Skocz do zawartości
Anonek

Akwarium opierające się na żywej skale?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

No i Cię przekabacili??

To postaram się ostatni raz przeciągnąć na swoją stronę ?

Może w same ukwiał pójdziesz ?

np. epicystis crucifer rock flower anemone

04050EEC-5564-4A19-ABF4-A53DE4D0CF7C.jpeg.614410d2d93609e5f57345fa7d6c74db.jpeg

i niech teraz koledzy przekonują że jednak miękkie lepsze????

a ukwiałów masz od ......

no różne gatunki są ?

oryginalna bądź ?
chcesz iść przetartym szlakiem??

Do tego kraby porcelanowe ?

a i parka błazenków pasuje

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, azgar napisał:

nie wiem co ludzie tak miękkich korali się czepiacie ze brzydkie 

mi tam takie akwaria się podobaj, az mam chęć moje  na same miękkie przerobić :P 

 

Ale nikt się miekasow nie czepia wręcz przeciwnie. Ja uwielbiam je tylko mam taki problem że dla mnie to najtrudniejsze korale.?

29 minut temu, Osmodeusz napisał:

No i Cię przekabacili??

To postaram się ostatni raz przeciągnąć na swoją stronę ?

Może w same ukwiał pójdziesz ?

np. epicystis crucifer rock flower anemone

04050EEC-5564-4A19-ABF4-A53DE4D0CF7C.jpeg.614410d2d93609e5f57345fa7d6c74db.jpeg

i niech teraz koledzy przekonują że jednak miękkie lepsze????

a ukwiałów masz od ......

no różne gatunki są ?

oryginalna bądź ?
chcesz iść przetartym szlakiem??

Do tego kraby porcelanowe ?

a i parka błazenków pasuje

I tu jest właśnie pies pogrzebany. Nich dziewczyna sama zdecyduje bo każdy ciągnie na swoją stronę i ma swoje racje. Pytanie co właściwie koleżance się podoba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jestem na takim etapie, że wszystko mi się właściwie podoba. ? Więc najprościej i najrozsądniej będzie jak po prostu przejdę się do sklepu z morszczyzną i zobaczę jak to wygląda na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, Pawku napisał:

tu jest właśnie pies pogrzebany. Nich dziewczyna sama zdecyduje bo każdy ciągnie na swoją stronę i ma swoje racje

No i dlatego niech założy baniak z obsadą jaką mieli bądź mają wszyscy? No proszę Cię ....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 godzin temu, Osmodeusz napisał:

No i dlatego niech założy baniak z obsadą jaką mieli bądź mają wszyscy? No proszę Cię ....

 

Czy to źle że założy baniak jak '' wszyscy''  przecież dopiero zaczyna swoją przygode z morszczyzną i ta przygoda ma cieszyć a nie być tylko obowiązkiem. Jeśli jej się będą podobać ukwialy to niech założy akwarium z ukwialami, jak miękkie to miękkie a może rurówki? Jej akwarium jej wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, na żywo wygląda to inaczej (jak się okazało - niedaleko mnie mieszkają inni "posoleni" ;)) - ostatecznie biorę pod uwagę 3 opcje; albo same ukwiały, albo makroglony, albo gatunkowiec z Rhodactisami (urzekły mnie najbardziej ze wszystkich miękkasów, które widziałam). Może niezbyt jakoś szczególnie oryginalnie, ale właśnie tak widzę swoją pierwszą solniczkę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
42 minuty temu, Anonek napisał:

Dobra, na żywo wygląda to inaczej (jak się okazało - niedaleko mnie mieszkają inni "posoleni" ;)) - ostatecznie biorę pod uwagę 3 opcje; albo same ukwiały, albo makroglony, albo gatunkowiec z Rhodactisami (urzekły mnie najbardziej ze wszystkich miękkasów, które widziałam). Może niezbyt jakoś szczególnie oryginalnie, ale właśnie tak widzę swoją pierwszą solniczkę... 

Nie przeszkadza byś wszystko połączyła w jedno możę być mały problem z makroglonami które wymagają odmiennego światła. Ale myślę że warto spróbować zrobić taki projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

? 

Grzybowieńce czyli np. Rhodactis, Ricordea, są blisko spokrewnione z ukwiałami tak więc się nie wykluczają

i tak samo czy w jednych czy w drugich możesz znaleźć prawdziwe cukiereczki?

i ubarwić nimi zbiornik jak marzenie, tak dla przykładu jedynie?

20246060_1736607086379558_4974709713761779948_n.thumb.jpg.89df0f24320c4121f905dc14b79c572a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam kilka zdjęć i na 90% zdecyduję się jednak na Rhodactisy, faktycznie mogłabym dołożyć ukwiały, ale myślę, że najpierw zaznajomię się z miękkimi, a ewentualnych nowych mieszkańców zakupię później. Aczkolwiek dziękuję Wam bardzo za pomoc i nakierowanie mnie na "właściwy tor". ;) Myślę, że temat jest już wyczerpany, na dniach zaczynam działać z zakładaniem baniaka. Jeśli jednak mogłabym jeszcze zapytać... W jaką bardziej LED-ówkę celować? Czytam, że te korale wymagają "słabego-średniego oświetlenia", jednak nie do końca wiem jak to przełożyć na dobór oświetlenia... 4500K? 10 000K? A może jednak więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Anonek napisał:

 na dobór oświetlenia... 4500K? 10 000K? A może jednak więcej?

To są barwy światła nie ich moc :)

Z tego co kojarzę masz akwarium ok 120l.  Ktoś będzie ci robił czy chcesz kupić nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, Anonek napisał:

Ach, faktycznie, mój błąd. ? Tak, planuję kupić nową. 

Tutaj kolejny temat rzeka... I zaraz dostane opierdziel że źle doradzam ?

Przy obsadzie która planujesz wystarczą nawet aquaela lampy 32W. Masz jeszcze wybór na Aliexpress paru lamp, Dochodzi jeszcze Spectra 1, AL Prime 16HD ale ona może nie oświetlić całego baniaka.

Jeśli fundusze Ci pozwalają to szukałbym czegoś większego. Pokroju Maxspect RSX R5-150. Lampa pasująca do twojego akwarium ale z dużym zapasem mocy. Z autopsji wiem że łatwiej przesiąść się później na większy baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego przejrzę jeszcze różne tematy dotyczące oświetlenia. ;) Rodzince spodobały się też makroglony, więc myślę, że ostatecznie i je wezmę pod uwagę - do zalania baniaka trochę czasu zostało, więc jeszcze mam czas do namysłu. Z góry zapytam jeszcze, gdybym jednak zdecydowała się na gloniska - czy belka 32W Aquaela Sunny lub Plant wystarczy? Czy lepiej jednak zainwestować w coś typowo do refugium? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×