Skocz do zawartości
dandil

Dobra cena na Led CREE

Rekomendowane odpowiedzi

1.16W to one mają przy zalecanym prądzie czyli 350mA, a zakres prądu mają 350-1000mA jeśli prąd zwiększysz przy stałym napięciu to co się stanie z mocą ? Wzrośnie... Podają 350mA bo zapewne przy takim prądzie nie trzeba stosować radiatora natomiast jeśli chcesz ją zasilać większym prądem czyli uzyskać większą moc stosujesz odpowiedni radiator ja to tak rozumiem i raczej większość diod mocy "działa" na tej zasadzie, ale niech się wypowiedzą specjaliści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosek zwrócił moją uwagę i po porównaniu pdf z strony cree oraz ze strony ledrise nieco się różnią. Zresztą sami sprawdźcie:

http://www.ledrise.com/files/xlamp7090xr-e.pdf

http://www.cree.com/products/pdf/XLamp7090XR-E.pdf

Pierwsze różnica to logo. Druga to na str. 3 pdf ledrise nie ma Royal blue grupy 15. Trzecia to na str.4 to różnica w tabeli w polu DC Forward Current.

Zastanawiam się czy to nie są podróbki. Na razie się wstrzymam. Zapytam producenta odnośnie tych różnic.

dandil a masz jakieś złe doświadczenia z luxeonami? Kusza mnie one ponieważ mają więcej światła niż Cree oraz będę mógł (jak już wszystko wyjaśnię) zakupić od razu komplet ledów do lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dudu....

Dokumenty pdf sa sygnowane....

1-CLD-DS05.008.

2-CLD-DS05.O11.

Poprostu po jakims czasie producent wypuszcza nowe ,zaktualizowane, z nowymi produktami i naniesionymi zmianami w pozostalych.

np. w 008 nie ma jeszcze diod P4 ktore pojawiaja sie w nowszym 011.

Nie doszukujmy sie teorii spiskowych....ahahhh

Ale oczywiscie jak najbardziej mozesz wyslac zapytanie aby rozwiac swoje watpliwosci (i aby pozniej nie bylo na mnie...ahahh)

Ja osobiscie jestem zainteresowany 40 sztukami Q5.

Jak by sie udalo zebrac zamowienie na sto sztuk bedzie taniej o 20 centow na sztuce.

Niby nic ale zawsze.......

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie doszukuje się teorii spiskowych, a zapytanie i tak wysłałem (to nic nie kosztuje).

dandil nie odpowiedziałem mi w sprawie luxeonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziś zamówiłem 8 szt. z linku z 1 posta. Zapłaciłem PayPal no i teraz trzeba poczekać na paczkę. Biorę się teraz za polerkę radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne i wystepuja w wersjach 8000K

jedynie nalezy pamietac ze daja troche mniej swiatla ( o 100lm mniej na module ) niz cree w tej samej mocy wiec trzeba tych modulow troche wiecej.

Za to sporo tańsze i latwiej budować na tym DIY :-)

Bardzo ciekawy modul, zamowilem do testu 2 niebieskie i 1 bialy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl ja uważam że będzie fajnie a ponadto nie wiem czy doczytałeś ale z tyłu te moduły mają aluminiową płytke wieć pasta przewodząca i jest git ja też zamówiłem 2 białe i 2 niebieskie i do tego te sterowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do większych baniaków extra. Jednak ja do swojego słoika zrobię na Cree. Ile radzicie dać Blue i royal blue przy 8 szt. białych? Pośrodku dam jedną UV http://cgi.ebay.pl/3-WATT-HIGH-POWER-ULTRA-VIOLET-UV-LED-LAMP-LIGHT_W0QQitemZ360209819924QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item53de2da914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy osmiu bialych dalbym 8-10 niebieskich

ale to zalezy czy chcesz bardzoej niebiesko czy bialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej naturalnie czyli...niebiesko. To 5 royal i 5 blue starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przez momen mialem 10bialych do 12 i 14 niebieskich - serio, odpal i zobacz jak ci sie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałeś 10 białych, 12 niebieskich i 14 royal blue?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 bialych i 12-14 niebieskich ( wszystkich ) jak dla mnie roznica blue-royal jest znikoma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawulon i panowie , pasta przewodzaca to nie klej !!!

Na to nie przymocujesz modułów do radiatora ( lub ewentualnie szybko spadną )

aby było dla potomnych, mocowanie star PCB i modułów:

1. Mechanicznie na wkrety + pasta na styku radiator - PCB

2. Klej epoksydowy termoprzewodzący ( uwaga będzie ciężko odkleić )

3. Taśma dwu stronnie klejącą termoprzewodząca 3M - dla mnie ideał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smith są specjalne techniki klejenia tego i specjalne pasty nie dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba ale masz racje

a swoją droga pomyślałem aby wybebeszyć zwykłą lampe wstawić tam te moduły kupić kilka rurek heat pipe co by obudowa przyjeła część ciepła nie zapominając o wiatrakach i wstawić tą regulacje co pisałem i mam wodotryski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utworzyłem co prawda nowy topic ale napisze tu jeszcze raz. IMO najlepiej to zamocować to jakimś klejem (np. poxilina) smarując po brzegach a pomiędzy radiator a PCB dobrej klasy pasta termoprzewodzącą nałożona zgodnie z zaleceniami producenta. Wcześniej polecam wypolerować radiator papierem wodnym (ja użyłem do tego papieru 1200).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×