Skocz do zawartości
karol86

Korale na magnesach neodymowych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie dotyczące magnesów

W jaki sposób je zabezpieczyć bo chciałbym "przykleić" niektóre korale na tylną szybę bo jest nie za ładna.

Myślę o euphylliach,i gonioporach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem gołe magnesy. Teraz chce je zabezpieczyć. Nie wiem czy wystarczy milliput?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy frezują zagłębienia na magnez  w plexsie i sklejają je do siebie.Wygląda to estetycznie i co najważniejsze, gdyby coś się rozszczelniło to rdzę łatwo zauważymy, bo są przeźroczyste .

3021174_2015-08-0918.54.39.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, karol86 napisał:

Witam

Mam takie pytanie dotyczące magnesów

W jaki sposób je zabezpieczyć bo chciałbym "przykleić" niektóre korale na tylną szybę bo jest nie za ładna.

Myślę o euphylliach,i gonioporach.

 

Zalać żywicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AniaWol napisał:

Zalać żywicą.

Masz może jakąś konkrety wypróbowaną?

2 godziny temu, KrzysiekK napisał:

Niektórzy frezują zagłębienia na magnez  w plexsie i sklejają je do siebie.Wygląda to estetycznie i co najważniejsze, gdyby coś się rozszczelniło to rdzę łatwo zauważymy, bo są przeźroczyste .

3021174_2015-08-0918.54.39.jpg

Dobry pomysł. Musi byś coś przeźroczystego. Żywica myślę że będzie dobrym rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, karol86 napisał:

Masz może jakąś konkrety wypróbowaną?

Dobry pomysł. Musi byś coś przeźroczystego. Żywica myślę że będzie dobrym rozwiązaniem

Swojego czasu interesowałam sie tematem podstawek z magnesem neodymowym. Nawet pare sztuk mam u siebie w akwarium od paru lat. Zrobił je pewien człowiek u męża w pracy. Musze go podpytać z czego oni to robili. Wiem tylko, że były to jakieś odlewy w których to z kolei był otwór na magnes , który dodatkowo został zalany bezbarwną żywicą. Nic nie wydziela do wody, w każdym razie nic trującego ani sprawiającego jakiekolwiek problemy z wodą. Więc temat ciekawy ale osobiście składu i proporcji nie znam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AniaWol napisał:

Swojego czasu interesowałam sie tematem podstawek z magnesem neodymowym. Nawet pare sztuk mam u siebie w akwarium od paru lat. Zrobił je pewien człowiek u męża w pracy. Musze go podpytać z czego oni to robili. Wiem tylko, że były to jakieś odlewy w których to z kolei był otwór na magnes , który dodatkowo został zalany bezbarwną żywicą. Nic nie wydziela do wody, w każdym razie nic trującego ani sprawiającego jakiekolwiek problemy z wodą. Więc temat ciekawy ale osobiście składu i proporcji nie znam. 

Właśnie u Ciebie widziałem takie korale na magnesach . Dość ciekawie to wygląda. Może ma ktoś jakieś doświadczenia z żywicą w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użyj do zatopienia magnesów polymorph tylko postaraj sie żeby warstwa tego miała z 2mm grubości sam czasem korale tym kleje i tez mam kilka magnesow tak w akwarium ale po roku czasu jak masz cienko zrobiona osłonę słona woda po prostu to rozpuszcza  jak cos złego wpływu na akwarium nie zauważyłem, i chyba nawet aqaforest to jako klej sprzedaje  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, azgar napisał:

użyj do zatopienia magnesów polymorph tylko postaraj sie żeby warstwa tego miała z 2mm grubości sam czasem korale tym kleje i tez mam kilka magnesow tak w akwarium ale po roku czasu jak masz cienko zrobiona osłonę słona woda po prostu to rozpuszcza  jak cos złego wpływu na akwarium nie zauważyłem, i chyba nawet aqaforest to jako klej sprzedaje  

To u mnie jest zdecydowanie inna żywica. Od 4 lat jest twarda jak skała i nawet czymś ostrym nie ma jak jej ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie testowałem ale chodzi mi po głowie zrobienie osłon magnesów z kapselków na monety albo medale kolekcjonerskie

Edytowane przez kubasikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale i tak byś musiał dać silocon lub żywice bo nie są szczelne. Dodatkowo trudno zalać bo są 2 połówki 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sawiksaw napisał:

Dodatkowo trudno zalać bo są 2 połówk

właśnie to spore ułatwienie bo są ładnie frezowane na styk, wszystko czego byś nie robił trzeba uszczelnić skleić, najlepiej klejem do hydrauliki pvc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie da rady PCV bo to jest zrobione z PS. Lepiej kropelka ale i tak nie będzie szczelne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie ale trzeba kupić osłony klej . Później dobrać grubość magnesu żeby utrzymał korala który rośnie . Dochodzi grubość szyby.

Ja mam magnesy 17x2 mm i trzymają się słabo na szybie 12 mm. 

2 takie magnesy pewnie nie zmieszczą się w osłonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zastanawiam się tylko czy taki magnes sam w sobie uwolni coś do wody??? Ktoś robił jakiś test w solance? Bo sam stop jest chyba spiekiem powleczony niklem. Może nie trzeba kombinować tylko wkładać bez osłony??? Magnes wirnika pompy jest goły i nikt nie panikuje??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też prawda. Była kiedyś taką sytuacja z magnesami tunze Że puszczały rdzę po jakimś czasie do wody. Nie wiem czy takie magnesy też pod wpływem solanki będą rdzewieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×