Skocz do zawartości
dandil

Dobra cena na Led CREE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Znalazlem cos takiego. http://www.ledrise.com/product_info.php?info=p394_Cree-XR-E-7090-Q5-Emitter--White--228-Lumen--90--176-.html

Moze kogos zainteresuje.

Jezeli dobrze czytam to nawet z przesylka (4,99 euro) wyjdzie prawie o polowe taniej niz na allegro.

Gdyby ktos sie tylko wypowiedzial o tych diodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne, musze o nich napisac. Choc to co podales to ledy ale bez PCB - w domu sie tego nie da polutowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wniosek ze bez PCB? W specyfikacji technicznej podaja PCB Aluminum.....

Chyba ze znalazles cos jeszcze czego ja nie widze lub nie doczytalem.

Gdybys pisal i czegos sie dowiedzial to bardzo prosze o info....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, to chodzi o ta mala plytke, tak to produkuje cree.

Ale ta plytke mozna przylutowac do plytki z wyprowadzeniami tylko na fali...

(chodzi mi o te drugie plytki pcb ktore z reguly maja ksztalt gwiazdy lub kola)

z ta defaultowa mala plytka pcb nie wiele mozna zrobic w domu bo nie zamontujesz tego tak aby dobrze odprowadzalo cieplo, zobacz specyfikacje cree dotyczaca lutowania...

trzeba by ich zapytac czy maja juz gotowe plytki np. zbiorcze po pare cree na pokladzie , takie jak np. ma leideko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już długo walcze z led jak coś znajdę odpowiedniego to okazuje się że cena

jest za wysoka w stosunku do gotowych modułów......... ale nadal szukam

te diody się nie nadają moim zdaniem samemu je nie zmątujemy co do kolorystyki

nie znamy temp barwnej acz kolwiek rozmawoałem kiedyś z jednym z wykładowców

na Politechnice Gdańskiej i twierdzi że to tylko stosunek światła niebieskiego

do białego że to nie jest problem uzyskać np 14 000 K na diodach białych np 6 000 K

dodając więcej niebieskich...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl......masz racje....to same emitery....ale....sa tez te same diody na plytkach star

za 3,85 euro...lub powyzej 100 sztuk za 3.60 euro. wiec i tak zdecydowanie taniej.

Mozna tez pokusic sie o Q4 ktore daja tylko o 13 lumenow mniej i kosztuja 3,20 euro.

Wiec ceny wydaja mi sie jak najbardziej przystepne.

Przeszukalem juz spory kawalek netu i to sa najmniejsze ceny jakie znalazlem.

Wysylka z europy z niemiec wiec chyba mozna by zaryzykowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie , ale pamietaj ze q4 daja mniej przy 350mA i nie da sie ich tak wykrecac jak q5. Przy 800mA juz bedzie wieksza roznica, ja bym w to wszedl bo pracuje nad pewnym projektem ale najchetniej na plytkach po 9-18 ledów, latwiej to montowac.

A tak przy okazji, dostalem info od oficjalnego dystrybutora ze przy 700-850mA i radiatorze z wysokim grillem nie trzeba stosowac dla cree aktywnego chlodzenia :-D

To dla tych co kochaja cisze :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak by ktoś zamawiał to ja się chętnie dopisze do zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Choc to co podales to ledy ale bez PCB - w domu sie tego nie da polutowac...
teoretycznie sie nie da, a praktycznie... :spiteful:

osobiście stosuje - działa lecz trzeba bardzo uważać żeby nie przypalić -odrobina wprawy i wychodzi jak z fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutus, widzialem to. Ba nawet ty albo ja to zrobimy dla 2-3 sztuk.

Ale dla 25-60 ledów na jednym pcb .... poddaje sie ,jak sie okaze za miesiac ze sie spalily z przegzania,

Zobacz ze on to robi dla ledów ktore bedzie potem sterowal 350mA

Wiec naewt jak nie uda sie dobrze to sie ni eprzegrzeja. Jak dasz im 700-800mA to juz inna bajka...

Nie mowiac juz o przygotowaniu PCB z otworami do wentylacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, jeśli ma być porządnie to niestety nie jest to technologia (Power LED) dla domorosłych dłubaczy.... Zostają rozwiązania komercyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm......... może to być ciekawe będę śledził ten wątek bo bardziej skłaniałem się do led 1oo W 150 $ za sztukę tylko nie mogłem poradzić sobie z chłodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem odpowiedź od tej firmy. Mają Cree Q5 na PCB http://www.ledrise.com/product_info.php?info=p144_Cree-XR-E-7090-Q5-Star--White--228-Lumen--90--176-.html. Przesyłka do Polski to 4.90 Euro. Natomiast 14.99 jeśli coś więcej niż Ledy chcecie u nich kupić.

A tak OT http://www.ledrise.com/product_info.php?info=p255_Osram-Ostar-LE-UW-E3B--1120lm--130--176-.html

Zamiast Roayal Blue Cree warto chyba zastosować http://www.ledrise.com/product_info.php?info=p493_LUXEON-K2-Star-LXK2-PR14-Q00--Royal-Blue--620mW--140--176-.html. jest trochę "jaśniejsza" a można ja zasilać prądem nawet 1500 mA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostałem odpowiedź od tej firmy. Mają Cree Q5 na PCB http://www.ledrise.com/product_info.php?info=p144_Cree-XR-E-7090-Q5-Star--White--228-Lumen--90--176-.html. Przesyłka do Polski to 4.90 Euro. Natomiast 14.99 jeśli coś więcej niż Ledy chcecie u nich kupić.

No tak, cena około 16 zł, ale za diodę 1W, a to chyba nie jest jakiś wyjątkowy osiąg ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosek.....

Kolega sie myli. Podane w linku diody Q5 sa 3 watowe. Prosze doczytac i nie wprowadzac kolegow w blad.

dudu....

Wydaje mi sie ze nie ma sesu stosowania luxeonow i to w takiej cenie jak w podanym linku. W Polsce mozna kupic Cree royal blu 3 watowa po 17 zlotych za sztuke. Mysle ze jakosciowo lepsze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosek.....

Kolega sie myli. Podane w linku diody Q5 sa 3 watowe. Prosze doczytac i nie wprowadzac kolegow w blad.

Pozdrawiam

Być może się mylę, ale w takim razie myli się również ten ktoś kto wpisał parametry w zakładce "Tech Specs".

Dla ułatwienia podaję link:

http://www.ledrise.com/product_info.php?info=p144_Cree-XR-E-7090-Q5-Star--White--228-Lumen--90--176-.html.

Ale może rzeczywiście się mylę i piszę bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×