Skocz do zawartości
jjablonski

Zamiennik do tunze 6300.240

Rekomendowane odpowiedzi

Padły mi 2 takie zasilacze i szukam tańszych zamienników tych 6300.240, w końcu to tylko zasilacz 24V-5A.

Ktoś z Was może coś polecić?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Podejrzewam, że jak kupisz o tych samych parametrach, 24V 5A to będzie wszystko działało. Może być konieczność dopasowania wyjścia zasilacza (wtyczki końcowej).

Ja miałem taką sytuację z lampą LED i cena oryginalnego wielokrotnie przekraczała ceny podobnych zasilaczy na rynku. Po wymianie na Mean Well (a są wersje 24V 6.3A) wszystko działa bez zarzutów. Jak potrzeba w tym pomocy, nie ma problemu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie taki nawet dobry. Wystarczy końcówkę odciąć, odciąć przewód zasilający od pompy (cały) po zasilaczu oryginalnym i prawidłowo zlutować oraz zaizolować.

Dzięki temu wszystko będzie działało, a także będzie trochę dłuższy przewód zasilający, a tego zawsze za mało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na allegro widziałem takie chińskie wynalazki z wymiennymi końcówkami, ale szczerze powiem nie wiem czy bym zaryzykował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopadłem taki:

https://www.trust.com/en/product/20584-ltc-790-smart-laptop-charger-90w

Tunze 6205 działa, nie ma 24V tylko 19V i przez to dmucha ciut słabiej ale przynajmniej jest odpowiednia końcówka.

Docelowo chyba jednak zamówię MEAN WELL OWA-90E-24



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie za słaby?

Ja bym nie ryzykował. Jak producent przepowiedział, ze ma być 5A, to lepiej dla pompy żeby było, nie mniej ale może być więcej, wtedy lepiej dla zasilacza.

Ja bym się nie wahał i kupił LPV-150-24 (24V, 6,3A).

Pompa tego warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie pracy 6205 w ustawieniu na max, ten zasilacz (90W) nawet nie był ciepły. Ta pompa ma maksymalną moc 48W a i tak ta moc zmienia się tak jak jej powie profilux. Na wszelki wypadek zostawię na wierzchu i poobserwuję kilka dni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać chyba producent miał nadmiar zasilaczy 5A, zamiast dawać 2A... albo... przewymiarował w celu nie obciążania zasilacza (za dużo przewymiarował), ale to w takim przypadku wystarczy spokojnie 2,82A, czyli w zaokrągleniu 3A. Obserwować kilka dni i powinno być wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×