Skocz do zawartości
Pawku

Czyżby Brown Jelly?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe obawy o trachyphyllie. Ten ciemny znak na górze korala.

IMG_20191130_145842.thumb.jpg.36ec4ca6f0c03865d76fa562395e3fc9.jpg

Edytowane przez Pawku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze zdjęcia ciężko stwierdzić przy tej barwie światła, na oko to bardziej uszkodzenie tkanki i być może wystający szkielet pokryty glonem? Brown jelly wygląda jak brązowa galareta i towarzyszy temu utrata tkanki i kiepskie polipowanie. O jakiej porze było robione zdjęcie? Bo słabo się pompuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Lurthel napisał:

Ze zdjęcia ciężko stwierdzić przy tej barwie światła, na oko to bardziej uszkodzenie tkanki i być może wystający szkielet pokryty glonem? Brown jelly wygląda jak brązowa galareta i towarzyszy temu utrata tkanki i kiepskie polipowanie. O jakiej porze było robione zdjęcie? Bo słabo się pompuje.

Ostatni cykl święcenia lampy przed zgaszeniem. Słabo napompowany bo siedział w mocniejszej cyrkulacji. Przesądzony jest już w spokojna i zaczyna się normalnie pompowac. Najgorsze jest to że w tym tygodniu nie mam jak spojrzeć przy pełnym oświetleniu na korala. Może jutro mi się uda. 

Też mi się wydaje że to glon ale nigdy nie miałem BJ więc wolę zapytać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wystawi polipy wieczorem, to wyłącz cyrkulację, daj mu papu i będzie dobrze :). Nawet jeśli to uszkodzenie to jeśli będziesz karmić, powinien szybko się zregenerować i nabrać kolorów.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, Lurthel napisał:

Jak wystawi polipy wieczorem, to wyłącz cyrkulację, daj mu papu i będzie dobrze :). Nawet jeśli to uszkodzenie to jeśli będziesz karmić, powinien szybko się zregenerować i nabrać kolorów.

Dzięki za pomoc. Spróbujemy wieczorem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi