Skocz do zawartości
Aggi

Ile i jak świecić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Ponieważ nie uzyskałam zadnej odpowiedzi moze troche zmienię temat . Lampa led 3 kanałowa z funkcją wschodu i zachodu słońca oraz nocy , chciałabym spytać jak najbardziej optymalnie ustawić tak aby zapewnić koralom odpowiednia ilość światła do wzrostu korali miękkich i lps , głębokość zbiornika 30cm .

Morszczaki jak oświetlacie swoje zbiorniki? 

Z góry Dziekuje 

Edytowane przez Aggi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 29.12.2019 o 19:24, Aggi napisał:

Witam 

Ponieważ nie uzyskałam zadnej odpowiedzi moze troche zmienię temat . Lampa led 3 kanałowa z funkcją wschodu i zachodu słońca oraz nocy , chciałabym spytać jak najbardziej optymalnie ustawić tak aby zapewnić koralom odpowiednia ilość światła do wzrostu korali miękkich i lps , głębokość zbiornika 30cm .

Morszczaki jak oświetlacie swoje zbiorniki? 

Z góry Dziekuje 

I tutaj możesz mieć problem z odpowiedzią :) Każdy zbiornik jest inny więc nawet te same lampy będą inaczej zachowywać się nad akwariami. Podpowiem ci jak to wygląda u mnie jednak nie sugeruj się do końca tymi ustawieniami bo jeszcze sam je ciągle testuję. Tak naprawdę musisz obserwować korale.

Lampa podobna do twojej Zetlight 6600

Pierwszy program wschód 1h

białe 0

Niebieskie 15 (40-45%)

kolorowe 0

drugi program 1,5h

białe 0

niebieskie 32 100%

kolorowe 0

trzeci program 9h

niebieskie 32 100%

białe 16 50%

kolorowe 0

czwarty program 1h

białe 0

niebieskie 32 100%

kolorowe 0

Piąty program 2h

białe 0

Niebieskie 10 (25-30%)

kolorowe 0

Dodam że w głównym programie doświetlam jeszcze T5 2x24W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki wielkie za odpowiedz.  Moje początkowe ustawienia na podstawie amerykańskich forów oraz sugerowanych parametrów producenta :  T czas , A biały B niebieski C czerwony 

1 program :  T1.5 A1 B1 C1 

2.  : T2  A5 B3 C8 

3   T4.5  A15 B15 C9 

4.   T3. A7 B5 C10 

5.  T4.  A0 B1 C0 

docelowo chce zwiększyć kanał dzienny do 55procent mocy lampy czyli 17, 17, 11 gdyż tak zaleca producent jako maksymalne oświetlenie do LPSow dla akwarium głębokości 30cm. 

Wiem ze każdy powinien indywidualnie dopasować światło ale chciala bym spytać dlaczego nie uzywasz światła kolorowego i jak to sie ma do wzrostu korali. Czytałam ze negatywnie wpływa na SPSy ale ja mam tylko miękkie i LPS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, Aggi napisał:

Super dzięki wielkie za odpowiedz.  Moje początkowe ustawienia na podstawie amerykańskich forów oraz sugerowanych parametrów producenta :  T czas , A biały B niebieski C czerwony 

1 program :  T1.5 A1 B1 C1 

2.  : T2  A5 B3 C8 

3   T4.5  A15 B15 C9 

4.   T3. A7 B5 C10 

5.  T4.  A0 B1 C0 

docelowo chce zwiększyć kanał dzienny do 55procent mocy lampy czyli 17, 17, 11 gdyż tak zaleca producent jako maksymalne oświetlenie do LPSow dla akwarium głębokości 30cm. 

Wiem ze każdy powinien indywidualnie dopasować światło ale chciala bym spytać dlaczego nie uzywasz światła kolorowego i jak to sie ma do wzrostu korali. Czytałam ze negatywnie wpływa na SPSy ale ja mam tylko miękkie i LPS. 

Co do kolorów w mojej lampie jeszcze jest zielony i czerwony. Jedni mówią że wpływa negatywnie drudzy że pozytywnie. Ja swoją lampę mam od 1 roku. w pierwszym baniaku świeciła razem z diodami ww. Po wyłączeniu tego kanału nie widzę różnicy w wybarwieniu czy wzroście korali. Po za tym zwróć uwagę ze z lamp produkowanych na szeroką skalę tylko Zetlight i TCM maja diody o dodatkowe o tej barwie (chyba że się mylę) w każdym razie dla meni są zbędne te diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyglada na to ze kolory maja tylko znaczenie estetyczne. 

Dzieki i szczęśliwego nowego roku 2020 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×