulacji odpowiedniej, a to podstawa w akwarium morskim

ruszył cykl, coś tam się pewnie rozkłada w tej skale i jak ta woda nie będzie się kręcić to za moment będzie jeden smród i po ptokach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie bakterie polecacie na początek?

Zasolenie 1,024

Temperatura 25,5 stopnia Celsjusza.

Założę zaraz dodatkową pompkę 600l/h - w tygodniu kupię cylkulator. Pompkę ustawić tak aby strumień był skierowany na skałę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
34 minuty temu, Osmodeusz napisał:

 

równie dobrze możesz zadzwonić do wróżbity Macieja no?

 

Przepraszam nie powinienem tego pisać ale: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Osmodeusz Nie mam urazy.

Czytałem, akwarium chodzi na soli morskiej (Hiker Ocean).  Bez czytania nie zakładał bym. 
Założenie było takie aby wykonać zbiornik zbliżony do Aquael NanoReef. Teoretycznie wg. Aquaela samo FZN3 powinno wystarczyć - chociaż faktycznie w literaturze praktycznie zawsze wymagany jest cyrkulator.

Dołożyłem teraz pompe wewnętrzna Aquaela 600l/h. Co ciekawe korale reagują zwijaniem się po zapaleniu światła. Bez światła tak jakby im lepiej. 
Ma ktoś pomysły dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@macdpl naprawdę trudno Nam określić na podstawie zdjęcia i hasła POMOCY, co tam się dzieje

do rzeczy

W dniu 6.01.2020 o 15:51, macdpl napisał:

korale reagują zwijaniem się po zapaleniu światła. Bez światła tak jakby im lepiej. 

a nie są zbyt blisko światła przypadkiem?

grzybowieńce z zasady raczej lubią półcień, aklimatyzowałeś je jakoś do nowych warunków?

bo to wiesz mniej więcej tak jak bym Tobie nagle w oczy latarą zaświecił, no też się zmarszczysz - czy nie?

a o PH to już nie napisałeś, i jak mamy Ci pomóc?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po napowietrzaniu ph 7.8.

Światła im nie zmieniałem - wcześniej pięknie się pompowały - dzisiaj tak nagle im coś się stało. 

Dla porównania wygląd skały na początku od Świąt Bożego Narodzenia do wczoraj, a drugie zdjęcie wygląd od dzisiaj.

IMG_6535.jpeg

IMG_6636.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

po mojemu cykl rusza, a piana to białko

zbyt mała cyrkulacja i prawdopodobnie masz wykrywalny amoniak/azotyny gdybanie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też podejrzewam, że piana to białko - ale przy takim kawałku żywej skały + 3 ślimakach, wężowidle i kilku koralach na krzyż?

Pianę zebrałem z powierzchni (żółtawy kolor), woda nie ma zapachu.

Jutro kupię testy KH, PO4, NO3.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, macdpl napisał:

Też podejrzewam, że piana to białko - ale przy takim kawałku żywej skały + 3 ślimakach, wężowidle i kilku koralach na krzyż?

Pianę zebrałem z powierzchni (żółtawy kolor), woda nie ma zapachu.

Jutro kupię testy KH, PO4, NO3.

zdziwiony ???

a to zrób małe doświadczenie w domu, połóż sobie dużą mrożoną krewetkę albo mintaja na talerzyku w niewietrzonym ciasnym pomieszczeniu o temp. 25 C zamknij drzwi

i wejdź tam za 3 dni

Testy NH4, NO2

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Osmodeusz napisał:

zdziwiony ???

a to zrób małe doświadczenie w domu, połóż sobie dużą mrożoną krewetkę albo mintaja na talerzyku w niewietrzonym ciasnym pomieszczeniu o temp. 25 C zamknij drzwi

i wejdź tam za 3 dni

Testy NH4, NO2

LLLLLOLOOOOOOOOOOOLLLLLL ...nie wytrzymam z Wami, najlepszy był tekst z Mintajem na talerzyku ?. Czytając te posty nie muszę później oglądać kabaretów w tv. Z jednej strony chcemy pomóc człowiekowi, widać że bidulek, świeżynka w temacie morszczyny lol ale z drugiej strony po którymś poście z kolei, opisywanie podstawowych zasad wystartowania zbiornika i wyłuszczanie zasad cyklu azotowego, niemalże jako podstawy istnienia życia, przyprawia człowieka o lekkie podirytowanie. Nie będę już filozofować a można by tu pociągnąć temat w nieskończoność. Podpowiem tylko nowemu koledze tak; Chcemy Ci pomóc i to zrobimy jedyne czego od Ciebie potrzebujemy to zawsze na początek podaj jakie masz parametry w zbiorniku na dany dzień, jaki masz zbiornik -cyrkulacje, odpieniacz i oświetlenie, Czy dodajesz coś do wody -chemia balling, jeśli tak to jaki, jakie bakterie? Im więcej napiszesz o swoim zbiorniku tym trafniejszą odpowiedź otrzymasz.

 

 

Edytowane przez AniaWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Osmodeusz napisał:

@AniaWol ja tam się już w takich tematach nie odzywam, za słabe serce mam ??

ooj serducho to musi być całkiem dobre jeśli nie masz oporów wpływać po wrakach ?☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarystyce morskiej nie mam żadnego doświadczenia ale ogólnie w akwarystyce pojęcie jakieś tam mam, i tak:

Jak można po niespełna miesiącu od zalania szkła napakować tyle życia?

Jak można nie przygotować się do założenia akwarium (lektura)

Jak w ogóle można nie myśleć nad tym co i jak się robi?

Akwarium to nie piec chlebowy, tu potrzeba czasu, szybko to pies ślepych narobił.  

To już kolejny temat i na tym i na innych forach gdzie "giganty"akwarystyki dają próbkę swoich możliwości. Nie poczyta, nie posłucha tylko wymyśla jakieś bzdety w tej swojej chorej głowie i próbuje przekonać do swoich chorych racji innych. 

Najgorsze jest to że w tym szkle są żywe stworzenia które są przez nich świadomie uśmiercane. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzezal77 No to kolego byś się zdziwił, akwarystyką słodkowodną od lat, gdzie mam akwaria bez jednego glona z krystaliczną wodą. Co to cykl azotowy wiem doskonale - ba też ma to związek z moim zawodem i pracą. 

Czy Ty czytasz co piszesz? Przecież to są organizmy zakupione z żywą skałą a nie napakowanie życia. Zastanów się zanim po kimś pojedziesz może? 
Twoja wypowiedź nic nie wnosi do tematu - jest jedynie pseudobełkotem. 

Do reszty forumowiczów:
Temp. 25,5
Sól 1,024
pH 7,74
KH: 7
Ca: 470
Mg 1350
NH4: 0,074
NO2: 0,019
NO3: 1,107
PO4: 0,003

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×