Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Przepraszam ale Osmodeusz nie jest skarbnicą wiedzy na tym forum?? (ale z tym laniem bakterii to bym się wstrzymał już, po prostu szmalu żal?)

@cichy jak będę tak latał po forach i czytał wszystkie wątki, to czasu dla siebie nie znajdę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież całe te kombinacje można było zrobić już w szkle. I obserwować jak się rozwija życie . Co tydzień mierzyć parametry  . I po zamknięciu cyklu azotowego wpuścić jakieś ślimaki. Pamiętam jak ja zaczynałem to cieszyło jak w500l wyszedł jakiś robal .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak byś czytał to nie mam jeszcze szkła, a co do cichy to na innym forum nic nie wspominałem o moczeniu w wodzie ro, ani moich przygotowaniach skały, tam było o smrodzie skały jaką zakupiłem. Pisałem o skale poklejonej, która była wcześniej przygotowana lecz o tym nie wspominałem

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Alcoholik napisał:

to na innym forum nic nie wspominałem o moczeniu w wodzie ro

Ty nie natomiast PiotrekAT doradzał Ci taką opcję?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Alcoholik napisał:

Właśnie jak byś czytał to nie mam jeszcze szkła, a co do cichy to na innym forum nic nie wspominałem o moczeniu w wodzie ro, ani moich przygotowaniach skały, tam było o smrodzie skały jaką zakupiłem. Pisałem o skale poklejonej, która była wcześniej przygotowana lecz o tym nie wspominałem

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

To na co czekasz? Kupuj i startuj. Łagodnie mówiąc takie "testy" to jak lizanie lizaka przez papierek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zamawiałem w grudniu, mam dostać pod koniec lutego, luzik nie palę się wszystko na spokojnie

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, skała w beczce zasolona na refrektometrze miałem 35 test No3 pokazywał ponad 100 na salifert.

Byłem wczoraj u kolegi i okazało się że muj refrektometr niskalibrowany, tak jak zapewniał sprzedawca u którego go kupiłem

Po powrocie od kolegi zasolenie miałem niecałe 20, dolałem roztworu i teraz zasolenie mam 33, dziś rano test na No3 i wyszło ok 50 salifert.

Na szybkiego zrobiłem reaktor glonowy który wygląda tak:

Niech się kręci

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podziwiam Twoją cierpliwość ??
Jeśli to tani refraktometr to niestety tak będzie, kup sobie płyn kalibracyjny Saliferta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem za niego 110 zł. A wygląda tak, cierpliwość w akwarystyce to podstawa

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To taki jak mój ?

nooo lekka tandeta, ale z płynem kalibracyjnym daje radę, w przeciwnym wypadku bym mu nie zaufał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2020 o 12:42, Osmodeusz napisał:

To taki jak mój ?

nooo lekka tandeta, ale z płynem kalibracyjnym daje radę, w przeciwnym wypadku bym mu nie zaufał 

Mam tą tandetne i powiem tak chyba z rok nie korygowalem jej a co sprawdzę płynem kalibracyjnym zasolenie takie jakie ma być pokazuje

Edytowane przez azgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie przejmuję, muj był rozkalibrowany, teraz jest zsynchronizowany z kolegi, jak będe miał z nim problem to podjadę i znowu go ustawię

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Alcoholik napisał:

Ja się nie przejmuję, muj był rozkalibrowany, teraz jest zsynchronizowany z kolegi, jak będe miał z nim problem to podjadę i znowu go ustawię

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Tylko w jaki sposób się dowiesz że jest rozkalibrowany ? Na oko podczas robienia solanki raczej tego nie zauważysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, karol86 napisał:

Tylko w jaki sposób się dowiesz że jest rozkalibrowany ? Na oko podczas robienia solanki raczej tego nie zauważysz.

Przecież można kupić płyn kalibracyjny (paręnaście PLN) lub sprawdzać na wodzie RO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o płynie kalibracyjnym, wiem o wodzie Ro,że można iść do kolegi lub do sklepu i porównać

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Alcoholik napisał:

Wiem o płynie kalibracyjnym, wiem o wodzie Ro,że można iść do kolegi lub do sklepu i porównać

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Można. Dopóki kolega nie powie że za często go nie odwiedzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×