Skocz do zawartości
brafi5

Nowe akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy.
Jestem z łodzi chciałbym kogoś poprosić o pomoc, oczywiście nie za free w założeniu i doradzeniu jeśli chodzi o solniczkę. Co, jak i dlaczego oraz skompletowaniu osprzętu i pomocy w odpaleniu i pierwszych krokach...
Jeśli chodzi o samo akwarium to rozważam 200x60x60 z sum.
Reszta do omówienia...

 

Edytowane przez Admin
Na przyszłość używaj autokorekty w przeglądarce lub przynajmniej wyłącz CAPS LOCK podczas pisania, bo trudno Twoją wypowiedź odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pabianice. Dużo czytaj. Nie za bardzo przejmoj się krytyką. Odwiedź wszystkie okoliczne sklepy. Odwiedź w czwartek giełdę kwiatowa. Jest tam zamknięte stoisko z solanka. Opisy masz w dziale zakładania. Czytać czytac ale nie za bardzo pytać bo dostaniesz masę głupot. Pamiętaj że prawdziwi fachowcy bardzo zadko bywają na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Sawiksaw napisał:

Pabianice. Dużo czytaj. Nie za bardzo przejmoj się krytyką. Odwiedź wszystkie okoliczne sklepy. Odwiedź w czwartek giełdę kwiatowa. Jest tam zamknięte stoisko z solanka. Opisy masz w dziale zakładania. Czytać czytac ale nie za bardzo pytać bo dostaniesz masę głupot. Pamiętaj że prawdziwi fachowcy bardzo zadko bywają na forum. 

Czyli ci co pisza z pomocą to sami dyletanci? Ale mu doradzileś.

Odwiedź w czwartek giełde kwiatowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@karol86 , widzisz Sawiksaw  jest specjalistą i jest dużo racji w tym co mówi

W dniu 13.12.2019 o 19:18, Sawiksaw napisał:

Czytać czytac ale nie za bardzo pytać bo dostaniesz masę głupot. Pamiętaj że prawdziwi fachowcy bardzo zadko bywają na forum. 

:facepalm:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, to pisz proszę małymi literami. Piszą wszystko wielkimi, „krzyczysz online” :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć,

 

Czy przemyślałeś dobrze rozmiar akwarium? Chodzi mi o koszta które przy tym rozmiarze będą dość znaczące. Jeśli masz świadomość i możesz sobie pozwolić na takowy koszt to będę kibicował. Najlepiej przewertuj dział dla początkujących i tam gdzie nie znajdziesz odpowiedzi zakładaj tematy. Wiele dowiesz się za pośrednictwem forum resztę w sklepach z morszczyzną.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem liczyłem jak rozbije świnkę to może starczy:-) 

Czekam na wycenę akwarium i sumpa ,szukam odpieniacza białek i falowników a o resztę będę czytał i pytał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle o LPS, jakieś miękkie korale na ryby sie nie napalam bo bardziej mi chodzi o wybarwionych koralach....

chyba że coś pomieszałem w swoich przemyśleniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro nie masz zamiaru nastawiać się na sps i miękkie to hym się zastanowił na odpieniaczem. Wolalbym dać refugium i dsb. Bez ryb albo z ograniczoną ich ilością nie będzie problemu z odpadami. 

W projektowaniu sumpa zostawiłbym miejsce na odpieniacz ale w tym przypadku zaryzykowalbym na początku wystartować bez niego. W to miejsce wolałbym zainwestować w lepsza lampę. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w ogóle uważasz o belkach ledowych co robią na necie jeden człowiek mi wycenił za 1400zł ..200cm +250 moduł zmierzchu świtu i wschodu.

Czy lepiej robić pokrywę z T5 bo nie bardzo chciał bym żeby wisiała nad akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, brafi5 napisał:

A co w ogóle uważasz o belkach ledowych co robią na necie jeden człowiek mi wycenił za 1400zł ..200cm +250 moduł zmierzchu świtu i wschodu.

Czy lepiej robić pokrywę z T5 bo nie bardzo chciał bym żeby wisiała nad akwarium.

Pokrywa odpada akwarium powinno być odkryte ewentualną korona do za maskowania lampy. 

Nie wypowiem się co do takich belek gdyż nigdy nie widziałem ich na oczy. Szukałbym używanych markowych lamp. W t5 bym nie szedł jak chcesz trzymać max lps. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×