Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,mam akwarium od pół roku,72 litry. Azotany i fosfor niewykrywalne, ale od 2 tyg szlag wszystko chce trafić. Wygląda to tak jak na zdjęciu. Nie mogę się tego pozbyć. Filtruje wodę żeby to wypłukać,nie mogę się tego dosprzątac, co z tym zrobić? Może dlatego że nie mam odpieniacza?ale poradzono mi że do takiego litrażu nie trzeba, co tydzień podmieniam 10% wody.

Pomocy

 

 

IMG_20200104_132630.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jesteś pewien że nie masz skopanych testów? Ciężko uwierzyć żeby aż takie widoki były przy zerowych parametrach i półrocznym akwarium.

Czym robisz testy?

Cyrkulacja?

Przekarmianie?

Co z obsady masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich używasz bakterii? Dajesz jakąś pożywkę? 

Jaki wynik z tds? Kiedy wymieniana żywica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, karol86 napisał:

Jakich używasz bakterii? Dajesz jakąś pożywkę? 

Jaki wynik z tds? Kiedy wymieniana żywica?

Ja nie używam bakterii a wkłady do RO wymieniałem dość dawno nie mówiąc o żywicy i zero plag

vnu007dl -  masz dino i cjano,  daj zdjęcie z całości

ale na pewno cyrkulacje poprawić piasek do wywalenia raczej będzie, a akwarium zaciemnij sobie całkowicie na 2 dni i daj chemicleana 

PS. co za skałe masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, azgar napisał:

Ja nie używam bakterii a wkłady do RO wymieniałem dość dawno nie mówiąc o żywicy i zero plag

vnu007dl -  masz dino i cjano,  daj zdjęcie z całości

ale na pewno cyrkulacje poprawić piasek do wywalenia raczej będzie, a akwarium zaciemnij sobie całkowicie na 2 dni i daj chemicleana 

PS. co za skałe masz ?

Ty nie używasz bakterii nie zwracasz uwagi na filtry , ale każde akwarium jest inne . Że u ciebie coś się sprawdziło nie koniecznie sprawdza się w innym akwarium.

A co da zaciemnienie i chemiclin?

Czyste akwarium na 2tyg.

Nie sztuką jest zlikwidować skutek najpierw niech znajdzie przyczynę takiego stanu akwarium.

Ja obstawiam brak bakterii , przekarmienie i starą żywice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, karol86 napisał:

Ty nie używasz bakterii nie zwracasz uwagi na filtry , ale każde akwarium jest inne . Że u ciebie coś się sprawdziło nie koniecznie sprawdza się w innym akwarium.

A co da zaciemnienie i chemiclin?

Czyste akwarium na 2tyg.

Nie sztuką jest zlikwidować skutek najpierw niech znajdzie przyczynę takiego stanu akwarium.

Ja obstawiam brak bakterii , przekarmienie i starą żywice

bo na tych forach bakterie to lek na wszystko, nie wiesz co komu poradzić to lej bakterie złota rada 

- zaciemnienie pomorze pozbyć się dino 

- a chemiclean to preparat na cjanobakterie, i od razu odpisze tym ze to chemia to złe, tu już bez chemii  będzie bardzo ciężko i jak ktoś dopuścił do takiego stanu to na 99% sobie nie poradzi bez niej, poza tym cjano korale już dusi. A tak akwarium będzie czyste na 2tyg jak nie usunie przyczyny ale to co napisałeś to jeśli pomoże to tak po 2 miesiącach o ile pomoże ;/ 

z wymiana żywicy i sprawdzeniem ogólnie wody na TDS to się zgodzę, z przekarmieniem nie bo kolega napisał ze ma no3 i po4 na 0 gdyby przekarmiał by to raczej było widoczne na testach no chyba ze to jakieś płynne pokarmy dla korali czy coś takiego

Ja bym radził tak zrobić

- poprawi cyrkulacje 

- wymienić żywice i wkłady w filtrze jak pisali koledzy

- nie dawaj płynnych pokarmów dla korali a sypkich tez nie

- piasek jak źle wygląda wywal (tzn bardzo zanieczyszczony i zbierał sie w nim brud)

- daj chemicleana i na 2 doby równo zaciemnij akwarium góre zabezpiecz i całe czymś okryj żeby było zero światła, ryb nie karm w tym czasie  

- po kuracji chemicleanem możesz wlać magicznych bakterii 

- i bardzo dobre były by podmianki wody na wodzie z ustabilizowanego akwarium 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie @azgar, @karol86

skaczecie sobie do oczu, a autora tematu wcięło???

A tak szybko potrzebował pomocy ,

idźcie na spacer ładna pogoda??

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, azgar napisał:

bo na tych forach bakterie to lek na wszystko, nie wiesz co komu poradzić to lej bakterie złota rada 

- zaciemnienie pomorze pozbyć się dino 

- a chemiclean to preparat na cjanobakterie, i od razu odpisze tym ze to chemia to złe, tu już bez chemii  będzie bardzo ciężko i jak ktoś dopuścił do takiego stanu to na 99% sobie nie poradzi bez niej, poza tym cjano korale już dusi. A tak akwarium będzie czyste na 2tyg jak nie usunie przyczyny ale to co napisałeś to jeśli pomoże to tak po 2 miesiącach o ile pomoże ;/ 

z wymiana żywicy i sprawdzeniem ogólnie wody na TDS to się zgodzę, z przekarmieniem nie bo kolega napisał ze ma no3 i po4 na 0 gdyby przekarmiał by to raczej było widoczne na testach no chyba ze to jakieś płynne pokarmy dla korali czy coś takiego

Ja bym radził tak zrobić

- poprawi cyrkulacje 

- wymienić żywice i wkłady w filtrze jak pisali koledzy

- nie dawaj płynnych pokarmów dla korali a sypkich tez nie

- piasek jak źle wygląda wywal (tzn bardzo zanieczyszczony i zbierał sie w nim brud)

- daj chemicleana i na 2 doby równo zaciemnij akwarium góre zabezpiecz i całe czymś okryj żeby było zero światła, ryb nie karm w tym czasie  

- po kuracji chemicleanem możesz wlać magicznych bakterii 

- i bardzo dobre były by podmianki wody na wodzie z ustabilizowanego akwarium 

 

 

 

 

 

 

Czyli zgadzasz się ze mną  . Ja jeśli przez 2 miesiące miałbym taką sytuację w akwarium też użyłbym chemiklina lub mycosidolu . Na taką plagę składają się kilka czynników

Ja sam przechodzę teraz przez plagi ,myślę że wygrywam.

Jak wygram to opiszę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem, jestem, byłem w pracy i nie mogłem odpisac. Udało mi się to wyczyścić, zajęło mi to 4 godz, filtrowalem wodę i piasek. Co do żywicy to myślę że ok, używana od pół roku, podmianki po 10=litrów tyg to chyba jeszcze się nie zużyła chyba, a wodę mam z własnej studni, co do akwarium to mam  72 litraż, ok 7 kg skały plus piasek,,filtracja takie kulki duże, nie pamiętam nazwy,, obsada 2 ślimaki, 2 krewetki,2 błazeński, reszta rybek nie znam nazw, zalacze fote, to co daje do akwarium też dam fote, daje bakterie 5 ml na tydzień po podmiance.

Co to jest TDS?

Czy danie odpieniacza coś by poprawiło?

*****

Dopisane, co do chemi to kupiłem takie coś: mycosidol, ale nic to nie dalo

IMG_20200105_141714-800x600.jpg

IMG_20200105_141649-800x600.jpg

Edytowane przez vnu007dl
Dopisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a to przepraszam, kolega już walczy a ja tu oczerniam?

moje zdanie,

nie wiem za bardzo co da zaciemnienie, bo sinice to organizmy samożywne i gdzieś mają czy świeci czy nie

ja bym walczył o korale w pierwszej kolejności, czyli przedmuchuj je pipetą, cyrkulatorem żeby się te gluty na nich nie zbierały

to samą ze skałą, ile się da przedmuchuj. Masz filtr a w nim bio balle tak? Jeśli tak, to wywal je i do środka wata wymieniana jak tylko się zabrudzi, to samo na cyrkulatory wyłap jak najwięcej tego syfu

I ja też jestem za opcją lej bakterie, i węgiel cyjano jest toksyczne

no czeka Cię walka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy toksyczne? Ja gołymi rękoma wszystko robię w tym akwarium!!!

Nie da nic dmuchanie na skale, szoruje pozaginanymi szczoteczkami do zębów bo to mocno siedzi,

Co ile i ile dawać tych bakterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
33 minuty temu, vnu007dl napisał:

Co to znaczy toksyczne?

no sinice ogólnie toksyczne są, ale tu nie o Ciebie chodzi?

Toksyny sinicowe – substancje produkowane przez sinice, które działają toksycznie w przypadku kąpieli w wodzie z zakwitem sinic albo wypicia wody, spożycia ryb lub innych organizmów wodnych je zawierających.

(Ty co najwyżej wysypki dostaniesz, no może w drastycznym przypadku sraczki ?) zwierzaki trzeba ratować,

 

chodzi o to żeby pladze stworzyć konkurencję pokarmową, kogo więcej ten wygrywa, no jak w życiu

i po co tyle dodatków stosujesz? obsadę masz ubogą więc same podmiany póki co wystarczą. I Special Blenda końską dawkę zapodaj

może lektura też pomoże https://reefhub.pl/cyjano-w-akwarium-plaga-prawie-doskonala/

 

powodzenia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, vnu007dl napisał:

szoruje pozaginanymi szczoteczkami do zębów bo to mocno siedzi

cyano raczej łatwo powinno odchodzić takimi glutowatymi płatami. Suplementację typu amino sobie póki co odpuść

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy konska dawkę? Konkretnie ile i co ile?

A może daje za dużo pokarmu? Teraz daje takie mrożone kostki, jedna kostka tak na 3 karmienia, to może za dużo?

Co z moim pytaniem czy dokupić odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może jeszcze inaczej, zbiornik masz od pół roku i wszystko było OK?

to napisz nam co zrobiłeś ostatnio że się posypało, jak lałeś wszystko co na zdjęciu plus karmienie, nie wiemy czym i jak, 

to odpowiedź już masz

 

odpieniacz na pewno nie zaszkodzi

jaką filtrację masz?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zaczęły mi na skale rosnąć zielone glony,gość u którego kupuję to wszystko potadxil mi żebym kupił rybę która to je, nie pamiętam nazwy, taka szara brzydka ;) ona zaczęła robić takie duże kupy...i chyba od tego czasu się to posypało bo nie wyciągałem ich na bieżąco

Gość mi poradził że muszę dawać kh i mg bo zmierzyłem i mam trochę nisko i że jak zacznę dawać to mi to zejdzie.

Filtr mam kaskadę i fizeline i te kulki chyba maspect, nie pamiętam muszę poszukać  pudełka

Ile w końcu dawać ml tych bakterii i jak często?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no Salarias tego gnoju nie narobił

słuchaj akwarium ma pół roku ogólnie, rozumiem?

bo coś mi się zdaje, że Ty dojrzewanie masz w pełni właśnie

ale to już niech koledzy bardziej doświadczeni się wypowiedzą, bo tu chyba od podstaw musimy polecieć

@Pawku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo to to salaris...hmmm to co robi takie kupki podłużne?wcześniej tego nie było,start akwarium był 21 sierpień 

Hmm no może za szybko pokupilem te koralowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×