Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Osmodeusz masz racje zaciemnienie na cjano nic nie da ale na dino tak a te pęcherzyki powietrza tam na pierwszym zdjęciu wyglądają mi na dino 

vnu007dl akwarium tak zle nie wygląda jak by wskazywało na to pierwsze zdjęcie, piasek wygląda na czysty tak zle nie jest ale ta skałą nie wygląda ciekawie taki meszek ma    

i zrób tak:

3 godziny temu, Pawku napisał:

To ja zaproponuję w ten sposób. Zacznij od początku. Zapomnij że akwarium ma pół roku. Weź bakterię i wlej tyle ile producent zaleca przy starcie akwarium MORSKIEGO W twoim przypadku dał bym ok 30ml.

Cyrkulację ustaw na skałę i korale.

Przestań brać porady od tego "gościa"

Zero dozowania czegokolwiek prócz bakterii.

Do kaskady wata i co dziennie wymieniana.

Wody nie podmieniaj póki nie zacznie się stabilizować zbiornik.

a podmiany jak cos tylko na wodzie z dojrzałego akwarium jak ci się uda zdobyć, napisz skąd jesteś to może ktos pomoże 

Ps. jesli mierzysz zasolenie spławikiem to kup refraktometr jak najszybciej i płyn kalibracyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@azgar teraz to ja się obawiam, że tu mamy wszystko na raz 

dlatego ciekawią mnie wyniki NO2, NH3

jeśli NO3 niewykrywalne to co, glony wszystko konsumują ?

czy cykl w ogóle nie ruszył ?

obym się mylił  

chyba że te kulki maxspecta takie cuda ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karmienia to już o tym pisałem, że daje mrożonki w takich kostkach ok 1 cm sześcienny, jedna taka kostka na ok 3-4 karmienia, czyli na ok 2 dni.

Na razie jakoś to wygląda bo czyściłam to chyba z 5 godzin ufa.

Co do skały to nie mam pojęcia, wapienna, pamiętam że kupiłem 3 żywej i 4 suchej. ( Mam fote ze startu na kompie to jutro pokaże)

Co do zasolenia to mam zwykły salimetr, gość mi w sklepie ustawił, sól mam z aquaforestu.

No nic, nie będę włączał teraz 2 dni światła, będę codziennie wymieniał fizeline i rozejrze się za odpieniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie gniewaj się ale tego „gościa ze sklepu” to ja się już boje?

Ogarniemy nie pękaj ?
nie masz gdzieś u siebie jakiegoś morszczaka co by wpadł na piwo do Ciebie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie dajemy z zaleceniami jak akwarium jest ustabilizowane. Ja teraz daje 20x więcej.

A my tak wróżymy jak z kuli szklanej 

A kolega podał podstawowe testy?

Nh4 no3 no2 po4 zasolenie KH Ca?

Przy takim akwarium nowa żywica napewno nie zaszkodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Załączam fotki ze startu baniaka jak wygladała moja skala na początku, bo ktoś o to pytał.

Co do obsady to problem się rozwiązał bo dziś salaris sobie wyskoczył z baniaka, więc jednego mniej.

Jutro zrobię testy to podam wyniki. Nie mam tylko tego testu NO2, to może pod koniec tyg kupię bo mieszkam na zadupiu.

Postanowiłem też że jutro zamówię odpieniacz tunze 9001 więc myślę że to też pomoze 

IMG_20190810_170424-1024x768.jpg

IMG_20190810_175641 (1)-1024x768.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym Cię zniechęcać ale te zdięcia tylko potwierdzają że to są wapienne kamulce które tak naprawdę poza zabieraniem miejsca w zbiorniku nie posiada 

 żadnych wartości filtracyjnych - mam na myśli przede wszystkim denitryfikację . Zrobisz jak uważasz ale ja napewno bym ją wywalił i zastąpił choćby suchą ale 

naturalną, a najlepiej z pracującego zbiornika( np. sumpa). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, cichy napisał:

Nie chciałbym Cię zniechęcać ale te zdięcia tylko potwierdzają że to są wapienne kamulce

Jesteś pewien? Mam kilka tych kamieni w piwnicy i zupełnie inaczej wyglądają. 

10 godzin temu, vnu007dl napisał:

A więc tak. Załączam fotki ze startu baniaka jak wygladała moja skala na początku, bo ktoś o to pytał.

Co do obsady to problem się rozwiązał bo dziś salaris sobie wyskoczył z baniaka, więc jednego mniej.

Jutro zrobię testy to podam wyniki. Nie mam tylko tego testu NO2, to może pod koniec tyg kupię bo mieszkam na zadupiu.

Postanowiłem też że jutro zamówię odpieniacz tunze 9001 więc myślę że to też pomoze 

IMG_20190810_170424-1024x768.jpg

IMG_20190810_175641 (1)-1024x768.jpg

Gdzie kupowałeś dokładnie tę skałę? I skąd dokładnie jesteś. Napisz to może znajdzie się ktoś z okolic kto ci pomoże.

 

W dniu 5.01.2020 o 21:00, karol86 napisał:

Bakterie dajemy z zaleceniami jak akwarium jest ustabilizowane. Ja teraz daje 20x więcej.

A my tak wróżymy jak z kuli szklanej 

A kolega podał podstawowe testy?

Nh4 no3 no2 po4 zasolenie KH Ca?

Przy takim akwarium nowa żywica napewno nie zaszkodzi. 

Karol nie wyobrażam sobie dać dawkę x20 to aż się prosi o przedawkowanie bakterii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tą skalę to hmm to jest wapień i jest porowata, przepuszcza ładnie wodę, jest pochodzenia, nie wiem jak to sie, mówi, koralowego bo widzę na niej ślady właśnie koralowców.

Teraz i tak ten odpieniacz zamawiam to że skala już nic nie zrobie, ale wrzuciłem do baniaka jeszcze kilka tych kulek co mam je w filtrze, podobno jedna taka kulka działa jak kilogram skały, nie wiem na ile to prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, vnu007dl napisał:

Jeśli chodzi o tą skalę to hmm to jest wapień i jest porowata, przepuszcza ładnie wodę, jest pochodzenia, nie wiem jak to sie, mówi, koralowego bo widzę na niej ślady właśnie koralowców.

Teraz i tak ten odpieniacz zamawiam to że skala już nic nie zrobie, ale wrzuciłem do baniaka jeszcze kilka tych kulek co mam je w filtrze, podobno jedna taka kulka działa jak kilogram skały, nie wiem na ile to prawda :)

Gdzie kupiłeś skałe?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pawku napisał:

Jesteś pewien? Mam kilka tych kamieni w piwnicy i zupełnie inaczej wyglądają. 

Gdzie kupowałeś dokładnie tę skałę? I skąd dokładnie jesteś. Napisz to może znajdzie się ktoś z okolic kto ci pomoże.

 

Karol nie wyobrażam sobie dać dawkę x20 to aż się prosi o przedawkowanie bakterii.

 

Ale daje to efekty . Po 3 tygodniowej walce z Dino/cyjano już prawie nie ma śladu. A. Parametry w normie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Się Panowie fajnie przepychacie?

Moja Mojsza, Najmojsza?, a tu trzeba chłopakowi jakoś pomóc

Syf na bierząco odsysać, watę zmieniać, bakterie lać, natleniać wodę (bakterie nitryfikacyjne to tlenowe są ?)

Jeśli jest możliwość zredukować obsadę i czekać, może zaskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, karol86 napisał:

Ale daje to efekty . Po 3 tygodniowej walce z Dino/cyjano już prawie nie ma śladu. A. Parametry w normie. 

Samymi bakteriami pozbyłeś się dino/cyjano czy stosowałeś coś jeszcze?

na swój baniak zastosowałeś 2l bakterii na raz?

54 minuty temu, Osmodeusz napisał:

Się Panowie fajnie przepychacie?

Moja Mojsza, Najmojsza?, a tu trzeba chłopakowi jakoś pomóc

 

A nie uważasz że próbując coś naprawić nie rozwalisz systemu jeszcze bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, Pawku napisał:

A nie uważasz że próbując coś naprawić nie rozwalisz systemu jeszcze bardziej?

? no teraz to już całkiem nie zdążam za tokiem rozumowania, 

patrzymy i widzimy to samo? 

Twoim zdaniem w tym przypadku cykl azotowy przebiega prawidłowo?

czy może dać sobie spokój i zacząć od początku? (oddać zwierzęta, spuścić wodę, wywalić skałę i piasek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Osmodeusz napisał:

? no teraz to już całkiem nie zdążam za tokiem rozumowania, 

patrzymy i widzimy to samo? 

Twoim zdaniem w tym przypadku cykl azotowy przebiega prawidłowo?

czy może dać sobie spokój i zacząć od początku? (oddać zwierzęta, spuścić wodę, wywalić skałę i piasek)

Zacytowałem twojego posta we fragmencie o przepychaniu. Przepycham się z Karolem o ilość zastosowania bakterii i do tego moja odpowiedz się tyczyła. 

Zakończmy ten temat i wróćmy do pomocy koledze który nadal nie napisał gdzie kupił skałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi się ta skała też średnio podoba, no ale już jest nic nie zrobimy

ja bym ją trochę poprzestawiał żeby takiego gruzowiska nie było, bo przy jednej pompce to i z cyrkulacją tam problem jest

Anthias, Mandaryn do oddania to nie są rybki do takiego zbiornika

resztę podtrzymuję, odsysać na bieżąco, wata na bieżąco, bakterie (tu bym poszedł w dawkę uderzeniową z BioGro), wszystkie trupy niestety do kibla i natleniać choćby kostką bo tam z PH raczej też jest problem, póki odpieniacz nie przyleci

i czekać

aaaa  i trzymać się od gościa ze sklepu jak najdalej?

Taki mój laicki punkt widzenia, ale ja się na morskim słabo znam to i mylić się mam prawo?

 

tyle ja, ?i już się nic nie odzywam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 7.01.2020 o 14:40, Osmodeusz napisał:

Mi się ta skała też średnio podoba, no ale już jest nic nie zrobimy

ja bym ją trochę poprzestawiał żeby takiego gruzowiska nie było, bo przy jednej pompce to i z cyrkulacją tam problem jest

Anthias, Mandaryn do oddania to nie są rybki do takiego zbiornika

resztę podtrzymuję, odsysać na bieżąco, wata na bieżąco, bakterie (tu bym poszedł w dawkę uderzeniową z BioGro), wszystkie trupy niestety do kibla i natleniać choćby kostką bo tam z PH raczej też jest problem, póki odpieniacz nie przyleci

i czekać

aaaa  i trzymać się od gościa ze sklepu jak najdalej?

Taki mój laicki punkt widzenia, ale ja się na morskim słabo znam to i mylić się mam prawo?

 

tyle ja, ?i już się nic nie odzywam

Dokładnie i dodam tylko czekać na zamknięcie cyklu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Pawku napisał:

Samymi bakteriami pozbyłeś się dino/cyjano czy stosowałeś coś jeszcze?

na swój baniak zastosowałeś 2l bakterii na raz?

A nie uważasz że próbując coś naprawić nie rozwalisz systemu jeszcze bardziej?

Bakterie i wymiana żywicy

Bakterie mam z AF pro s i dodawałem jeszcze bakterie z tropic marin . Razem lub na przemian rano, wieczór. Jak znajdę czas to napiszę osobny wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×